Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

DVD Ram

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    DVD Ram

    Zdravím, a rád bych věděl kam se v arosu dávají filesystemy, Amiga má standartně dir. L:, a já bych potřeboval rozjet dvdramku tak ako v MOS, případně jak upravit dosddriver, který přikládám

    /*<Partition Name>: Is the same as this filename.*/
    Device = ide.device /* Device = <your>.device */
    Unit = 1 /* Unit = <your device id> */
    FileSystem = L:SmartFileSystem
    DosType = 0x53465300
    StackSize = 4096
    Surfaces = 1 /* Number of Surfaces */
    BlockSize = 2048 /* Number of bytes in a Block */
    BlocksPerTrack = 92 /* Blocks are later known as Sectors */
    LowCyl = 0 /* Start Cyl */
    HighCyl = 24311 /* End Cyl */
    Buffers = 200 /* The amount of cache (2048 bytes per buffer) */
    BufMemType = 1 /* Cache Memory Type (Any=1, Chip=3, Fast=5) */
    MaxTransfer = 0xFFFE /* The Maximum single Transfer size */
    Mask = 0xFFFFFFFF /* The memory area limit */
    Mount = 1 /* Mount Immediately = 1 */
    GlobVec = -1 /* Do no change for a modern FileSystem */
    Flags = 0
    #

    Díky za help
    Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

    #2
    No pokud to nepotřebuje speciální handler, tak bych to zkusil zapsat do mountlistu devs/mountlist.

    Ale jistej si nejsem no doufám že to není úplně mimo
    Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

    Komentovat


      #3
      DVDRam

      mountlist by nebyl problém, to je snad to co jsem poslal v příspěvku, jen to přejmenuji. Jde ale o to, že je dvdramka formátovaná v sfs, a v mountlistu je umístění zapsáno v L: a ještě nevím jaké ...device mám použít, (ide, scsi... na téhle platformě nevím)
      Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

      Komentovat


        #4
        DVDRam

        A jak jsem se ted ráno probral, tak v mém pripade bude asi problem v tom, ze u netbooku je dvd mechanika pripojena pres usb, a Poseidon umi jenom FAT? Nejak to nejde nastavit. Opravdu potrebuji radu, a jsem zvedav jestli mi nekdo na resetkani poradi. Uz se tesim..
        Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

        Komentovat


          #5
          Hmm, nevím ale mám pocit že poseidon nemá nic společného s formátem média. No a když otevřeš v prefs/trident vidíš tam tu mechaniku? Vidí ji vůbec poseidon?
          Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

          Komentovat


            #6
            DVDRam

            Poseidon mechaniku vidi a spravne urci, ale ma v predvolbach jenom fat.handler, ntfs.handler a pokud bych chtel navolit sfs.handler tak nevim kde je, v DEVS: neni, a L: jaksi chybi :?. V MOSu se formatovalo pres CLI, to by snad melo jit i v AROSu, ale nevidim do nej zatim.
            Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

            Komentovat


              #7
              Máš pravdu, v dnešních nočních setavách DEVS neosahuje sfs.handler, ale sfs formát funguje, takže někde být musí. Já mám na disku ještě sfs.handler zvlášť. Mohu ti ho poslat, ale otázkou je zda to nebude s něčím kolidovat.

              Ale stejně když spustíš Scout a dáš resident, tak zjistíž že v paměti je nahranej sfs.handler!
              Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

              Komentovat


                #8
                DVDRam

                Nejpravdepodobneji bude j jadru, ale problem je asi opravdu v tom, i v MOSu jsem musel dat sfs do L: a to byla mechanika zapojena jako IDE. Tady mi ji poseidon ukazuje usbscsi, a i kdyz ji v tooltypech mam, vcetne unit, a v DOpusu ji take vidim, jenze je nedostupna (po nakliknuti). A fakt nevim jestli Poseidon umi sfs.....
                Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                Komentovat


                  #9
                  Ještě mě napadá jedna věc. Před časem když jsem si hrál s arosem na Efice jsem zjistil že pokud naformatuju usb pod Morphosem na sfs, tak to pc-aros neřečetl, ale ppc ano. Nevím v čem je problém? Zkus ještě připojit DVDRAM nejspíš už máš nějaké naformatované DVD a podívej se pomocí HDToolBoxu zda vidí disk a partiions.

                  PS: teď jsem to zkoušel s usb, naformatováno pod MOS na sfs, a pc aros ho vidí ale nepřečte. HDToolBox vidí oddíl DH2: jako sfs - BE, ale stejně nejde nanountit.

                  PS2: Pokud ho poseidon vidí, vidí ho i HDToolBox? Měla by tam být položka usbscsi.device a vněm jednotka. Protože pokud ano tak nevidím problém to nastavit HDT a zformátovat.
                  Naposledy upravil bigmac; 27.01.2011, 00:20:09.
                  Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                  Komentovat


                    #10
                    DVDRam

                    Autorem citovaného textu je bigmac Přejít na původní příspěvek
                    ... Zkus ještě připojit DVDRAM nejspíš už máš nějaké naformatované DVD a podívej se pomocí HDToolBoxu zda vidí disk a partiions.

                    PS: teď jsem to zkoušel s usb, naformatováno pod MOS na sfs, a pc aros ho vidí ale nepřečte. HDToolBox vidí oddíl DH2: jako sfs - BE, ale stejně nejde nanountit.

                    PS2: Pokud ho poseidon vidí, vidí ho i HDToolBox? Měla by tam být položka usbscsi.device a vněm jednotka. Protože pokud ano tak nevidím problém to nastavit HDT a zformátovat.
                    Ramky mám naformátované ještě z MOS (Pegasos, ale ten už doma není), Poseidon vidí Super Multi DVD Rewriter usbscsi.device unit 0, v hdtoolboxu usbscsi je, ale není ....
                    Jinak tam je scsi.device (tmavé)
                    ata.device prosvětlené, tam je HD se dvěma part.
                    usbscsi.device, mělo by mít unit 0 a1 (interní čtečku karet vidí, ale mechaniku ne)
                    usbmss.device nevím zatím co je tohle, ale položka je tmavá
                    Můžeš sem dát Tvůj mountlist použitý pro DVDRamku?
                    díky za rady...
                    Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                    Komentovat


                      #11
                      DVDRam

                      Ahoj, uvědomil jsem si, že asi žádný mountlist nemáš, protože neprovozuješ dvdramku. Tak aspoň radu....
                      "sfs.handler bude v jadru, ale problem je asi opravdu v tom, že i v MOSu jsem musel dat sfs do L: a to byla mechanika zapojena jako IDE). Tady mi ji poseidon ukazuje usbscsi.device, v tooltypech ji mam, vcetne unit, v DOpusu ji take vidim, jenze je nedostupna (po nakliknuti). A fakt nevim jestli Poseidon umi sfs, v MOSU jen FAT". Normální cd vidí a načte, dokonce jsem nabootoval (připomínám, že mám netbook a cd mech. na usb). HELP
                      Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                      Komentovat


                        #12
                        DVDRam

                        Takze to asi bude chtit preformatovat dvdramky na fatku, tady je vypis hlaseni poseidona:

                        DEVICE "DVDRAM GSA-E50L" is of CD/DVD type
                        Media does not seem to be FAT nor NTFS formatted,

                        a z toho plyne ze jsem z toho jelen. USBSCSI.device asi opravdu neumi sfs.
                        Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                        Komentovat


                          #13
                          To je zvláštní, dříve bch dal i pětikorunu za to že to umí sfs. Ale to bys viděl HDToolBox alespoň něco.

                          Možná by stálo za pokus, pokud vládneš alespoň rozumnou angličtinou, zeptat se na ArosExec fóru. Třeba někdo něco bude vědět.

                          usbmss.device bylo vytvořeno ještě před portem Poseidona a to jako součást portování AROSu na Efiku. Myslím že se to hlavné používá na bootování z usb-cd mechanik
                          Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                          Komentovat


                            #14
                            DVDRam

                            OK, já stejně nevím jak naformátovat dvdram pod FAT, na PeCi jsem takhle dvě media zamkl a nejdou otevřít pro zápis, (ale to je jiná historie), a zkusím tu moji chabou english oprášit, a dám samosebou vědět jak jsem dopadl.
                            Naposledy upravil Dedy; 03.02.2011, 23:14:37.
                            Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                            Komentovat


                              #15
                              DVDRam

                              Ahoj!!!!!!!!

                              Tak jsem tu zase, a po hodně pokusech, a po radě z fóra svetahardware, jsem dostal starší driver pro dvdram od Pana Sonica ,
                              a ejhle, odemčeno a naformátěno. Výsledky: FAT32, je OK, pod AROSem je vidět, a jde na ni zapisovat z DOpusu,
                              UDF2.0 zformátováno, ve Widlích OK, včetně zápisu i mazání, atd, v TotalCMD, AROS ji ale nevidí, což tak moc nevadí,
                              stále však nemohu zprovoznit to samé s SFS. Ještě mám jednu dvdramku volnou, tak to zkouším ze všech stran, ale tak nějak se nemůžu dobra výsledku. Jestli někdo poradí, budu vděčný... a připomínám, že mechaniku mám připojenu k netbooku přes USB.
                              Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X