Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga programovanie hier , demo ....

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #61
    O: Amiga programovanie hier , demo ....

    vypil som zopar piv, to len tak na uvod aby boli dalsie myslienky zrejme... ked sa nad tym tak zamyslim, tvojou ulohou (zavisly progamator) neni riesit sampel na solo, ale urobit svoj tracker, co vlastne takmer (mimo efektov a inych vymozenosti tebou nectilych trackerov) z dalekeho pohladu mas... takze ty sa tu pokusas spravit prehravac na jednu piesen z atari, ale co potom tvoja dalsia hudobna tvorba v tvojom nedokoncenom playery. Moc casu venujes jednemu instrumentu, co ako programator mas mat na haku. Ty predsa programujes prehravac hudby a nestaras sa o to kto ake data tam nafrka.....




    PS: A preco vlastne si si na "pokusy" nezobral nejaky amigacky 4ch modul a netestoval to na tom ? (nezlob se, ale to mi hlava nebere...)
    Naposledy upravil DJM; 17.08.2018, 20:28:11.
    Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
    Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

    Komentovat


      #62
      O: Amiga programovanie hier , demo ....

      Ja som mal teraz 1 malé pivo . Mňa to baví tak nejak striedať (editovať skladbu/programovať). Na začiatku som potreboval dokázať, že s tým mojím programom dokážem niečo zahrať, čo som už asi dokázal. A aj som použil tú hudobnú rutinu ako moju prvú skúsenosť s programovaním v ASM. Už mám ďalší sólo nástroj, ktorý vyzerá celkom dobre - uvidím. Editovanie ďalšiej skladby už bude podľa mňa rýchlejšie a určite by bolo fajn urobiť konverziu napríklad z toho playera Atari na moj formát skor už v C++. Aspoň ďalší dovod, přečo začat aj s C++ na PC. Hlavný dovod vytvorenia tej rutiny bol ten, aby som mohol v prípadnej mojej ďalšiej tvorbe použit player vo ktorom presne viem čo sa deje. Teda nie cudzí kód. Uvidím čo bude ďalej. V minulosti som nevedel, či sa pokúsim urobiť nejakú tu tvorbu v rámci scény, alebo hru. V poslednej dobe sa prikláňam skor k tej hre. Inšpiráciou je pre mňa Another World. Nemyslím si, že z hľadiska niekoľkoročnej tvorby je to nedosiahnuteľný cieľ. Všetko to čo som teraz napísal je stav mojej mysli platný k dnešnému dňu. Zajtra možu byť veci úplne inak.

      EDIT: Už som neni závislý na programovaní. Programovanie beriem ako istý druh životného štýlu. K tomu som pridal od mája 2017 aj behanie v lese kvoli mojmu zdraviu, kde mi bolo oporúčené začať s nejakým športom.
      Naposledy upravil Lisiak; 17.08.2018, 21:05:00.
      Amiga - PMD 85

      Komentovat


        #63
        O: Amiga programovanie hier , demo ....

        Snáď som sa už naučil editovať sampel. Predposledná a posledná editovaná verzia jednej z možností v rámci sólového samplu

        video, sdílení, telefon s kamerou, video telefon, zdarma, nahrát

        video, sdílení, telefon s kamerou, video telefon, zdarma, nahrát
        Amiga - PMD 85

        Komentovat


          #64
          O: Amiga programovanie hier , demo ....

          @DJM: Ten kopak bude hrat presne to iste ako ten basovy nastroj. Teraz mi ale hraje na druhej strane voci basovemu nastroju. Mozem to tak nechat,alebo mam ten kopak supnut na stranu basoveho nastroja kedze ho po zvukovej stranke dotvara? Takto mi v ramci sterea hraje na oboch stranach to iste aj ked inymi nastrojmi co nemusi byt zle a druhu variantu teraz nemám ako odzkusat.
          Amiga - PMD 85

          Komentovat


            #65
            O: Amiga programovanie hier , demo ....

            Můj první test mé hudební rutiny na reálném železe. A600 s Fúriou. Alespoň je vidět, že časování funguje dobře. Díky moc Dedy!

            Amiga - PMD 85

            Komentovat


              #66
              O: Amiga programovanie hier , demo ....

              Lisiaku, ty mi normálně reálně bavíš! Máš doma minimálně dvě reálné Amigy (A1700, nebo 3x A500 + 200) a prvně si to pustíš až na Dedyho A600? No jdi mi k rutině! .

              Komentovat


                #67
                O: Amiga programovanie hier , demo ....

                Bylo mi řečeno, že je to kvůli turbíně, konkrétně Fúria.
                Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                Komentovat


                  #68
                  O: Amiga programovanie hier , demo ....

                  Autorem citovaného textu je Dedy Přejít na původní příspěvek
                  Bylo mi řečeno, že je to kvůli turbíně, konkrétně Fúria.
                  Asi si něco jen špatně pamatuješ, já to pouze chtěl otestovat na Amize, konfigurace s Fúriou nebyla podmínkou
                  Amiga - PMD 85

                  Komentovat


                    #69
                    O: Amiga programovanie hier , demo ....

                    Autorem citovaného textu je springy Přejít na původní příspěvek
                    Lisiaku, ty mi normálně reálně bavíš! Máš doma minimálně dvě reálné Amigy (A1700, nebo 3x A500 + 200) a prvně si to pustíš až na Dedyho A600? No jdi mi k rutině! .
                    Ještě chvíli potrvá než Amigy začnu zapínat. Jednoduše není ten stav, abych tak začal činit. Snad se taky dožiju
                    Amiga - PMD 85

                    Komentovat


                      #70
                      O: Amiga programovanie hier , demo ....

                      psycho
                      Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

                      Komentovat


                        #71
                        O: Amiga programovanie hier , demo ....

                        Autorem citovaného textu je Lisiak4 Přejít na původní příspěvek
                        Ještě chvíli potrvá než Amigy začnu zapínat. Jednoduše není ten stav, abych tak začal činit. Snad se taky dožiju
                        Tak tu dvanáctku nech aspoň rekápnout, aby nebyla úplně sežraná, až nastane ten stav....

                        Komentovat


                          #72
                          O: Amiga programovanie hier , demo ....

                          Ještě není efekt vibrato zcela dokončen (ostatní logika kolem), ale již první funkční kód. Na jedno ne zcela korektní chování v rámci logiky mého doprogramování vibrata jsem přicházel 2 dny. To se mi nestalo již hodně dlouho řešit chybu tak dlouze. Celkem slušná jízda. Jsem samozřejmě opět moudřejší.

                          Amiga - PMD 85

                          Komentovat


                            #73
                            O: Amiga programovanie hier , demo ....

                            Me dnesni hratky s asm:
                            video, sdílení, telefon s kamerou, video telefon, zdarma, nahrát
                            Amiga - PMD 85

                            Komentovat


                              #74
                              O: Amiga programovanie hier , demo ....

                              Vcerejsi postup praci na me hudebni rutine:

                              video, sdílení, telefon s kamerou, video telefon, zdarma, nahrát
                              Amiga - PMD 85

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X