Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

AROS na PC

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    AROS na PC

    Tak jsem si uvolnil netbooka pro AROS a podobné, a chtěl bych se zeptat jako správný lama, jede AROS nativně na PECI? A tím myslím bez widlí...
    Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

    #2
    no samozřejmě, jinak bych ho ani nepouštěl. Je však výhodné se trefit do "lépe" podporovaného hardware
    A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

    Komentovat


      #3
      AROS na widlích

      Tak už to jdu zkusit, špatně po ránu vnímám...
      Naposledy upravil Dedy; 13.01.2011, 08:06:18.
      Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

      Komentovat


        #4
        Aros na PeCi

        Tak a mám to, Aros je nainstalovaný, jen mi zatím na mém MSI U100 Windu nejde zvuk, což by se asi mělo dát vyřešit, a síť, ale tam to nebude jednoduché, karty realtecu prý zatím nejdou . Vítám jakékoliv rady...

        19.1.2011
        A prozatím po stránce HW uspokojivé, teď jdu zkoumat programové vybavení
        Naposledy upravil Dedy; 19.01.2011, 11:28:07. Důvod: dodatek
        Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

        Komentovat


          #5
          O: AROS na PC

          Laborujete ještě někdo s AROSem na PC? Zkusil jsem na desce Intel D510MO nainstalovat AROS Aspire (protože ta deska je hodně blízko netbookům). Překvapivě všechno funguje, i ta síťovka se nějak rozběhla (i když nevim, jak se mi to vlastně podařilo), ale - OWB je hrozivě pomalej. Scrollování, načítání stránek, v podstatě se to nedá používat. Ostatní aplikace ale jedou v pohodě. Nemáte někdo tip, co s tim? Že by si ovladače na síťovku se síťovkou samotnou přeci jen nesedly?
          high-voltage.cz, retropolis.cz, doshaven.eu
          Amiga 600, ACA630/25, Indivison ECS, 4GB CF HDD

          Komentovat


            #6
            O: AROS na PC

            AROS nemá přiliš rychlé síťové ovladače a OWB také nepatří mezi svižníky. Myslím že v tento čas není mnoho možností jak to urychlit.

            Nevím jakou máte verzi OWB, zkuste toto http://download.aros3d.org/software/owb-1.0-new-sdl.zip je to od Deadwooda. A je to poslední stabilní verze OWB skompilovaná s upravenou SDL knihovnou od JanickErb. Toť vše
            Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

            Komentovat


              #7
              O: AROS na PC

              A jsem tu znova. Po různých obměnách HW jsem skončil u Lenova, (viz podpis), po dobu záruky ještě chci zachovat widle, ale mám nainstalované Xubuntu, a moje otázka zní....
              Jde nainstalovat Aros vedle widlí a linuxu jako třetí OS? Nerad bych něco zvoral, tak se raději zeptám, takže se nesmějte a raďte pls. A předem díky.
              Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

              Komentovat


                #8
                O: AROS na PC

                A jsem tu znova. Po různých obměnách HW jsem skončil u Lenova, (viz podpis), po dobu záruky ještě chci zachovat widle, ale mám nainstalované Xubuntu, a moje otázka zní....
                Jde nainstalovat Aros vedle widlí a linuxu jako třetí OS? Nerad bych něco zvoral, tak se raději zeptám, takže se nesmějte a raďte pls. A předem díky.

                Takže edit, zase nemůžu najít změnu v podpise,
                Lenovo Thinkpad Edge E325, AMD Zacate E350
                Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                Komentovat


                  #9
                  O: AROS na PC

                  aros pouziva grub takze problem by to nemal byt. akurat si treba dat bacha a neinstalovat bootmanagera. Sile by som podla doporuceni pre dualboot linux/aros.
                  Naposledy upravil zz_indigo; 16.05.2012, 21:11:52.

                  Komentovat


                    #10
                    O: AROS na PC

                    Uvidím, jenom poraď jak se vyhnout instalaci grubu, a jak poté do stávajícího dostat patřičný řádek pro aros? A widle chci pro jistotu po dobu záruky ještě ponechat. Jde tedy asi o trialboot
                    Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                    Komentovat


                      #11
                      O: AROS na PC

                      To co potrebujes vediet ta naucili na zakladnej skole v prvom rocniku CITAT!

                      instalacna prirucka -> Installing AROS along with Linux/BSD

                      Jednoducho odskrtnes instalaciu bootloaderu.

                      A pridas aros image do grubu. (Tiez je to v prirucke) Skopirujes z cdcka /boot/aros-i386.gz do adresara /boot v tom linuxe, A pridas konfiguraciu
                      do /boot/grub/menu.lst:


                      title AROS VBE 640x480 16bpp
                      root (hd0,0)
                      kernel /boot/aros-pc-i386.gz vesa=640x480x16 ATA=32bit floppy=disabled
                      quiet
                      boot


                      p.s. polozka root sa moze menit podla toho kde to bude. ale staci skusat hd0,0 az hd0,yx

                      Komentovat


                        #12
                        O: AROS na PC

                        Ze školy jsem už vypadl hoooooooodně dávno, číst ještě umím, ale i přesto dík za rady. Jsem už asi docela líný, to už jsem tady asi taky psal v nějakém jiném vlákně.......
                        Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                        Komentovat


                          #13
                          O: AROS na PC

                          JA som lenivy toto je nieco ine

                          Komentovat


                            #14
                            O: AROS na PC

                            grrrrrrrrrrrrrr........
                            Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                            Komentovat


                              #15
                              O: AROS na PC

                              Vies z tymto ukazom sa stretavam denne. A som na to uz trosku alergicky

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X