Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

CF 4GB, rozlišení

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    CF 4GB, rozlišení

    zdravim, mam dva problemy

    mam A1200 rom 3.1 s FASTEIDE od Javosoftu, Micronik Scandoubler (int) a na tom CF redukci, 040/40/64Mb a OS3.5. Pod amigou s cfkem nemam žadnej problem, ale když ji připojim do cardreaderu k PC, bootnu winuae 1.3.2 CFko se mi ukáže (mam 4 disky system a pak 3 po giga na data). dám pod winuae kopírovat tak jede jede a najednou se mi winuae zasekne a konec, resetnu a napíše mi u disku na kterej sem kopíroval checksum error a musim dár quick format. Prostě mi tam nejde copy více dat najednou, ani pod OS3.5 ani přez diropus, stále padá a užý nevím co s tím skoušel sem i poslední verzi winuae ( i s nastavenim winuae.exe -disableharddrivesafetycheck).

    a druhej, přez scandoubler mam na lcd peknej obraz ale protáhlé ikonky dolu, jde nějak udělat, aby byl obraz s vyššim počtem řádků bez blikání aniž bych musel dokupovat nějakou grafickou kartu atd . . . nebo jen stačí nějaké udělátko ke scandoubleru . .

    moc prosím o radu a velice za případnou radu děkuji

    #2
    Autorem citovaného textu je jamesd_007 Přejít na původní příspěvek
    zdravim, mam dva problemy

    mam A1200 rom 3.1 s FASTEIDE od Javosoftu, Micronik Scandoubler (int) a na tom CF redukci, 040/40/64Mb a OS3.5. Pod amigou s cfkem nemam žadnej problem, ale když ji připojim do cardreaderu k PC, bootnu winuae 1.3.2 CFko se mi ukáže (mam 4 disky system a pak 3 po giga na data). dám pod winuae kopírovat tak jede jede a najednou se mi winuae zasekne a konec, resetnu a napíše mi u disku na kterej sem kopíroval checksum error a musim dár quick format. Prostě mi tam nejde copy více dat najednou, ani pod OS3.5 ani přez diropus, stále padá a užý nevím co s tím skoušel sem i poslední verzi winuae ( i s nastavenim winuae.exe -disableharddrivesafetycheck).

    a druhej, přez scandoubler mam na lcd peknej obraz ale protáhlé ikonky dolu, jde nějak udělat, aby byl obraz s vyššim počtem řádků bez blikání aniž bych musel dokupovat nějakou grafickou kartu atd . . . nebo jen stačí nějaké udělátko ke scandoubleru . .

    moc prosím o radu a velice za případnou radu děkuji

    Ahoj pozdravujem ta novy Amiga clovek, bolo by dobre sa najprv predstavit tu, mame nato vlakno: predstaveni uzivatelu ,,,, Skus inu CFku alebo urobit mensie odiely na nej, popripade iny suborovy system. Ja by som isiel na OS 3.9 alebo na 3.1 . Ten scandoubler asi nema rad LCDcka, alebo tam nemas spravne rozlisenie, popripade mas siroky monitor... netusim mozno keby si nafotil , popisal presne typ LCD.... na ten FAST ATA tam davas aj ovladac ze pod OS ,,,,, no uae to asi nebude dobre poznat ten fast ata ovladac.. nepamatam ako som to uz robil, ale myslim si ze FAST ata sa vie spravat ako normalny obyc. radic. Este jedna vec ma napadla RDB mas zafajknute vo WINUAE?
    Naposledy upravil venox; 07.03.2011, 15:13:06.
    WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

    Komentovat


      #3
      Autorem citovaného textu je venox Přejít na původní příspěvek
      Ahoj pozdravujem ta novy Amiga clovek, bolo by dobre sa najprv predstavit tu, mame nato vlakno: predstaveni uzivatelu ,,,,
      Ty mu to nutis, jako by to bylo povinne

      Komentovat


        #4
        Bude, bude. Venox to drdí vcelku dobře

        007: v první řadě bych nasadil novější WinUAE. Objevuje se ten problém při zápisu na každý oddíl, nebo jen ten poslední?
        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

        Komentovat


          #5
          kopírování sem zkoušel jak pod strší verzí i pod tou poslední, dělá to u každé verze winuae. Dělá to i s každym oddílem. pokud kopíruju jen pár mega (tak do 20) tak to dojede ok. Když dám cca 400 (kolekce dem, her atd . .) tak to spadne. Teďka zkoušim cca 350MB kopírovat od včerejška na CFko, jede to celou noc i právě teď. tzn že už asi 10hodin bootnul sem si pouze z wb 3.1 diskety do základu, bez nainstalovaného OS3.5 pod kterym jedu v emu normálně. Uplně sem ho odpojil ze seznamu HD. Přijde mi, že to jede strašlivě pomalu, ale jede to, ani nevim jestli to tam něco copy, protože tam mam stále jen hodiny a nemužu na nic kliknout kde je ten super multitasking? Nicmeně cardreader s CFkou stále bliká takže to asi jede, ale . . .

          co se týká toho rozlišení, tak tam mam hires bez laced, když dám laced na 512 bodů tak mi to bliká na LCD přez Micronik scandoubler na LCD NEC Multisync 2070NX. nevím jestli to blikat má nebo nemá. na TV vim že to blikalo vždy.

          Komentovat


            #6
            Tvuj scandoubler je asi tento


            a asi neobsahuje flickerfixer, takze ti interlace mody budou vzdy blikat.
            I love Amiga

            Komentovat


              #7
              je to SCANDY powered by Amiga Rev 1.3, vypadá jako ten na obrázku. dá se Flickerfixer k tomu dokoupit a domontovat? případně tenhle vyměnit za jiný? pokud ano kde bych to mohl koupit a za kolik na amigakitu sem to nenašel, nebo sem špatně hledal

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je jamesd_007 Přejít na původní příspěvek
                co se týká toho rozlišení, tak tam mam hires bez laced, když dám laced na 512 bodů tak mi to bliká na LCD přez Micronik scandoubler na LCD NEC Multisync 2070NX. nevím jestli to blikat má nebo nemá. na TV vim že to blikalo vždy.
                Pokud jedeš na monitoru, tak zkus ve Workbenchi místo PALu rozlišení MULTISCAN, DblPAL, DblNTSC nebo Euro72. Ty jsou neprokládané a scandoubler by je měl normálně propouštět. Hry se sice v drtivé většině pustí v PALu, ale tam zafunguje scandoubler a hry jsou až na pár výjimek neprokládané, takže to bude taky bez blikání.
                Prostě přesuň ze Storage/Monitors uvedené + VGA Only do Devs/Monitors a po restartu už je budeš mít v Prefs/Screenmode k dispozici.

                Komentovat


                  #9
                  SUPER!! díky moc, DBLPAL 640*512 a nebliká to, paráda sem nadšenej!! díky moc

                  a to kopírování sem zjistil že pod bootlim wb3.1 z diskety to jede pekelně pomalu těch 300mb dem mi to kopírovalo cca 26 hodin, což je nepoužitelný ale doběhlo to zcela vše a bez zaseknutí, čím to je že to jede tak pomalu? mam 8MB fast, 2chip.

                  Komentovat


                    #10
                    Zrejme mas malo bufferov.

                    Mas nastavene len systemove mnozstvo bufferov pre disky ? Skusil by som prikazom:

                    AddBuffers dh0: 500 pridat disku buffere. Ak to kopirujes na realnej Amige z CF tak este aj prikaz:

                    AddBuffers CF0: 500 (mozes pridat aj viac, pamate mas dost). Zrychlenie uvidis okamzite. Ci to pomoze aj pod WinUAE to netusim.
                    A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

                    Komentovat


                      #11
                      To s tou rychlostí se mi nějak nezdá. Není tam nějak blbě nastavený maxtransfer, maska? U těch buferů to nemůže udělat 26 hodin.
                      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                      Komentovat


                        #12
                        tak sem rychlost kopírování asi vyřešil, vypnul sem ve winuae vše co není nezbytné k provozování systému os3.5. Emulaci zvuku, kolize, atd atd . . prostě vše, nechal semjen FPU support v JIT, kopírování se hodně zrychlilo a z 26 hodin je asi hoďka a půl, nicméně občas to stále padá, lae už ne tak, že by se poškodil filesystem na CFku a já musel formátovat. Myslim, že se pouze po nějaké době můj cardreader s CFkou v USB odpojí a emulátor ho nevidí, protože odpojim a zapojim usb čtečku a zase to jede, i když následuje restart OS3.5 v emu.

                        mam ještě jeden dotaz, abych si nezničil funkční instalaci OS35, mam zkopírovanou instalaci z CD (protože nemam k real amize cdromku) os 3.9, a rád bych se zeptal, jde instalace OS39 spustit spustit z adresáře jako mi to šlo u SO35, aniž bych musel dělat nějaké assign adt . . a pak následně oba boingbagy? (musí se instalovat obe nebo stačí jen ten druhej jako u SP 3 pro widlousy).

                        Komentovat


                          #13
                          WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

                          Komentovat

                          Zpracovávám...
                          X