Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga programovanie hier , demo ....

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    Pokud si chces jen tak neco zkusit, tak AMOS je dobra volba. Z pohledu zkusenych programatoru je to pro deti a zelenace a mekka Amigy je assembler, ale zacinat s tim ted je nesmysl. AMOS ma sve (nevelke) limity, ale zvladne to i pomerne nezkuseny programator.

    Komentovat


      #17
      A nebo zkusit MarKův PowerD http://www.tbs-software.com/powerd/
      Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
      (
      WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

      Komentovat


        #18
        Autorem citovaného textu je Bloom Přejít na původní příspěvek
        A nebo zkusit MarKův PowerD http://www.tbs-software.com/powerd/
        Ja sa prave v nom ucim, takze uvidime co s toho vznikne

        Falcon_11
        Powerbook G4 A1138, MOS 3.18, MACOSX Tiger + LubuntuPPC 16.04
        Mkr. Tower Inf. II, Amiga 1200, BPPC603e+/210MHz/060/50MHz, 256MB Ram, BVision, SCSI 2.5" 80GB, AOS3.2,MOS,AOS4.1FE
        E/Box Tower, Amiga 1200, Blizzard 1260/50MHz, 128MB Ram, Mediator 1200TX, Voodoo 3 2000, SB128, Fast ETH, CF 8GB, AOS3.9
        Amiga 600, X601, Furia EC020, SMC PCMCIA WiFi Network Card
        AmigaCD32 + TF330 64MB RAM, Paravision_SX1, 8MB Ram


        registered on https://amigamap.com/amiga-slovak_republic.html

        Komentovat


          #19
          A já bych v tuto chvíly navrhoval dvě věci :

          První - přesunout toto vlákno do sekce Programy a programování.

          Druhá - chtěl bych poprosit někoho z kolegů přespolních, co bydlí poblíž Venoxe, aby k němu zašli a ve chvíli, kdy bude zakládat tématicky zajímavé vlákno (jako je třeba toto) aby ho vzali něčím přes pazoury a vysvětlili mu, že tu jsou i jiné možnosti než jenom Chlívek...

          himl...

          Komentovat


            #20
            Autorem citovaného textu je IDEfix Přejít na původní příspěvek
            A já bych v tuto chvíly navrhoval dvě věci :

            První - přesunout toto vlákno do sekce Programy a programování.

            Druhá - chtěl bych poprosit někoho z kolegů přespolních, co bydlí poblíž Venoxe, aby k němu zašli a ve chvíli, kdy bude zakládat tématicky zajímavé vlákno (jako je třeba toto) aby ho vzali něčím přes pazoury a vysvětlili mu, že tu jsou i jiné možnosti než jenom Chlívek...

            himl...
            )) to je dobreee... ked ono to tak zacne - ani neviem co vlastne z toho bude a nakoniec celkom dobre poctenicko.... keby som bol vedel dam to tam ihned, nevedel som , ze budete az velmi zapaleni ...
            WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

            Komentovat


              #21
              O: Amiga programovanie hier , demo ....

              Zajímalo by mne, jak se v programování dosahuje správného časování. Aby nám na Amigách různých výkonů pokud je třeba běžel program konstantní rychlostí. Nechci se tedy bavit jak v jakém programovacím jazyku, jde mi o všeobecnou logiku. Možná, že assembler na Amize bude mít i zajímavější možnosti. Když tyhle možnosti jsou, vynechme je a bavme se o použití logiky u vyššího programovacího jazyka. Nechci zde Ameriku objevovat podruhé. Ono samotné hlídání si programu asi bude taky malé zpomalení. Je jen 1 osvědčení způsob, jak dosáhnout požadovaného, nebo jsou 2 osvědčené způsoby? Ten druhý způsob by řekneme zpomaloval méně a přitom by požadované synchronizace nedosahoval v takové přesnosti, jako způsob první. Nebo je prostě jen jeden způsob, jak se tohodle dosahuje, když to člověk nemá dělat zbytečně zložitě, než by musel a tedy by to dělal špatně?
              Amiga - PMD 85

              Komentovat


                #22
                O: Amiga programovanie hier , demo ....

                Tak na AGA/OCS/ECS sa najcastejsie pouziva VBLANK interupt. Na CGX uz to neni mozne, pretoze to niekto odflakol a VBLANK interupt na graficke karty na amige neni.
                Naposledy upravil DJM; 02.02.2015, 23:03:01.
                Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                Komentovat


                  #23
                  O: Amiga programovanie hier , demo ....

                  A aké je najlepšie riešenie bez použitia Amiga vlastností?

                  Niečo ako:
                  1.Vypočítať dopredu výkon Amigy no a podľa výpočtu bude roznym častiam programu dané konkrétne spomalenie.
                  2.V priebehu programu zistiť rýchlosť prevedenia úkonu a na základe toho pozdržať ďalší priebeh na konkrétny čas.
                  Amiga - PMD 85

                  Komentovat


                    #24
                    O: Amiga programovanie hier , demo ....

                    Tak VBLANK (alebo VSYNC) neni len Amiga vlastnost. Je to snad na vsetkych pocitacoch od 8 bitov az po...
                    PAL ma 50Hz, cize sa prekresluje 50x za sekundu (50FPS). Program v tomto preruseni sa ti teda vykonava kazdu 1/50 sekundy bez ohladu na to, ci ty hlavny program stihne vypocitat do 1 snimku alebo nie. Vacsinou sa do tohto kratkeho programu v preruseni zvysuju/znizuju hodnoty premennych pre pohyb,atd. Tym sa docieli, ze na vsetkych PAL zariadeniach pojde hra alebo demo "rovnako" rychlo (resp. na pomalsich strojoch to bude vyzerat ako po vacsich krokoch). Vid. vacsina Amiga hier a diem... Taktiez si mozes vsimnut, ze ked prepnes do NTSC, tak ti pojdu niektore veci (neosetrene) rychlejsie, lebo sa obnovuje 60x za sekundu, taktiez sa pouzivaju aj prehravace modulov pomocou VBL (aj ked ja mam na ne radsej CIA prerusenie)....

                    Dalsiou moznostou je pouzit timer a ratat si uplynuly cas za snimok a nasobit ho danym krokom.

                    V podstate je moznosti vela, aj to co si uviedol ty by sa mozno dalo pouzit.

                    Uz mas taky rychly program, ze ho musis spomalovat ?

                    Ak mas moc rychly program, staci si stanovit MAXFPS hranicu a ratat si snimky a cas...

                    V kazdom pripade, ked nechces VBL interupt (najjednoduchsie riesenie mimo CGX), tak budes musiet pracovat s casom.



                    PS: Najlepsie riesenie bez pouzitia Amiga vlastnosti je vypnut "stroj" a ist na pivo...
                    Naposledy upravil DJM; 03.02.2015, 10:24:43.
                    Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                    Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                    Komentovat


                      #25
                      O: Amiga programovanie hier , demo ....

                      OK, diky za info, skúsim pokiaľ to budem potrebovať použiť vypočítanie dopredu výkonu Amigy a podľa výpočtu sa bude roznym častiam programu určovať dané konkrétne spomalenie. Tak by to mohlo ísť rovnako rýchlo aj na NTSC. No tak pokiaľ by si chcel postupne niečo vykreslovať, dokonca aj AmigaPython musíš spomalovať .
                      Amiga - PMD 85

                      Komentovat


                        #26
                        O: Amiga programovanie hier , demo ....

                        Práve som na to použil v rámci programovania v ASM register VHPOSR (dff006) a vyzerá to funkčne. Našiel som tento postup v jednej talianskej učebnici. Keď v mojej hudobnej rutine vypínam/zapínam JIT, tak je rýchlosť prehrávania hudby konštantná, tak snáď je to OK. Ničmenej asi už nebude problém to riešiť aj inak, keď už viem, ako na to a pochopil som, čo som robil pri použití dff006 bez použitia učebnice zle.
                        Amiga - PMD 85

                        Komentovat


                          #27
                          O: Amiga programovanie hier , demo ....

                          Tybrďo, tři roky... A že to uteklo, co?

                          Komentovat


                            #28
                            O: Amiga programovanie hier , demo ....

                            Jo utíká to a 2,5 roku co průběžně dělám na mé hudební rutině. Ale od posledního Resetu jsem zas o něco dál. Dnes jsem myslel, že s tím řešením v rámci časové synchronizace praštím. Jsem již jel takovým tím volnoběhem. Když bylo hotovo, tak mi začala rutina krátce hrající sample usekávat. Tak jsem musel za hraním samplu rutinu zpomalovat. Dle všeho o nějakých 0,27 vteřiny. Když jsem měl zaplou v emulaci JIT, tak mi to pořád sem tam useklo o něco i dlouze hrající sampl. Přibrzdil jsem to i před hraním samplu samotným registrem, kterým synchronizuji. Dal jsem ho z 50 za vteřinu na 10 za vteřinu a tváři se to funkčně (zatím) )
                            Amiga - PMD 85

                            Komentovat


                              #29
                              O: Amiga programovanie hier , demo ....

                              Autorem citovaného textu je Lisiak4 Přejít na původní příspěvek
                              Jo utíká to a 2,5 roku co průběžně dělám na mé hudební rutině. Ale od posledního Resetu jsem zas o něco dál. Dnes jsem myslel, že s tím řešením v rámci časové synchronizace praštím. Jsem již jel takovým tím volnoběhem. Když bylo hotovo, tak mi začala rutina krátce hrající sample usekávat. Tak jsem musel za hraním samplu rutinu zpomalovat. Dle všeho o nějakých 0,27 vteřiny. Když jsem měl zaplou v emulaci JIT, tak mi to pořád sem tam useklo o něco i dlouze hrající sampl. Přibrzdil jsem to i před hraním samplu samotným registrem, kterým synchronizuji. Dal jsem ho z 50 za vteřinu na 10 za vteřinu a tváři se to funkčně (zatím) )
                              vsetko co sa naucis mozes len vyuzit dalej.... skus sa povenovat viac grafike ..... trackerov je vela hier alebo demo grafika pramalo
                              WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

                              Komentovat


                                #30
                                O: Amiga programovanie hier , demo ....

                                Ako som uz spomínal, nemám rád, keď sa mi v kóde povaľuje niečo, čomu nerozumiem a to je cudzia hudobná rutina Teda prioritou je pre mňa dokončit tú rutinu... . Ten tracker nerobím preto aby bol další do počtu, to je len vedľajší produkt samozrejme. Bude to moj tracker s mojim menom a to bude to čo odštartuje to o čo sa snažím. Zatiaľ teda aspoň mám taký plán...
                                Amiga - PMD 85

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X