Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Je tu někdo s AROSem na Sam440

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Je tu někdo s AROSem na Sam440

    Protože už dva roky vlastním Efiku a z toho 98% času ležela v šuplíku. Rozhodl jsem se letošní rok věnovat tomuto drobkovi a AROSu. Už jsem začal s kompilací aplikací pro PPC AROS a také s testováním systému. Spíše mě zajímá zda někdo zde, má nainstalovaný AROS na Samovi. Pro případné testování aplikací na tomto hardware. Přeci jenom čeština je mi bližší než anglický jazyk .
    Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

    #2
    Já bych tri rád pomohl, ale to by se musela objevit nějaká novější PPC verze AROSu pro Pegasos. Vůbec bych se nebránil.
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      #3
      No pokud se mi podaří konečně zprovoznit crosscompiling pro ppc. A jestliže budu schopen vytvořit funkční iso pro Efiku. Pak zkusím zkompilovat i sestavu pro morphos. V aros repozitáři je složka ppc-morphos. Ale neobsahuje skoro nic. Na Pegasuse byl AROS bootovací nebo host-klient?
      Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

      Komentovat


        #4
        Já našel jen nějaké pofidérní ISO, které se mi podařilo nějak spustit jenom jednou a to ještě jen tak nějak napůl.
        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

        Komentovat


          #5
          O: Je tu někdo s AROSem na Sam440

          Tak možna se dočkate AROSu na Pegasos, toto včera napsal Sonic na Aros-exec:

          Android version is ready.
          At the moment i'm busy with several other projects, so can't go on with iOS-hosted version. In order to run it requires memory protection implemented. I have ideas, but not enough inspiration to implement them. Additionally some things are not clear enough yet. If i just go and do that, there will be performance drop on memory allocations.
          In my projects:
          - ACPI for i386-pc (and its overall face-lift)
          - Software screen composition as a standalone driver, interacting with any other display driiver. Almost finished, tested with X11 (on Darwin-hosted) as well as with Android-hosted display driver. Works great, just some infrastructure is not ready. One more week(tm)...
          - PPC-Pegasos port (i want something to test Radeon driver on, as well as overall face-lift or PPC native ports)


          I když jsem skeptik ohledně PPC Arosu, protože není nikdo kdo by udržoval i stávající PPC distribuce funkční. Efika měla funkční ISO (myslím tím možnost opravdu nabootovat do systemmu) před třemi lety, a od té doby nic. Michal Schulz má své práce dost a pokud zabrousí na Aros tak upravuje AMR nebo 64bit verzi.

          No nezbívá než doufat že s Pegasem se svezou i ostatní verze a vše se dostane do provozu schopného stavu.......
          Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

          Komentovat


            #6
            O: Je tu někdo s AROSem na Sam440

            No poslouchej... Už jsem se o tom bavil několikrát s Dedym. Nebylo by naškodu napsat nějaký článek vysvětlující základy AROSu, rozepsání rozdílů, výhod atd... Nechceš se toho ujmout?
            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

            Komentovat


              #7
              O: Je tu někdo s AROSem na Sam440

              Určitě ano, jen nevím zda jsem právě já ten fundovaný.... Zkusím si nejdřiv napsat seznam bodů jednotlivých částí a uvidíme co stím, ale vězte že čas je můj nepřítel.....
              Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

              Komentovat


                #8
                O: Je tu někdo s AROSem na Sam440

                Tak to už se těším, momentálně nemůžu na svém Packardu spustit ani live dvd, už jsem napůl rezignoval, ale snad se časem ukážou i verze pro AMD a ATInu.
                Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                Komentovat


                  #9
                  O: Je tu někdo s AROSem na Sam440

                  Tak rozhodnuto, pořídil jsem si tohle http://pctuning.tyden.cz/hardware/no...u-cenu?start=4
                  ale ve verzi 10N, to jest bez BT a 3G, jenom WiFi, a už se těším až mi přijde domů, je to teda androidí mašinka, ale údajně tam jde Ubuntu a samozřejmě Aros, tak jen co přijde, začnu zkoušet co to vlastně bude umět.
                  Naposledy upravil Dedy; 16.11.2011, 16:32:50.
                  Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                  Komentovat

                  Zpracovávám...
                  X