Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Čeština do Zaphod 1.3

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Čeština do Zaphod 1.3

    Tady jsem sesmolil češtinu do programu Zaphod 1.3. Snažil jsem se dodržet pravidla ATO . Je to děláno na AROSu takže 8859-2. Pokud bude někdo se ochoten na to mrknout budu rád.

    zde:
    Volný.cz je český internetový portál nabízející e-mail, aktuální zpravodajství, počasí a další zajímavé služby.
    Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

    #2
    Pár rad, co je uvedeno i v těch ATO pravidlech:
    1. Máš tam překlad jako např. "Nemohu vytvořit tlačítko!", což by mělo být přeloženo jako "Nelze vytvořit tlačítko!".

      Víťa to tam přímo píše:

      Dalším prvkem, který je třeba dle našeho názoru dodržovat, jsou neutrální postoje. Uživatele je možné pomocí hlášení programu pouze "informovat" a "nabízet volbu", nelze mu přikazovat. Také rozhodně není na závadu zdvořilé oslovování, např. "Opravdu chcete... ?" místo "Chceš to... ?" Tykání uživateli je vysloveně nevhodné a lze ho použít jen ve specifických případech (např. hry). Nakonec rozhodně nesouhlasíme s hlášeními typu "Našel jsem chybu", "Nepodařilo se mi otevřít knihovnu" apod. Uvádíme několik důvodů proti:

      1. filozoficky - počítač nemá žádné "já"
      2. technicky - program napsal programátor a ne počítač
      3. většinu méně zkušených uživatelů to může poplést

      Doporučovaný tvar je tedy např. "Nelze otevřít knihovnu", "Nelze uložit data" apod.
    2. Přikládej do archivu také catalog descriptor (soubor s příponou .cd), usnadní to potom další práci s lokalizací (aktualizace, další systémy atd...).

    Jinak perfektní práce a rozhodně pokračuj dále. Díval jsem se minule i na tvůj překlad AmiFIGu, nicméně pro OS4 tam byl nastaven špatný codeset.
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      #3
      Díky, za info. Ještě jednou to projdu a odstraním všechny já

      PS: Probere jak je to s češtinou pro SimpleMail, koukal jsem že jediná verze je od tebe a to pro verzi 0.31. Kdysi jsem tuto verzi zkoušel, ale nefungovala mi korektně ani ve v. 0.32. Existuje nějaká novější varianta?
      Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

      Komentovat


        #4
        Na tu se chystám. Je tam trochu jiný systém lokalizace, celkem dost jsem se s tím tehdy potil. Teď jsem dělal lokalizace pro jiné programy, ale kouknu se na to. Možná by nebylo na škodu udělat tady na fóru nějakou sekci pro překlady, abychom nedělali případně lokalizace pro stejné programy.
        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

        Komentovat


          #5
          Tak to je dobrý nápad, já také vždy zápasím stím zda to dát do AROSu nebo obecně. Třeba právě Zaphod je snad pro všechny odnože Amiga.
          Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

          Komentovat


            #6
            Dobrá tedy, kouknu na to a něco vymyslím.
            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

            Komentovat


              #7
              Aktualizoval jsem link novou verzí, tak na to mrkněte. Ta už by mohla být finální.....
              Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

              Komentovat

              Zpracovávám...
              X