Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Sony MPF520-1

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Sony MPF520-1

    Ahojte, viem mi niekto poradit ohladne prerobenie tejto floppy.

    Mam prehodeny Jumper ale disketu cita iba pri boote vo Workbench si ju ani nevsimne ani pri dalsom boote.

    Sony MPF520-1:
    Přiložené soubory
    WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

    #2
    Jenom přehodit jumper DS1 na DS0 nestačí. Ještě je potřeba prohodit piny 2 a 34 na kabelu (případně v mechanice).
    http://www.rabayjr.com/amiga_floppy_drives.htm (z obrázků by to mělo být jasné)

    Komentovat


      #3
      Autorem citovaného textu je Turrican Přejít na původní příspěvek
      Jenom přehodit jumper DS1 na DS0 nestačí. Ještě je potřeba prohodit piny 2 a 34 na kabelu (případně v mechanice).
      http://www.rabayjr.com/amiga_floppy_drives.htm (z obrázků by to mělo být jasné)
      Ako to treba prepajkovat na Floppyne? Kabel nebudem prehadzovat. Dakujem
      WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

      Komentovat


        #4
        Autorem citovaného textu je venox Přejít na původní příspěvek
        Ako to treba prepajkovat na Floppyne? Kabel nebudem prehadzovat. Dakujem
        Tady ti konkrétně neporadím, musíš si na plošňáku najít co vede od těch pinů 2 a 34, najít si tam vhodné místo na přeškrábnutí spojů a propojit tak, abys dosáhnul to prohození.
        Podle mě je jednodušší vzít nějaká starý FDD kabel z PC a uprovit to na něm a pak jen zapojit v Amize s touhle mechanikou.

        Komentovat


          #5
          O: Sony MPF520-1

          Autorem citovaného textu je Turrican Přejít na původní příspěvek
          Tady ti konkrétně neporadím, musíš si na plošňáku najít co vede od těch pinů 2 a 34, najít si tam vhodné místo na přeškrábnutí spojů a propojit tak, abys dosáhnul to prohození.
          Podle mě je jednodušší vzít nějaká starý FDD kabel z PC a uprovit to na něm a pak jen zapojit v Amize s touhle mechanikou.
          Nj, ale podle mého starého fdd kablíku, viz foto, je to jaksi jiné, nevyrobí mi někdo PLEASE kablík? Objevil jsem totiž tuhle mechaniku ve svých zásobách, a bylo by fajn vyměnit, protože originálka mi začíná haprovat. Samozřejmě to nechci zadarmo.
          Přiložené soubory
          Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

          Komentovat


            #6
            O: Sony MPF520-1

            Dedy, tohle je kabel do PC a ne do Amigy...

            Komentovat


              #7
              O: Sony MPF520-1

              Autorem citovaného textu je IDEfix Přejít na původní příspěvek
              Dedy, tohle je kabel do PC a ne do Amigy...
              Já vím, ale Turican psal
              "Podle mě je jednodušší vzít nějaká starý FDD kabel z PC a uprovit to na něm a pak jen zapojit v Amize s touhle mechanikou.", ale jak jsem psal výše, je to jaksi jiné , netuše nic zlého....
              Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

              Komentovat


                #8
                O: Sony MPF520-1

                No ja to urobim tak, ze stiknem pin pri polosaku jeden aj druhy a prepojim ich kablikom medzi sebou.... teda aspon dufam, ze sa tam dostanem
                WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

                Komentovat


                  #9
                  O: Sony MPF520-1

                  Autorem citovaného textu je Dedy Přejít na původní příspěvek
                  Já vím, ale Turican psal
                  "Podle mě je jednodušší vzít nějaká starý FDD kabel z PC a uprovit to na něm a pak jen zapojit v Amize s touhle mechanikou.", ale jak jsem psal výše, je to jaksi jiné , netuše nic zlého....
                  Jasně, musíš prohodit žílu 2 s 34kou počítáno od červené, to je jednička a ten kabel musí být rovný bez toho překroucení. Takový kabel je klasický FDD pro PC s třemi konektory a tu přetočenou část prostě za druhým konektorem ostrým nožem odřízneš jak chleba a voalá - máš kabel k Amiga FDD...

                  Komentovat


                    #10
                    O: Sony MPF520-1

                    Autorem citovaného textu je IDEfix Přejít na původní příspěvek
                    Jasně, musíš prohodit žílu 2 s 34kou počítáno od červené, to je jednička a ten kabel musí být rovný bez toho překroucení. Takový kabel je klasický FDD pro PC s třemi konektory a tu přetočenou část prostě za druhým konektorem ostrým nožem odřízneš jak chleba a voalá - máš kabel k Amiga FDD...
                    Přesně tak jsem to myslel, akorát když se teď tak dívám na tu fotku

                    tak to vypadá, jako by tam měl ještě přetočené piny 4-6, hmm :-/

                    Komentovat


                      #11
                      O: Sony MPF520-1

                      Tak to sem z toho daněk...

                      Komentovat


                        #12
                        O: Sony MPF520-1

                        Autorem citovaného textu je Turrican Přejít na původní příspěvek
                        Přesně tak jsem to myslel, akorát když se teď tak dívám na tu fotku

                        tak to vypadá, jako by tam měl ještě přetočené piny 4-6, hmm :-/
                        No právě, je v tom hrozný bordel, a kdo se v tom má vyznat, žejo daňku
                        Naposledy upravil Dedy; 31.03.2011, 19:40:52.
                        Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                        Komentovat


                          #13
                          O: Sony MPF520-1

                          asi tu floppy je_nem o stenu a bude
                          WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

                          Komentovat


                            #14
                            O: Sony MPF520-1

                            Autorem citovaného textu je venox Přejít na původní příspěvek
                            asi tu floppy je_nem o stenu a bude
                            Zkus nejdřív prohodit na kabelu ty piny 2 a 34 a vyzkoušej.

                            Komentovat


                              #15
                              O: Sony MPF520-1

                              Musím ještě zkontrolovat, protože na té sonce mám klíč na konektoru nahoře, a nevejde se kšanda...
                              Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X