Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

AROS na PC

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: AROS na PC

    Já zase hřeším na to, že už mám přece jen roky na občasné zapomínání , ale to není výmluva ani omluva, už jsem prostě takový, a stejně líný.....
    Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

    Komentovat


      #17
      O: AROS na PC

      No a po letech opět chci zkusit aros, jenže na zenbooku jsem došel max k hlášce "Waiting for bootable media" a zkoušel jsem snad všechny možné buildy, od Icaros live 2.1 až po night build z dneška. Nevíte někdo co s tím? A ještě jednu radu bych chtěl, nevím jak donutit Asus x200ma k bootování z dvd mechaniky. Potřebuji aspoň někde rozjet live dvd abych si připravil flashku, a ta musí být formátovaná v SFS. a
      Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

      Komentovat


        #18
        O: AROS na PC

        Autorem citovaného textu je Dedy Přejít na původní příspěvek
        A ještě jednu radu bych chtěl, nevím jak donutit Asus x200ma k bootování z dvd mechaniky. Potřebuji aspoň někde rozjet live dvd abych si připravil flashku, a ta musí být formátovaná v SFS. a
        Ja sice tenhle notebook nemam, ale normalne v BIOSu na zalozce Boot nejde nastavit Boot Option #1 na optical drive nebo tak neco?

        Komentovat


          #19
          O: AROS na PC

          Už jsem to vyřešil, musel jsem vypnout secure boot control a povolit CSM, pak se už tato možnost ukázala. Takže se už jen objevuje ta hláška čekám na booting media. Ale ještě jednou to zkusím vypálit, protože jsem si uvědomil že pálím s Xfburn a tam jsem nezatr možnost vytvořit bootovací dvd. Uvidím co se bude dít.
          Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

          Komentovat


            #20
            O: AROS na PC

            A zase po téměř roku jsem zkusil nainstalovat Icaros desktop, tentokrát na zenbooku, se stejným výsledkem. Do bootmenu najede a potom už jen ta hláška "Waiting for bootable media", a tak mně napadlo jestli to není tím mým ssd kterým jsem nahradil klasický HDD. Není to moc rychlé? I když ta X200-ka měla klasický HDD.
            Jinak teda mám stále Zenbook Prime UX32VD a na ten jsem to dneska zkoušel.
            Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

            Komentovat


              #21
              O: AROS na PC

              Ze je to SSDckem bych skoro vyloucil, spis AROS nema ovladace pro tvuj SATA chipset.

              Komentovat


                #22
                O: AROS na PC

                Zkus si v BIOSu najit volbu pro chipset, neco jako "pata, legacy, compatible ci neco podobneho"

                Komentovat


                  #23
                  O: AROS na PC

                  A nebo je ještě volba AHCI to IDE... To by mohlo taky dělat problém.

                  Komentovat


                    #24
                    O: AROS na PC

                    Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                    Ze je to SSDckem bych skoro vyloucil, spis AROS nema ovladace pro tvuj SATA chipset.
                    To už mě taky napadlo při pročítání kompatibilního HW, chjo.
                    Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                    Komentovat


                      #25
                      O: AROS na PC

                      @IDEfix&k0x: prohrabu ještě několikrát bios, začínám být odborníkem
                      Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                      Komentovat

                      Zpracovávám...
                      X