Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Pegasos II - paměti

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Pegasos II - paměti

    Dostal jsem syndrom prázdného slotu a rád bych měl v Pegu víc než 1GB paměti. Všude jsou informace, že by měly běžet až 2Giga... No zatím nebeží. Mám tam 1GB 400MHz kingston a ať k ní přidám jakoukoliv jinou paměť tak Peg ani nenajede. Naopak 2 různé 512MB (266MHz Samsung a 400MHz Kingston) spolu chodí bez závad. Revize desky je 2B5 a firmware ten poslední 1.2 . Jo taky jsem zkoušel AData a zase chodí jen jedna, ale tam jsou ještě další problémy, že né v každym slotu... Poprosil bych tedy o přesný typ pamětí, které máte v Pegu.
    Update: Nejvíc by mě zajímala ta Proberova gigovka, to bude dobrej základ, když chodí ještě s 512kou...
    Naposledy upravil Starej_Mraf; 28.03.2011, 09:08:53.
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    #2
    O: Pegasos II - paměti

    "Syndrom prázdného slotu" mne rozesmál!!! Díky!
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

    Komentovat


      #3
      O: Pegasos II - paměti

      Na Amize běžná věc ;o)
      http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

      Komentovat


        #4
        O: Pegasos II - paměti

        Že jsi to ty, tak chvilku vydrž.
        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

        Komentovat


          #5
          O: Pegasos II - paměti

          Takže, já tady mám:
          • 1024 MB VData, MDGVD6G33I41X0K1E5E, DDR400(3) 1GX16. S.N: 703WH(VDNGC1A16)
          • 512 MB Hynix, PC3200U-30330, 512MB DDR 400MHz CL3

          Ale mám pocit, že mi to fungovalo jen právě s tím 512MB modulem s jiným ne. Spíše je to o štěstí
          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

          Komentovat


            #6
            O: Pegasos II - paměti

            No to je fakt hodně nesourodá dvojka, je to asi hodně záležitost štěstí...
            www.oldcomp.cz
            party.oldcomp.cz

            Komentovat


              #7
              O: Pegasos II - paměti

              Abych pravdu řekl, já těch 1.5GB RAM nemám jak využít (přeci jenom to není PC). Pokud chceš, klidně ti je můžu poslat. Zrovna se mi doma sešly čtyři 512MB moduly, takže mám do Pegase co dát. Možná by ti potom najely i ty dvě gigovky. Jen ještě jeden postřeh - když jsem je strčil do Pegase poprvé, tak to taky nenajelo. Nechal jsem to spuštěné, šel si zakouřit a po dalším resetu to už najelo. Nevím, jestli to nedělá nějakou autokonfiguraci

              Dneska zkusím hodit do Pegase ty dvě 512MB, jestli to čistě náhodou nevyřeší problémy se stabilitou některých aplikací co mi pořád padají. Nějak mi pořád vrtá hlavou, jestli nemá s těmi moduly OS4 náhodou nějaké problémy. Dám potom ještě vědět.
              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

              Komentovat


                #8
                O: Pegasos II - paměti

                Já čekám od kamaráda na 2 gigovky s čipama samsung (našel jsem je mezi doporučenými). Využití je jasný - RAMdisk. Samozřejmě to nehoří, ale nejsem jedinej, kdo má pega a tak se info o pamětech může hodit někomu dalšímu.
                www.oldcomp.cz
                party.oldcomp.cz

                Komentovat


                  #9
                  O: Pegasos II - paměti

                  Já mám jenom 512MB a je mi to teda málo. (ImageFX) Už jsem se na ty paměti ptal. Prober mi odpověděl v podstatě to samý co tady.
                  Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                  Komentovat


                    #10
                    O: Pegasos II - paměti

                    Co jiného bych ti taky měl odpovědět. Vrazil jsem spátky jen 1GB modul, takže bych ti mohl dát dohromady dvě funkční 512MB moduly. Snad by ti to trochu pomohlo.
                    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                    Komentovat


                      #11
                      O: Pegasos II - paměti

                      Autorem citovaného textu je ghh Přejít na původní příspěvek
                      Já mám jenom 512MB a je mi to teda málo. (ImageFX) Už jsem se na ty paměti ptal. Prober mi odpověděl v podstatě to samý co tady.
                      Funkční 512 nebudou asi problém, Honzo ty se mrkni jakou máš revizi desky. V bazaru Růžovka jsem nedávno kupoval 512MB Samsung, 266 MHz za 275 Kč (to máš z práce kousek smile: Ta chodí v Pegu kromě těch gigovek s jakoukoli další pamětí (Zkoušel jsem i s nějakou 256MB). Případně jsem ochoten odprodat tak za 500 dva 512MB Infineony, taky vyzkoušený v Pegu (ale zbavím se jen páru, pro jednu využití nemám). Jak už jsem psal výše, mám revizi desky 2B5.
                      www.oldcomp.cz
                      party.oldcomp.cz

                      Komentovat


                        #12
                        O: Pegasos II - paměti

                        Mám revizi 2B5. Koupil bych je radši od tebe nebo od Jardy (opravdu vyzkoušené v pegu).
                        Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                        Komentovat


                          #13
                          Juchů 2 Giga fachčí

                          Po neuvěřitelných rošádách jsem dosáhl funkční konfigurace. Naštěstí jsem měl možnost pořád dokola měnit paměti. Takže nakonec mi chodí původní Kingston a A-Data (ta co má na sobě nálepku memory expert, ostatní jsou problematické) V prvním slotu směrem od CPU musí být A-Data a v druhém Kingston, při opačném pořadí sice počítač naskočí a obvykle i nabootuje, ale memtest hodí chybu a nebo Peg po několika desítkách vteřin zatuhne. Ve správném pořadí je počítač zcela stabilní. To byl právě problém nových pamětí A-Data (bez nápisu memory expert). Ty sice chodily a počítač nabíhal i do systému, ale bohužel zcela nepředvídatelně tuhl (někdy za minutu od startu, někdy za pět a nejvíc vydržel tak 10 minut). Memetest ale chybu nehlásil a pokud počítač za běhu memtestu nevytuh, tak memtest napsal vše OK.
                          Naposledy upravil Starej_Mraf; 11.04.2011, 10:24:51.
                          www.oldcomp.cz
                          party.oldcomp.cz

                          Komentovat


                            #14
                            O: Pegasos II - paměti

                            Hustej výzkum
                            Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                            Komentovat


                              #15
                              O: Pegasos II - paměti

                              Jak je to tedy s podporu 2GB RAM v MorphOS a AmigaOS 4.1? Vidí takovou velikost oba systémy bez problémů? Já po minulém focení vyhodil z Pegase ten 512MB modul a celkem znatelně se mi zvýšila stabilita systému.
                              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X