Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Výmena kondenzátorov na A1200,A600

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Výmena kondenzátorov na A1200,A600

    Zdravim ludkovia, chcel by som sa pustit do vymeny kondenzatorov na maticnej doske A1200, A600.

    Mam uz spisane hodnoty kondenzatorov, zajtra pojdem na nakup. Kvalitovo uvidim co kupim, ale zase pokial vydrzia aspon 3 roky to mi staci.......


    Amiga 1200 rev. 1D4 - Celoplastene kondenzatory (odborne neviem):

    100/6S/37B - 4 ks
    22/25A/3DA - 5ks
    10/35A/31B - 3ks
    47/16S/36B - 2ks

    - Obycajne:

    470uF/16v - 2ks
    1000uF/10V - 2ks
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Amiga 600 rev 1.5 - Celoplastene kondenzatory (odborne neviem):

    t2/100/6V - 4ks
    47/16S/22T - 2ks
    22/35S/25T - 5ks
    10/35/25B - 4ks

    Obycajne:

    470uF/16v - 2ks
    1000uF/16v - 2ks

    ak som dobre precital.... ak nie opravte prosim
    Naposledy upravil venox; 14.02.2011, 22:15:03.
    WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

    #2
    Zaujímavé, na A600 rev2 to vyzerá dosť inak.
    Navyše, niekde som videl, že tie na AUDIO výstupe je dobré dať bipolárne a prípadne aj na väčšie napätie (35V).

    Kde budeš nakupovať smd kondenzátory?

    Komentovat


      #3
      Venox: pozor na "Body Diameter" tie mensie maju dlzku 5 mm a velke 6.3 mm!
      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
      Furiatune homepage

      Komentovat


        #4
        celopláštové jak říkáš- elektrolyty v hliníkovém obalu, všechny kondíky sehnat v 16V napětí, vyší jen pokud nejsou 16V a ty většinou jsou, Amiga pracuje s max 12V, takže 16V bohatě dostačuje (tuhle informaci mám od Boboo)
        Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

        Komentovat


          #5
          No nevím, ale ze školy se pamatuju, že napětí kondenzátorů by mělo být požadované max. napětí * 1,6 = nějaké napětí = zaokrouhlit na nejbližší v řadě...

          Komentovat


            #6
            takze zohnal som iba 470uF/35V a 1000uF/16V

            teraz to prave bastlim ale nedaju sa mi odletovat tie stare kondiky kua, nahrievam nahrievam a pomali sa ani cin na pinoch netopi a letovacku mam horucu ako das 50W max a normalny cin roztopi este sa skoro ani nedotknem, nechapem uz som ich menil asi 20 na pc doskach...... aj ked sa mi podari nieco nahriat nejde mi to odsat ani pasikom dat dole...... kua mam nerv teplotu mam zhruba v polke. Ani ten poondeny pasik sa nic nelepi
            Naposledy upravil venox; 15.02.2011, 21:01:38.
            WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

            Komentovat


              #7
              lebo je to cín, stříbro měd - olovo tam nenajdeš, proto je potřeba vyšší teplota, ale krátkodobě, pokud to nejde jehlovou špičkou, zkus zkosenou, chce to protě cvik...

              BTW a 470uF jde sehnat i v 16V (Samxon GT)
              Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je venox Přejít na původní příspěvek
                takze zohnal som iba 470uF/35V a 1000uF/16V

                teraz to prave bastlim ale nedaju sa mi odletovat tie stare kondiky kua, nahrievam nahrievam a pomali sa ani cin na pinoch netopi a letovacku mam horucu ako das 50W max a normalny cin roztopi este sa skoro ani nedotknem, nechapem uz som ich menil asi 20 na pc doskach...... aj ked sa mi podari nieco nahriat nejde mi to odsat ani pasikom dat dole...... kua mam nerv teplotu mam zhruba v polke. Ani ten poondeny pasik sa nic nelepi
                Tie kondiky idu dost tazko dole, aby som zvysil bod tavenia a teplotnu zotrvacnost na nozicku co chcem odspajkovat pridavam este cin - velku gulku cinu. Nahrievam uz len tu gulocku cca 7 - 10 sekund. Doska sa prehreje a kondik povoli. To same plati aj tie v hlinikovom puzdre, pri tejto technike si uz nepamatam kedy naposledy som poskodil dosku odrhnutim sticnej plosky kde je naletovany kondezator. Chce to len trpezlivost!
                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                Furiatune homepage

                Komentovat


                  #9
                  A taky to chce kvalitní tavidlo (flux), nejlépe pastu na SMD...

                  A když si ho naředíš lihem do malé lahvičky (třeba od Viagry ) a namočíš si do toho tu měděnou punčošku na odsávání cínu tak to pak ten cín vycucneš jak malinu...

                  Komentovat


                    #10
                    Dobre robíš, že sa púšťaš do preventívnej výmeny.
                    Uchráni ťa to pred dňami strávenými v strachu a hodinami paniky.

                    Keď som po rokoch vytiahol A600 zo skrine, zistil som, že nehrá životne dôležitý pravý audio kanál (nastali tie dni strachu - kým som našiel čas sa na to mrknúť).
                    Keď som Amigu rozobral, hneď mi udrel do očí podozrivo zhnednutý prach okolo kondenzátorov. Tie som vybral, ale pravý kanál stále nič - nastali hodiny paniky a premeriavania dosky multimetrom podla schémy.
                    Kedže nemám osciloskop, boli už aj chvíle, keď som sa obával o funkčnosť chipu Paula. Ale pri teste TVmodulatora (ktorý inak nepoužívam) som zistil, že tam hrajú kanály oba - to mi odlahlo.
                    Zistil som, že všetko funguje ako má a nakoniec odhalil aj chybu.
                    Ten hnusný elektrolit, ktorý roky pôsobil na plošný spoj, ho nakoniec dostal. Volným okom som si to nevšimol, multimeter to nakoniec odhalil.
                    Přiložené soubory

                    Komentovat


                      #11
                      Chlapi já vám furt říkám, nepracujte mi na těch Amigách ve stodole a v garážích, zblázníte se z toho, a vy si nedáte říct a nedáte...
                      Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

                      Komentovat


                        #12
                        Autorem citovaného textu je Marien Přejít na původní příspěvek
                        Chlapi já vám furt říkám, nepracujte mi na těch Amigách ve stodole a v garážích, zblázníte se z toho, a vy si nedáte říct a nedáte...
                        jo jo. Nevhodne skladovacie podmienky spravia svoje.

                        Komentovat


                          #13
                          Vymena starych kondenzatorov v A1200

                          Moja A1200 lezala dlho na skrini a okrem zltej patiny notne zostarli aj elektrolyty na mainboarde. Na jednom som si vsimol naznak vytekania takze je najvyssi cas ich vymenit. Chystam sa to spravit hned ako dorazia objednane kondiky... ale mam jednu otazku.
                          Je mozne tie male elektrolyty 22uF nahradit nepolarizovanymi 22uF keramickymi SMD kondikmi ?
                          A1200, Vampire V1200, 64GB CF, IndyAGA MK3, PCMCIA WiFi, 27" LCD

                          Komentovat


                            #14
                            O: Vymena starych kondenzatorov v A1200

                            prosim prehodit admina sem: http://www.amigaportal.cz/forum/show...t=kondenzatory
                            WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

                            Komentovat


                              #15
                              O: Vymena starych kondenzatorov v A1200

                              JJ. nevsimol som si ze uz existuje thread ku kondikom.
                              Zohnal som 22uF/16V tantaly v SMD prevedeni, ktore su velkostou perfekt a nahradu existujucich elytov. Aky mate nazor na tantaly ? Zivotnost a tak....
                              A1200, Vampire V1200, 64GB CF, IndyAGA MK3, PCMCIA WiFi, 27" LCD

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X