Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Výměna 68k CPU na BlizzarduPPC.

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Výměna 68k CPU na BlizzarduPPC.

    Před časem (asi dva roky) jsem koupil od Venoxe BPPC a o vánocích jsem si konečně udělal radost a zabudoval ho do Microniku s G-Rexem, Voodoo grafikou, zvukovkou a síťovkou. Při instalaci Warp3D jsem bohužel zjistil, že některé věci bez chybějící FPU jednotky v procesoru LC040 bohužel nepojedou...
    Nezbývalo nic jiného, než operovat! A když už, tak pořádně - na 060tku.
    Bohužel, neobešlo se to bez drobných "vopruzů". Ten největší zpočíval v tom, že pokuď chci odpárat celý procesor odsávacím reworkem, musím sundat i jednu paměťovou patici, jelikož poslední řada pinů CPU je tak blízko u ní, že hrozilo její nevratné poškození horkou hlavicí. Tak šla taky dolů...
    I po těchto peripetiích se nakonec dílo podařilo, pod procák jsem dal patici z lámacích dutinek slepených "sekunďákem", vrátil patici na paměť, osadil plnou 040tku (mimochodem, je to ta z Apolla, kterou jsem vypáral a taky vyměnil za 060tku) a voalá - jede!
    Pak už stačilo přehodit propojku na voltáž a typ CPU a nasadit XC68060RC50...

    Jo, málem bych zapomněl - musí se taky flešnout firmware karty na 060 verzi!
    Přiložené soubory

    #2
    Paradna robota! Fakt... pedatne zmaknute! Aky mas postup na odletovanie CPU?
    Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
    Furiatune homepage

    Komentovat


      #3
      Používám tuhle odpájecí stanici - http://obchod.nedis.cz/signys/signys...03698000104376

      S tou to jde jak po másle! Do injekční stříkačky, co se používá na plnění ink. tonerů (má krásně tlustou jehlu) natáhnu lihem rozředěný smd bezoplachový flux, jemně proleju všechny piny, nahodím mašinu a pak jen prohřeju a vycucnu, prohřeju a vycucnu...atd. Jeden pin cca 5-7 vteřin. Úspěšnost asi 75-80 procent, některé spoje je nutné znovu mikropájkou "zalít" a postup opakovat.
      Ty patice z dutinek jsem okouknul od tebe - dobrej nápad!

      Komentovat


        #4
        Pekne si ju upravil, som rad ze sluzi este lepsie ako original
        WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

        Komentovat

        Zpracovávám...
        X