Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga v Toweru

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Amiga v Toweru

    Zdravím fandy, nedávno se mi podařilo získat amigu 1200 v toweru. Majitel mi tvrdil že na ni bude moc práce, a měl pravdu. . Podařilo se mi sestrojit koncovku napájení ze zdroje do redukce PS2 klávesnice Mictronik a taky propojovací koncovku z redukce do amigy. Jenomže, redukce nefunguje klávenice nereaguje. A samozřejmě pokud napájím amigu z Pc zdroje, mám tam nějaké rušení, možná pokles napětí.? Pokud napojím originální zdroj na amigu tak amiga funguje.

    Tak se vás ptám co s tím, buť to prodám nebo si to mám pokusit ještě opravit?
    Přiložené soubory

    #2
    Běžně napájím amigy zdroji z pc, potřebuješ +5, +12, -12 , proměř si ten PC zdroj, třeba se nevejde do tolerance. Více tady, AT zdroj se dá ještě koupit, kdyby byl ten tvůj špatný
    Naposledy upravil Starej_Mraf; 23.01.2011, 16:56:14.
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    Komentovat


      #3
      u některých PC zdrojů (hlavně made in china) není pořádné zemnění ani stínění, je to třeba zkontrolovat
      Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

      Komentovat


        #4
        Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
        Běžně napájím amigy zdroji z pc, potřebuješ +5, +12, -12 , proměř si ten PC zdroj, třeba se nevejde do tolerance. Více tady, AT zdroj se dá ještě koupit, kdyby byl ten tvůj špatný
        Zkusím to proměřit, nevíš náhodou jestli se připojuje nějaké uzemnění na desku, pokud mám plastový case?

        Komentovat


          #5
          Na desku určitě ne, v plasťáči mám amigu taky a jediný uzeměmní se připojuje na kostru FDD.
          www.oldcomp.cz
          party.oldcomp.cz

          Komentovat


            #6
            Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
            Na desku určitě ne, v plasťáči mám amigu taky a jediný uzeměmní se připojuje na kostru FDD.
            Aha, zase jsem o něco chytřejší. Zkusím to propojit, a dnes si budu objednávat nový zdroj AT od Fortonu.

            Komentovat


              #7
              A není menší šance v tom, že bys měl jen špatně zapojenou tu zadní drátovou propojku pro napájení nebo špatný přímo ten Infinitiv modul, kde se zapojuje napájení ze zdroje? Případně, ale to už hodně střílím, přehozené ty dva napajecí konektory přímo z AT zdroje?
              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

              Komentovat


                #8
                AT alebo ATX

                Podla mna sa da pouzit aj ATX zdroj. Akurat je treba spojit prepojkou dva kontakty v napajacom konektore. Ale to ti bude vediet lepsie povedat EXA alebo Boboo, pripadne dalsi.

                Pisem to len preto, ze sa nemusis nutne zameriavat len na AT zdroj.
                A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

                Komentovat


                  #9
                  No, co si pamatuju, tak Infinitiv měl právě konektor na ty dva staré čtvercové konektory, co šly původně do základní desky. Nebo se pletu?
                  Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                  Komentovat


                    #10
                    Nepleteš se, jenomže jak už je v našich amigaluzích a hájích obvyklé, měl origo zdroj Infinitiv naprosto nestandardní zapojení (a tuším, že pouze do jednoho trochu delšího bílého AT konektoru), takže pokuď tam bude chtít narvat klasický AT zdroj, tak dost riskuje...
                    Já to mám v Infinitiv toweru upravený tak, že klasický AT zdroj je napojenej do G-Rexe (má ty správný PC AT konektory na sobě) a z jednoho kabelovýho konektoru mám paralelně vyvedený ještě jeden AT kablík s potřebnými napětími ( +12, -12, +5, GND) a ten je zapojený do toho konektoru pro Infinitiv zdroj. Základku napájím klasicky přes FDD konektor a vzadu, co by měla být ta Infinitiv kelmovací propojka mám jen jenoduchou spojku na -12V, které samozřejmě na tom FDD kablíku chybí a je jaksi potřeba...

                    Komentovat


                      #11
                      Plasťák s origo zadní záslepkou to má skutečně jinak než je AT. Chce to najít pinout. Nicméně "origo" micronik zdroj je upravený AT, počítá s tím i vypínač na case a tak je jednoduší do týhle kysny vrazit upravený AT zdroj. A vzhledem k tomu, že ho maj normálně v alze, ale i jinde, tak je rozhodování celkem jasný (tedy pro mně by aspoň bylo).
                      Mimochodem, mám celou amigu napájenou jenom přes ZII bushboard.
                      www.oldcomp.cz
                      party.oldcomp.cz

                      Komentovat


                        #12
                        plasták

                        Taky jsem válčil s plastákem,už je docela nabušenej.
                        Základovka A1200 3.1ROM,Mediator PCI 1200,TV tuner,SoundBlaster,sítovka Realtek,turbokarty Blizard PPC240/40 96MB RAM nebo Blizard 30/50,scanedoubler Micronic.
                        Přiložené soubory

                        Komentovat


                          #13
                          Hezká práce! Já se ten plasťák snažím využívat co nejméně, protože kdykoliv ho vezmu do tlap, tak z něj něco upadne. Asi budu muset některé nepotřebně odendavací díly slepit k sobě.

                          Komentovat


                            #14
                            Já jsem s plasťákem celkem spokojený, ale proboha co to máš za větrák????????????
                            www.oldcomp.cz
                            party.oldcomp.cz

                            Komentovat


                              #15
                              jj přesně tak jak se to chce někam přenést,tak to pěkne vrže a sem tam něco upadne.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X