Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Pegasos II - paměti

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #31
    O: Pegasos II - paměti

    Chyba ve slotu není určitě. Já původně psal, sehnat dva stejné moduly stejného výrobce, ideálně v dual kitu. A pokud se podívám na ty tvoje Kingstony, tak sice označení mají stejné, ale švábi na pamětech jsou úplně jiní. Ten DLL (delay locked loop) má na starosti optimalizaci signálů na sběrnici a má určitý rozsah pracovních frekvencí. S tím němcem jsem řešil něco podobného, taky se tam snažil nacpat rozdílné moduly. A to měl revizi 2B3 a 3B5 (já mám 2B1), které by k těm pamětem měly být milosrdnější, ale nejsou.

    Já bych ti nejraději poslal k testu ty moje paměti, aspoň bychom měli jistotu. Ale vůbec se mi nelíbí zůstat bez nich. Zkusím po známých najít nějaké stejné, co budou fungovat i u mně a dal bych ti vědět.
    Přiložené soubory
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      #32
      O: Pegasos II - paměti

      Já vím, dual channel kit PC2100 jsem zatím nesehnala. Mám jen to co bylo k dispozici. S identickými chipy mám zatím jen ty noname PC2100 - ale jak říkám, také nejsou deklarovány pro dual channel.
      Mimochodem - tu DLL chybu to hlásí i pokud použiju jen jednu paměť pouze do druhého slotu. Pravděpodobně to tedy znamená, že jediný modul musí být v prvním slotu. Předpokládal jsem to, ale v Pegasos book ani v popisu desky to není zmíněno, tak jsem zkoušel i ten druhý.
      A také se mi nepodařilo generovat tu Tvou chybu (Installed Modules are of different type/size) z toho by mi bylo hned jasné, že druhý slot je OK.

      Děkuji za nabídku zapůjčení, vážím si toho, ale jsme moc daleko od sebe - až budu někdy v okolí i s Pegasem, tak se připomenu

      Ty Tvé paměti jsem na ebay objevil - ale jen jeden kus Takže budu pátrat dál. A revizi mám 2B2.
      Naposledy upravil sailor; 03.06.2021, 18:11:34.
      AmigaOS3: Amiga 1200
      AmigaOS4: Micro A1-C, AmigaOne XE, Pegasos II, Sam440ep, Sam440ep-flex, AmigaOneX1000
      MorphOS: Efika 5200b, Pegasos I, Pegasos II, Powerbook G4, Mac Mini, iMac G5, Powermac G5 Quad

      Komentovat


        #33
        O: Pegasos II - paměti

        Autorem citovaného textu je sailor Přejít na původní příspěvek
        ...jsme moc daleko od sebe - až budu někdy v okolí i s Pegasem, tak se připomenu
        Pokud to do Resetkání 2016 (+- květen) nevyřešíte, mohlo by být Brno ideální místo setkání .
        Amiga - PMD 85

        Komentovat


          #34
          O: Pegasos II - paměti

          Autorem citovaného textu je Lisiak4 Přejít na původní příspěvek
          Pokud to do Resetkání 2016 (+- květen) nevyřešíte, mohlo by být Brno ideální místo setkání .

          Jestli do té doby opraví D1, proč ne
          AmigaOS3: Amiga 1200
          AmigaOS4: Micro A1-C, AmigaOne XE, Pegasos II, Sam440ep, Sam440ep-flex, AmigaOneX1000
          MorphOS: Efika 5200b, Pegasos I, Pegasos II, Powerbook G4, Mac Mini, iMac G5, Powermac G5 Quad

          Komentovat


            #35
            O: Pegasos II - paměti

            Autorem citovaného textu je sailor Přejít na původní příspěvek
            A také se mi nepodařilo generovat tu Tvou chybu (Installed Modules are of different type/size) z toho by mi bylo hned jasné, že druhý slot je OK.
            No jo, to jsem ale zkombinoval úplně rozdílné PC2100 a PC3200.

            Autorem citovaného textu je sailor Přejít na původní příspěvek
            Děkuji za nabídku zapůjčení, vážím si toho, ale jsme moc daleko od sebe - až budu někdy v okolí i s Pegasem, tak se připomenu
            To často jezdíš po republice s Pegasosem v kufru?
            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

            Komentovat


              #36
              O: Pegasos II - paměti

              No ale vůbec, jsme tady mezi úplně stejně postiženými lidmi... To tady někdo z nás fakt nemá doma v krabici tyhle paměti?
              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

              Komentovat


                #37
                O: Pegasos II - paměti

                Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
                No jo, to jsem ale zkombinoval úplně rozdílné PC2100 a PC3200.
                to já taky - teď naposledy tu pqi PC3200 a např ta noname PC2100 - pokaždé je tam jen DLL error, nikoli Different type/size

                Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
                To často jezdíš po republice s Pegasosem v kufru?
                naposledy, když jsem si ho vezl od Raulíma z Liberce. Ale třeba s tím začnu
                AmigaOS3: Amiga 1200
                AmigaOS4: Micro A1-C, AmigaOne XE, Pegasos II, Sam440ep, Sam440ep-flex, AmigaOneX1000
                MorphOS: Efika 5200b, Pegasos I, Pegasos II, Powerbook G4, Mac Mini, iMac G5, Powermac G5 Quad

                Komentovat


                  #38
                  O: Pegasos II - paměti

                  Já našel jen DDR 400. Ty DDR 266 jsou fakt vykopávky.
                  I love Amiga

                  Komentovat


                    #39
                    O: Pegasos II - paměti

                    A co jsou potom SIMMy?
                    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                    Komentovat


                      #40
                      O: Pegasos II - paměti

                      Já mám pamětí mraky, zkusím se někdy podívat. Možná bych našel i původní z pega, 1GB + 512MB co tam chodily.
                      ♦ Amiga 1200 + Blizzard 1230 IV 50MHz, FPU, 64MB RAM + HDD 8GB CF ♦ Pegasos2 600MHz + AmigaOS 4.1 ♦ Amiga 600 ♦ Amiga CDTV ♦ Amiga CD32 ♦

                      Komentovat


                        #41
                        O: Pegasos II - paměti

                        Tak konečně malý pokrok. Byla jsem v týdnu a uznámých ve firmě a mohla se prohrabat starými počítači ve sklepě.
                        Odnesla jsem si asi patnáct pamětí a začala experimentovat.
                        Většinou to byly single moduly, ale byly mezi nimi i stejné dvojice, ale pouze:
                        a) DDR2, 2x256
                        b) DDR1, 2x2GB REG ECC
                        c) DDR1, 400MHz, 2x 1GB
                        sice jsem trošku doufala, že třeba b) půjde použít jeden čip (northbridge by to měl zvládnout), ale nestalo se. Stejně tak nefunguje c) (chyba DDL).
                        Ale mezi jednotlivými pamětmi byly:
                        e) 2ks PQI DDR400 256M
                        f) PQI DDR400 512M
                        g) a já mám teď v Pegasu PQI DDR400 1G
                        Pochopitelně, ani jedna kombinace nefungovala, ale k mé radosti se v různých kombinacích těchto pamětí objevila chyba (Installed Modules are of different type/size).
                        Kromě kombinace e)+e), kde byla obligátní DDL
                        Sice mám tedy pořád jeden modul 1G, ale vypadá to že oba sloty jsou v pořádku, a zbývá jen počkat na PC2100, ECC, REG, 2x1G dual channel
                        Naposledy upravil sailor; 03.06.2021, 18:12:56.
                        AmigaOS3: Amiga 1200
                        AmigaOS4: Micro A1-C, AmigaOne XE, Pegasos II, Sam440ep, Sam440ep-flex, AmigaOneX1000
                        MorphOS: Efika 5200b, Pegasos I, Pegasos II, Powerbook G4, Mac Mini, iMac G5, Powermac G5 Quad

                        Komentovat


                          #42
                          O: Pegasos II - paměti

                          Tak jste me trosku postrcili . Na zaklade tehle debaty jsem minuly tyden na heurece nasel a nasledne objednal:
                          Rikal jsem si, ze do toho ty prachy dam, protoze mam v PEGII od Dedyho jen 512MB. Dneska jsem je tam nacpal a na prvni pokus. Puvodne jsem je chtel otestovat i kvuli ostatnim potencialnim zakaznikum, protoze tam meli 3 sady, ale jak tak dneska koukam, tak uz skladem nejsou. Nicmene poslusne hlasim, jsem dalsi stastny majitel 2GB. Resp. 1.5 pod Morph OS. Diky za nakopnuti. A za clanek od Probera, kdyby tam tak pekne nepopsal serial debug, ani bych se do toho nepoustel.

                          Komentovat


                            #43
                            O: Pegasos II - paměti

                            A že jsi se nepochlubil, že máš Dedyho Pegase. Samozřejmě gratuluju a jen pro upřesnění - jakou máš revizi desky a firmware?
                            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                            Komentovat


                              #44
                              O: Pegasos II - paměti

                              Autorem citovaného textu je uunek Přejít na původní příspěvek
                              dobrá zpráva, gratuluji. Nejsi náhodou z Prahy, nebo Středních Čech? - že bych se stavila se svým Pegasem kdybys mě to nechal vyzkoušet.
                              Cena mi přijde celkem dost na to aby mi pak ležely v šuplíku. Ale dobrá zpráva je, že fungují i noECC..
                              A revize Tvé desky by mě také zajímala, jestli máš 2B2, tak to asi risknu a objednám...
                              Naposledy upravil sailor; 03.06.2021, 18:13:22.
                              AmigaOS3: Amiga 1200
                              AmigaOS4: Micro A1-C, AmigaOne XE, Pegasos II, Sam440ep, Sam440ep-flex, AmigaOneX1000
                              MorphOS: Efika 5200b, Pegasos I, Pegasos II, Powerbook G4, Mac Mini, iMac G5, Powermac G5 Quad

                              Komentovat


                                #45
                                O: Pegasos II - paměti

                                PEGII 1.2 20050602 2B5
                                Bydliste viz. profil

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X