Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga programovanie hier , demo ....

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Amiga programovanie hier , demo ....

    Ahojte, poradte v ako jazyku sa najlespie programuju hry na amige? Nasiel som doma knihu AMOS v cestine a mozno cez leto na dovolenke by som nieco skusil..... ono zacinal som na Turbo Pascale, Delphi, ale som ten vacsny zaciatocnik.... stacilo by mi na zaciatok urobit panacika ktory bude reagovat na joypad.
    WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

    #2
    zkus blitz basic

    Komentovat


      #3
      AMOS je zlo. Sice je jednoduchý, ale pořád je to zlo
      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

      Komentovat


        #4
        No AMOS neni zlo, v tom si jako budeme odporovat. Když se v něm člověk naučí pořádně, tak zvládne i hodně dobré hry. Dyť v něm vzniklo i pár komerčních pecek (možná daleko víc, než se oficiálně ví )... Blitz Basic je taky zlo dokud se ho člověk nenaučí pořádně.

        Komentovat


          #5
          Amos je zlo. Blitz Basic je o tridu lepsi. U nas mel smulu v tom, ze k nemu nevysla ceska literatura.
          I love Amiga

          Komentovat


            #6
            No zlo - nezlo ja mam knihu CZ tak to asi skusim, nechem zase robit komercne pecky ... ze
            WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

            Komentovat


              #7
              AMOS je v pohodě, jdou v tom udělat náhodou supr věci. Třeba Burton Bird.
              "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
                AMOS je v pohodě, jdou v tom udělat náhodou supr věci. Třeba Burton Bird.
                grafika hnus ,ale asi si strielas....
                WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

                Komentovat


                  #9
                  Co má co grafika společného s programovacím jazykem? smile Uděláš si lepčejší!

                  Komentovat


                    #10
                    Tu českou knihu o Amosu mám doma. Otevřel jsem ji snad tisíckrát a ... nic Amos je fakt divnej.
                    Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                    Komentovat


                      #11
                      Odpoved neni tak jednoznacna...

                      nejjednodusi a nejhorsi variantou je AMOS. S dokumentaci velmi jednoduchy na nauceni, ale ma dost omezeni... rychlost, AGA, 68k only

                      pokud by ses chtel drzet basicu tak BlitzBasic (AmiBlitz3) je podstatne zajimavejsi reseni, nicmene neni tak jednoduchy, o to toho vsak zvladne vice (podpora AmigaOS 3, AmigaOS 4, MorphOS)

                      Pokud bys zacinal na zelene louce, zkusil bych ti doporucit PortableE (Amiga E), velmi zajimavy jazyk.
                      Mrkni na tyhle ukazky https://amigaworld.net/modules/newbb...17&forum=15&19
                      a uvidis co se da z par radku vykouzlit... portable v tomto pripade znamena (Amiga OS4, OS3, AROS, MorphOS & Windows)

                      ---
                      Co se tyce me zkusennosti tak v Amosu jsem spachal nekolik komernich i freeware her, jednu v BB2, v Ecku jen nejake systemove drobnosti stejne jako v StormC (vse 68k)

                      Komentovat


                        #12
                        Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
                        Odpoved neni tak jednoznacna...

                        nejjednodusi a nejhorsi variantou je AMOS. S dokumentaci velmi jednoduchy na nauceni, ale ma dost omezeni... rychlost, AGA, 68k only

                        pokud by ses chtel drzet basicu tak BlitzBasic (AmiBlitz3) je podstatne zajimavejsi reseni, nicmene neni tak jednoduchy, o to toho vsak zvladne vice (podpora AmigaOS 3, AmigaOS 4, MorphOS)

                        Pokud bys zacinal na zelene louce, zkusil bych ti doporucit PortableE (Amiga E), velmi zajimavy jazyk.
                        Mrkni na tyhle ukazky https://amigaworld.net/modules/newbb...17&forum=15&19
                        a uvidis co se da z par radku vykouzlit... portable v tomto pripade znamena (Amiga OS4, OS3, AROS, MorphOS & Windows)

                        ---
                        Co se tyce me zkusennosti tak v Amosu jsem spachal nekolik komernich i freeware her, jednu v BB2, v Ecku jen nejake systemove drobnosti stejne jako v StormC (vse 68k)
                        mrknem nato diiik
                        WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

                        Komentovat


                          #13
                          Ja jsem kdysi v Blitz Basicu chtel udelat AGA strilecku. Mel jsem ale hotovy jen paralax scroll a pohyb s raketkou. Pak jsem se na to vybodl. Koupil jsem si k Blitz Basicu disketu s dokumentaci vcetne prikladu, ale uz ji bohuzel nemohu najit. Bylo to asi od F1 Licenceware.
                          I love Amiga

                          Komentovat


                            #14
                            Předseda ban!
                            Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                            Komentovat


                              #15
                              Ten PortableE vyzera byt good, malo riadkov a vela veci to dokaze hmmmm noooo uvidime

                              Kazdopadne to musim nainstalovat na x86 system pretoze na x64 WIn 7 mi blbnu niektore kniznice.
                              WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X