Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga programovanie hier , demo ....

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #46
    O: Amiga programovanie hier , demo ....

    Dnes som skusal dalsiu vec so spriteami a to opakovanie spritu. Teda znovu pouzitie toho isteho spritu pomocou copperu. V dalsom teste su pouzite 3 sprity, z ktorych jeden pre pozadie 64x288x4bpl a opakuje sa tam 6x vedla seba (v bitplanoch mam zatial len ramik na testy)... Podobna finta je pouzita napr. v hre Risky Woods, kde tym ziskali 16 farieb pre pozadie zo spritov a 32 farieb pre popredie (z toho 16 inych ako pre pozadie). Normalne keby robili DualPlayfield tak by mali len 8 farieb pre pozadie a 8 pre popredie...

    spritetest3.lha
    Naposledy upravil DJM; 29.07.2018, 07:26:45.
    Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
    Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

    Komentovat


      #47
      O: Amiga programovanie hier , demo ....

      Vtip dnešného dňa:

      Pokial budeme počítať s rozsahom oktáv 0-4, tak v tej Atari verzii čo prerábam sa v pár prípadoch v efekte arpeggio hraje C4. To je prvý tón, ktorý už v rámci jeho výšky nedokážem zahrať. Takže možem ten nástroj čo arpeggio hraje hodiť o oktávu vyššie a hrať C3 s tým, že nástroj budem mať v pamati počítača vo 2 roznych oktávach, alebo to celé v zápisu posuniem o oktávu, pretože nultá oktáva, ktorú dokážem zahrať sa v tom efekte ako sa tak pozerám nehraje . Asi si to postupne prepíšem

      Teraz by sem hodil napísať koment, ktorý som nevymyslel ja, ale bol napísaný na tomto fóre. Niečo v zmysle: Idem si ja radšej posekať trávnik na zahrade
      Amiga - PMD 85

      Komentovat


        #48
        O: Amiga programovanie hier , demo ....

        V rámci mé hudební rutiny:

        Posunul jsem nástroj co hraje arpeggio o oktávu výše s tím, že jsem přeeditoval tenhle efekt v patternech a hraju ho tam o oktávu níže čím jsem si v rozsahu oktáv 0 až 4 umožnil zahrát to Céčko co se mi tam vynořilo ve 4.oktávě. Nultá oktáva byla nevyužitá a základ Amigy mi zatím umožňuje hrát rozsah 4 oktáv a né pět oktáv. No a nový sólo nástroj v testu. Můj první upravený nástroj který jsem v Octamedu prodloužil. U toho sóla jsem zatím neuprovoval hlasitost nástroje vůči ostatním.

        video, sdílení, telefon s kamerou, video telefon, zdarma, nahrát


        EDIT 12.8. Sampl není OK, další verze:
        video, sdílení, telefon s kamerou, video telefon, zdarma, nahrát

        (4730 6187)
        Naposledy upravil Lisiak; 12.08.2018, 14:32:02.
        Amiga - PMD 85

        Komentovat


          #49
          O: Amiga programovanie hier , demo ....

          Drobátko jsem pošteloval mou hudební rutinu. Již by se to mělo vracet zpět do systému jak po ukončení hraní hudby, tak po stisku levého tlačítka na myši. Bylo by fajn to zkusit na reálné Amize. Počas hraní hudby je systém vypnutý, nebudete moci na Amize nic dělat, pak již opět jo. V emulaci na konci hudby je pak cca 7 vteřinový zvukový bordel, to je zatím normální stav. Všechny 4 zvukové kanály vypínám, ale nestačí mu to zjevně. Ten soubor je klasický EXE. Když tak mu jen změnte/zrušte ".txt" koncovku.

          Díky odvážlivcům za případný test reálném železe
          Přiložené soubory
          Amiga - PMD 85

          Komentovat


            #50
            O: Amiga programovanie hier , demo ....

            Neviem preco davas exe suboru priponu .txt, to je dost divne, este ze amiga system nebere typ suboru (len) podla koncovky tak to ide spustit aj tak. Stale ti tam chyba ten kopak a zvysok skladby...
            Tie kanaly asi nevypinas ked hraju na konci bordel a este 7 sekund, niekde budes mat chybu. Mozno ich vypinas az po tych 7mich sekundach a hra ti tam bordel z pamate mimo tvojich dat ( nejaka pozicia patternu navyse ? ).
            Myslel som ze mas aj realnu A1200, co si ju uz predal ? Neni nic krajsie ako programovat na realnom zeleze !
            Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
            Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

            Komentovat


              #51
              O: Amiga programovanie hier , demo ....

              Asi proto, aby nám to nevykmitnul antivirák při stahování
              Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

              Komentovat


                #52
                O: Amiga programovanie hier , demo ....

                Tak chyba odhalená asi za 30 minút. Toto je to čo ma v progrmaovaní baví ten pocit, keď nájdeš chybu a už sa potom tomu všetkému možes zasmiať. Musel som si uvedomiť že v závere keď ukončujem hranie hudby nepracujem s novým formátom hrania hudby zavedeným po Resetu čo bol tento rok. Mal som teda data posunuté o 1 byte čo malo za výsledok ten bordel vo zvuku. Mám za to, že mi to tu ".EXE" súbor ani súbor bez prípony nedovoľuje pridať a pakovať sa mi jeden súbor nechce. Zvuk kopáku zavedený určite bude, ale priorita je vyriešiť naskor ten sampel pre sólo. Už som bol navedený, ktorým smerom sa mám uberať, tak uvidím.

                EDIT: A nič som nepredal ale jednoducho je to tak ako to je. Zatiaľ real Amigu vobec nepoužívam... .

                Opravená a možno prvá publikovateľná verzia mojej hudobnej rutiny na realnej Amige... ?

                musicRoutine092f_PGexe.txt
                Naposledy upravil Lisiak; 13.08.2018, 21:14:16.
                Amiga - PMD 85

                Komentovat


                  #53
                  O: Amiga programovanie hier , demo ....

                  Autorem citovaného textu je Lisiak4 Přejít na původní příspěvek
                  EDIT: A nič som nepredal ale jednoducho je to tak ako to je. Zatiaľ real Amigu vobec nepoužívam... .
                  [ATTACH]8632[/ATTACH]
                  Hambi sa !
                  Mas moznost si to vyskusat na real amige ale radsej budes prosit niekoho....

                  PS: Ja som si vsimol ze ten moj spritetest3 zobrazuje v emulatore spatne, ale to zas neni moja chyba lebo na real amige to ide pekne a je to robene pre amigu, nie emulator...
                  Naposledy upravil DJM; 14.08.2018, 18:01:17.
                  Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                  Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                  Komentovat


                    #54
                    O: Amiga programovanie hier , demo ....

                    Tak stručně. V minulosti jsem byl závislý na programování. Dá se říci, že jsme nedělal nic jiného kromě chození do práce a programování. Tomu odpovídal i stav mého bytu a stav vlastně všeho kolem mne. Celý den jsem třeba nejedl a tak dále. Tak po roce 2015 jsem to vše musel zastavit. Byl jsem úplně odpálenej. Postupně vše dávám do pořádku i s tím že nadále programuji. Dejte něco dělat perfekcionistovi jako jsem já. Pak by jste pochopili, proč jsme ještě ty Amigy nezapnul. Pro mne je důležité se v programování posouvat postupně dál. Lidí co můžou zapnout reálnou Amigu je zde pořád celkem hodně. To zvládnete i beze mne )

                    Do toho bordelu co tady doma mám Amigy vytahovat nebudu. Až budu ve stavu, kdy to bude možný a já budu nadále programovat v asm, tak to jistě zjistíte .

                    Až až přestanu programovat v asm ty Amigy prodám, nebo by mne musela donutit finanční situace a i když nemám na to kupovat si každou píčovinu jen aby jsem zde ukazoval jaký jsem Amiga geek, přesto vše jsem zatím v rámci mých možností ve finanční pohodě
                    Amiga - PMD 85

                    Komentovat


                      #55
                      O: Amiga programovanie hier , demo ....

                      V rámci nástroje co hraje sólo jsem se měl podívat na flétny, tak tohle je můj třetí pokus s hodnocením 2+
                      video, sdílení, telefon s kamerou, video telefon, zdarma, nahrát
                      Amiga - PMD 85

                      Komentovat


                        #56
                        O: Amiga programovanie hier , demo ....

                        trochu konstruktivnej (snad) kritiky:
                        tak to mne sa viac pacil solo zvuk v tej poslednej exe verzii, viac sa hodil k ostatnym nastrojom... tiez som si vsimol ze na konci "patternu" nehras basu, v originale to bolo zrejme koli prechodovim bicim a spolu s ostatnymi kanalmi sa to tak nejak strati, ale v tej tvoje verzii mi tam tie basove tony chybaju (proste len tak so 2 noty ako keby sa vynechali a je tam basove ticho).. a nakoniec tie bicie su take polovicne, furt mi tam chyba ten kopak a nejake hajtky, z toho jeden tip hajtky co tam mas mi pripada len ako taky kus sumu...
                        Naposledy upravil DJM; 15.08.2018, 19:06:07.
                        Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                        Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                        Komentovat


                          #57
                          O: Amiga programovanie hier , demo ....

                          zamáčkněte mi někdo slzu
                          Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

                          Komentovat


                            #58
                            O: Amiga programovanie hier , demo ....

                            @kunilingus: provokatére
                            Amiga - PMD 85

                            Komentovat


                              #59
                              O: Amiga programovanie hier , demo ....

                              @DJM:

                              Hraje šum a 2 krát po sebe hajtka. Použitú hajtku ani bubon nepovažujem za úplne finálne nástroje, možem zkúsit neskor niečo iné ešte. Ten nástroj sólo - áno, pokiaľ by hral ako zo začiatku celú dobu ten čo sa ti najviac páči (a aj mne), tak by to bolo super, ale nepodarilo sa mi ho tak editovať a to čo sa PGmu (autor Atari verzie) zase moc nepáči je to, že ten nástroj hraje potom už taký tlmenejší tón, ktorý som už v rámci samplu vedel ešte predĺžiť, čo som aj urobil. Ja v tom nejaký zásadný problém nevidím. Skor si nechávam poradiť a som rád, že zdielaš so mnou rovnaký názor. PG ma samorzejme do ničoho netlačí a vraví mi že mám použit tie nástroje, ktoré sa mi páčia, ale keď postavím svoj názor voči jeho a doposiaľ som nemal žiadny iný, tak som dával samozrejme na neho. Neviem, či chcem pridávať nejaké ďalšie basové tóny voči Atari verzii a ja mám voči Atari verzii na ten basový nástroj samostatný kanál a mohol by som ho teda hrať podstatne dlhšie, ale keď ho ztlmujem tak ako na Atari, je to také tvrdšie, čo sa mi viac páči. Viem, že popisuješ hlavne koniec patternu. Ten kopák možno pridám zámerne až v úplnom finále. Chýba tam a to dosť a to že v týchto nedokončených verziách zatiaľ neni je len dobre... .
                              Amiga - PMD 85

                              Komentovat


                                #60
                                O: Amiga programovanie hier , demo ....

                                Tak vzdávam to s hľadaním nástroja na sólo mimo synťák a tu je prvý adept, ktorý by asi mohol byť
                                video, sdílení, telefon s kamerou, video telefon, zdarma, nahrát
                                Amiga - PMD 85

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X