Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Videovýstup amigy a různá zapojení (SCART, Monitory, redukce...)

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Videovýstup amigy a různá zapojení (SCART, Monitory, redukce...)

    Nasiel som na SCARTKE odpojeny odpor 300 Ohmov a znova som ho napojil. Uz vidim aspon obrys diskety, ale obraz je upne cierny kua presiel som ten kabel 4x a podla schemy je ok!
    WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

    #2
    Pin 16 blanking signal. Klasická chyba, zkus místo toho pinu s odporem a jeho země zapojit tužkovou baterii, obraz by měl být ok.
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    Komentovat


      #3
      Autorem citovaného textu je Starej_Mraf
      Ten obrázek mi nejde zvětšit...



      a este jedna vec, ved nebudem predsa mat kabel s bateriou, ved na nete je to bez baterie
      Přiložené soubory
      WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

      Komentovat


        #4
        Aby se TV prepla do modu RGB, potrebuje na SCARTU pinu 8 napeti 1,5 - 3V. Zkus to jen odzkouset s baterkou, pripadne tam zmerit napeti u tveho kabelu. To napeti se tam da privest napr. pres odporovy delic z 12V.
        I love Amiga

        Komentovat


          #5
          Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: SCART_cable.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 17,9 KB
ID: 106332
          Sice je to čmáranice, ale budiž. Takže naprosto nechápu, proč je na ten scart přiveden kompozitní signál, ten u RGB nepotřebuješ. Navíc mně zaráží proč je do něj přimíchán CSYNC, když ten už je součástí kompozitního signálu. Tuhle větev bych vyrušil úplně. RGB je zapojený OK a stejně je tomu i se zvukem. Vyznačeno máš kam připojit zkusmo baterku, pokud obraz pojede můžeš:
          A) Nechat si baterkovej kabel
          B) Použít odporový dělič pro pin 16, zem zůstává stejná
          C) Laborovat s odporem, nechat tam takový se kterým to poběží
          D) Využít na pinu 16 signál C-Sync, jestli se nepletu má 1,67V což je akorát, sám jsem ho u úpravy kabelu použil. TV totiž C-Sync signál obvykle zcela ignoruje, monitory ne.
          Navíc mi není jasné, proč je zapojen signál na pinu 8, na starší TV způsobuje přepínání na daný AV vstup(to je chtěná varianta), ale u nových je tam přepínání mezi 16:9 a 4:3, takže způsobeuje mnohdy zbytečné problémy.

          A ještě jsem zapoměl, až budeš připojovat baterku pro test, měj odpojené oba drátky 16 a 18 co vedou z amigy, abys nepouštěl proud z baterky do videovýstupu amigy.
          Naposledy upravil Starej_Mraf; 01.02.2011, 12:12:26.
          www.oldcomp.cz
          party.oldcomp.cz

          Komentovat


            #6
            Kompozitny vstup sa v pripade RGB modu pouziva ako synchronizacny vstup. Ako inak by monitor/telka vedela kde ma "danu farbu nakreslit"? Ten optional composite vstup je chujovina to uznavam.

            minimalisticke zapojenie zo strany SCART-u napriklad tu: http://www.epanorama.net/documents/vga2rgb/scart.html

            p.s. casto sa netreba hrat z RGB prepinacom a spinacom SCART potom len musis telku prepnut sam a neprepina sa sama.
            Naposledy upravil zz_indigo; 01.02.2011, 13:20:29.

            Komentovat


              #7
              Autorem citovaného textu je zz_indigo Přejít na původní příspěvek
              Kompozitny vstup sa v pripade RGB modu pouziva ako synchronizacny vstup. Ako inak by monitor/telka vedela kde ma "danu farbu nakreslit"?
              Nesetkal jsem se s televizí, která by ten CSYNC nebo CVideo na pinu 20 potřebovala. Naopak ani jeden monitor bez CSYNC nejel, ikdyž někdy tomu monitoru stačil HSYNC nebo VSYNC zapojený místo CSYNC - ale to se týkalo zapojení ZX Spectra 128. Zajímavý je monitor CCM Orion 1280, který pro zobrazení RGB nutně potřebuje CSYNC a nebo sloučený H- a VSYNC (To se týkalo AMSTRAD CPC, který na konektoru zkrátka CSYNC nemá). Ale ke studiu toho, že regulérní CSYNC získám tak, že "natvrdo" sloučím H a V SYNC, jsem se zatím nedostal, ikdyž to dává smysl.

              P.S. Jako já ten pin 20 zapojuju, buď Composite Video nebo CSYNC do něj dávám, ale při pokusech s odpojeným pinem 20 mi kabely na všech TV obraz jel.
              P.P.S. Předpokládám tedy, že ty TV co mám doma mají pro synchronizaci nějakou vlastní logiku...
              Naposledy upravil Starej_Mraf; 01.02.2011, 13:55:40.
              www.oldcomp.cz
              party.oldcomp.cz

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
                P.S. Jako já ten pin 20 zapojuju, buď Composite Video nebo CSYNC do něj dávám, ale při pokusech s odpojeným pinem 20 mi kabely na všech TV obraz jel.
                P.P.S. Předpokládám tedy, že ty TV co mám doma mají pro synchronizaci nějakou vlastní logiku...
                No spoliehat sa na logiku je dost odrzku. Nemam tu teraz schemu ale asi si mal stastie na zariadenia ktore zvladaju synchronizaciu po vodici zelenej farb, a amiga tam dava csync. (To je jedine vysvetlenie, ktore ma napada, preco ti to ide)

                Ja pouzivam tento kabel: http://pinouts.ru/VideoCables/AmigaScart_pinout.shtml

                Nejake info o modoch: http://www.js-technology.com/technic...tconnector.pdf

                Scart 3 piny ktore maju rozne vyuzitie:
                pin rgb s-video composite
                -----------------------------------------------------------
                15 Red chrominance nepouzity (obomy smermy)
                20 csync luminance+csync video_csync (imput)
                19 csync luminance+csync video_csync (output)
                Naposledy upravil zz_indigo; 01.02.2011, 16:33:14.

                Komentovat


                  #9
                  Me funguje to zapojeni, na ktere odkazuje Solaris. Zapojil jsem to tak i Noolymu a kupodivu s jeho televizi to fungovalo s prehozenymi odpory. Ten scart je divnej, kazdopadne Solarisovo schema urcite funguje a pokud ne, tak prehodit odpory.

                  Komentovat


                    #10
                    Autorem citovaného textu je zz_indigo Přejít na původní příspěvek
                    Nemam tu teraz schemu ale asi si mal stastie na zariadenia ktore zvladaju synchronizaciu po vodici zelenej farb, a amiga tam dava csync.
                    Jj, to bude Sync On Green, zajímavé je, že u A4000 to jde vypnout, jinde ne. To vypnutí je docela bezva věc při použítí scandoublerů (jak to má Indyvision nevím) ale u těch starších SD to zlepšovalo kvalitu obrazu a to dost podstatně při použití LCD monitorů. Jsme už ale doooost OT a proto na tohle udělám samostatné téma.
                    www.oldcomp.cz
                    party.oldcomp.cz

                    Komentovat


                      #11
                      Ta pasáž o zelpšení obrazu na SD mě docela zajímá, můžeš se poněkud podrobněji rozhovořit o této věci ?
                      Mám totiž ext. SD s FF a jeho výsledky na LCD jsou nic moč...

                      Komentovat


                        #12
                        Do zelené složky RGB signálu je přimíchána (už v základu) synchronizační informace.CRT monitor ji obvykle normálně odfiltruje, případně využije. Externí scandoubler, ale i třeba micronik scandy s ní nepočítá, bere zelený signál už s přimíchanou synchronizací. To jsou fakty. Faktem také je, že u A4000 stačí přimíchávání synchronizace vypnout jumperem na desce.
                        Dál už je to pouze teorie. Zatímco CRT monitor pravděpodobně tuhle část signálu filtruje (možná i využívá), tak LCD naprosto otrocky zpracuje (on ho vlastně znovu zdigitalizuje) Podle mého je to právě ta věc, která způsobuje ty svislé pruhy. Zkušenost z doby, kdy jsem měl A4000 to potvrzuje. Když jsem nechal defaultní nastavení, tak PAL, který prošel přes SD měl svislé proužky, případně šmouhy (to záleželo na tom jak se monitor vyladil). Když jsem vypnul přimíchávání synchronizace do zelené, tak proužky zmizely. Měl jsem v A4000 SD do videoslotu, a ve videoslotu je stejný RGB signál jako v RGB slotu, jen se jedná o interní konektor a asi je tam i něco navíc.(to jsem nikdy nezkoumal) Takže analogie by měla jít použít na externí SD.
                        U indivision tahle chyba vůbec není, já ho teda nemám, ale je jasný že indy nepracuje s konečným signálem (podle toho co jsem měl možnost zkouknout).
                        www.oldcomp.cz
                        party.oldcomp.cz

                        Komentovat

                        Zpracovávám...
                        X