Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

A600 2MB CHIP RAM modifikácia

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    A600 2MB CHIP RAM modifikácia

    Je možné bezproblémovo získať na Amige 600 2MB ChipRAM naspájkovaním ďalších pamätí na chrbát pamätí na základnej doske?

    [Edit]

    Ok, našiel som o tom zmienku aj tu na fóre, takže to možné je.
    Zaujímalo by ma, ako presne, aké druhy pamätí použiť, kde ich zohnať, prípadne ako to cenovo vychádza?
    Naposledy upravil nzc; 13.02.2011, 16:13:12.

    #2
    Už jsem to dvakrát dělal,není to tak hrozný.

    Použité čipy SOJ musí být 256x16 každý 512kb najdeš je na starých grafikách S3 do PCI slotu.

    Stručný postup je následovný:
    Sundat čipy z grafiky,odpájet-já jsem prostě hodil grafiku na 10min do trouby na 200 stupnu-to se potom sesunou skoro sami.
    Narovnat všechny nožky,z obou stran lehce pocínovat,srovnat aby lícovaly s nožkama čipů na desce,ty dvě vedle sebe ohnout dovnitř(podle schématu)

    Potom už stačí jen připájet,nejhůře se letuje ta vnitřní strana-je tam málo místa.

    Tady je link s nějakým tím info https://www.amibay.com/showthread.php?t=8500
    Přiložené soubory

    Komentovat


      #3
      Naprosto vážně míněný dotaz: má tohle řešení nějakou výhodu? Neni lepší sehnat normální 1MB rozšíření do trapdoor slotu? Zvlášť, když se dá sehnat fungl nový (https://www.vesalia.de/e_a603.htm)? Mě tohle přijde jako zbytečnej hardcore
      high-voltage.cz, retropolis.cz, doshaven.eu
      Amiga 600, ACA630/25, Indivison ECS, 4GB CF HDD

      Komentovat


        #4
        Autorem citovaného textu je Sledge Přejít na původní příspěvek
        Naprosto vážně míněný dotaz: má tohle řešení nějakou výhodu? Neni lepší sehnat normální 1MB rozšíření do trapdoor slotu? Zvlášť, když se dá sehnat fungl nový (https://www.vesalia.de/e_a603.htm)? Mě tohle přijde jako zbytečnej hardcore
        Takova teoretická výhoda je, ze to stojí jen práci a možna je to i pro někoho zábava. Jinak ta 603 je celkem levna, ma hodiny, clockport a konektor na scandoubler, což je prima.

        Komentovat


          #5
          Někdo viděl fafejtovu bastlenou desku na aukru, co?
          "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

          Komentovat


            #6
            Autorem citovaného textu je Fafejt Přejít na původní příspěvek
            Už jsem to dvakrát dělal,není to tak hrozný...
            Ďakujem, ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď.

            Pre ostatných: Áno, presne tú dosku som videl. Môj študentský rozpočet je takmer absolútna 0. Navyše, človeka naozaj veľmi teší, keď niečo zmajstruje sám. Dokonca sa stáva, že keď už je všetko hotové, prichádza nekľud.

            Do mojej malej 600vky sa aj tak budem musieť teraz rypnúť, pretože keď som ju po rokoch vytiahol, zistil som, že nehrá pravý audio kanál

            Ďakujem vám za všetky reakcie, je perfektné ako to tu držíte!

            Komentovat


              #7
              Je to dobrý, že to jde takhle rozšířit, ale právě kvůli tomu, že pak bych tam nedostal indivision, bych do toho nešel.
              A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je nzc Přejít na původní příspěvek
                Do mojej malej 600vky sa aj tak budem musieť teraz rypnúť, pretože keď som ju po rokoch vytiahol, zistil som, že nehrá pravý audio kanál

                Ďakujem vám za všetky reakcie, je perfektné ako to tu držíte!
                Zkus vytáhnout z konektoru jeden audiokabel, amiga si to umí podle zatížení dorovnat a měl bys slyšet všechny 4 hlasy v tom druhém reproduktoru

                Samozřejmě teda pokud je chyba v kondenzátorech na výstupu.
                Naposledy upravil Predseda; 13.02.2011, 22:50:39.
                "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                Komentovat


                  #9
                  Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
                  Zkus vytáhnout z konektoru jeden audiokabel, amiga si to umí podle zatížení dorovnat a měl bys slyšet všechny 4 hlasy v tom druhém reproduktoru

                  Samozřejmě teda pokud je chyba v kondenzátorech na výstupu.
                  Ajaj. Myslím, že keď som to skúšal, tak sa to nestalo (neviem, myslel som, že to tak, pán Predseda, nemá fungovať na 600vkách) . V tie kondenzátory som dúfal.
                  Keď išla do skrine, bola vporiadku

                  Komentovat


                    #10
                    Hloupej dotaz, co když budu mít ty 2 mb chip na desce, a strčím tam rozšíření 1mb?

                    Komentovat


                      #11
                      Autorem citovaného textu je Kachna Obecna Přejít na původní příspěvek
                      Hloupej dotaz, co když budu mít ty 2 mb chip na desce, a strčím tam rozšíření 1mb?
                      Strčíš kam? Do trapdooru už potom asi nie, kedže tie prídavné pamäte sa napájajú na slot v trapdoor (ale môžem sa mýliť).

                      Komentovat


                        #12
                        Uz z principu 3MB Chip RAM na zadne klasicke Amize nerozchodite.
                        I love Amiga

                        Komentovat


                          #13
                          Autorem citovaného textu je nzc Přejít na původní příspěvek
                          Strčíš kam? Do trapdooru už potom asi nie, kedže tie prídavné pamäte sa napájajú na slot v trapdoor (ale môžem sa mýliť).

                          Ano, mýlíš se. Ty brouci se posadí na sebe.

                          A Amiga prostě 3mb chip nenaadresuje.
                          "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                          Komentovat


                            #14
                            Existuje ještě jedna modifikace,kde ty drátky z pinů 28,29 nevedou dolů na trapdoor,ale připojují se nahoru pod disketovku.(bůh ví co by to,ale potom provedlo po připojení dalšího mega do trapdooru-tři mega by to ele zaručeně nebylo)

                            Hele radši si ušetři ten litr na A603,já už bych se příště nerozmýšlel a na ten bastl se vykašlal-nestojí to zato.
                            Když si vezmu,že jsem na aukru koupil asi 10 grafik než jsem našel použitelné čipy a potom ještě ta práce,byl jsem na polovině ceny A603

                            Komentovat


                              #15
                              Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
                              Ano, mýlíš se. Ty brouci se posadí na sebe.

                              A Amiga prostě 3mb chip nenaadresuje.
                              Myslel som to trochu inak, pán Predseda. Treba nakuknúť na obrázky od Fafejta a následne aj na jeho aktuálne vyjadrenie
                              Autorem citovaného textu je Fafejt Přejít na původní příspěvek
                              Existuje ještě jedna modifikace,kde ty drátky z pinů 28,29 nevedou dolů na trapdoor,ale připojují se nahoru pod disketovku.(bůh ví co by to,ale potom provedlo po připojení dalšího mega do trapdooru-tři mega by to ele zaručeně nebylo)
                              to Fafejt: ďakujem za dobré rady. Ja som sa ani nechystal divoko sa obzerať po vhodných čipoch, je ale možné, že na ne niekedy u niekoho narazím. Teraz mám hlavne problém s tým nešťastným pravým Audio OUT. No a následne (ak vôbec) by som viac potreboval FASTku, ako chipram.

                              [Edit]
                              Ale obrázky, aj všetok text (vrátane toho z linku) som si poctivo zálohoval ako veľmi užitočné.
                              Naposledy upravil nzc; 14.02.2011, 20:04:26.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X