Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

G-Rex nebo Mediator?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    G-Rex nebo Mediator?

    O víkendu jsem nakoupil BPPC a G-Rex. Obojí jsem už jednou měl a byl jsem maximálně spokojen (prodal jsem to kvůli Pegasosu, protože jako student jsem neměl na to živit dva stroje). Mám teď nejnovějšího Mediatora TX a váhám, která PCI si vlastně nechám.

    G-Rex
    + Nejrychlejší PCI
    + CGX
    - OS4 nejde
    - žádná podpora do budoucna

    Mediator TX
    + Nejnovější typ, nejnovější podpora
    + OS4 + podpora do budoucna
    - pomalejší než G-Rex
    - Picasso 96

    Co se OS4/MOS týče, na BPPC to nebudu "znásilňovat". Co se počtu PCI karet týče, budu používat jen Voodoo3 3000 a 10Mbit síťovku. Amigu mám jen kvůli demoscéně a hrám.

    Navíc nejsem žádný sběratel, tower Amigu chci mít jednu, takže jedny PCI sloty půjdou pryč.
    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

    #2
    O: G-Rex nebo Mediator?

    Myslim si, ze minusy G-Rexa su ovela markantnejsie ako minusy Mediatora a to, ze je rychlejsi... co ja viem? Mam za to, ze u Amigy nikdy neslo az tak o hruby vykon. Co sa tyka nevyhod P96 oproti CGX - v tom uplne jasno nemam. Takze ak smiem poradit, nechaj si Mediatora.
    ???

    Komentovat


      #3
      O: G-Rex nebo Mediator?

      Toho OS4 bych se dopredu nezrikal. Diky podpore bych byl pro mediator. Proc je P96 minus???
      www.oldcomp.cz
      party.oldcomp.cz

      Komentovat


        #4
        O: G-Rex nebo Mediator?

        Mám obě PCI rozšíření a rozhodnout se, který pustit do světa by bylo na hodně dlouhou polemizaci...
        Osobně mám radši Rexe, už jen kvůli jednodušší soft. instalaci a CGX4. Mediator a P96 plus ovladače od Elboxu je masochistický mix který nemá obdoby a je jen pro silné povahy...

        Komentovat


          #5
          O: G-Rex nebo Mediator?

          Podobné dilema jsem řešil také, tak uvedu pár svých postřehů.
          Pro OS3 považuji mediatora za nešťastné řešení, ovladače jsou nedotažené, líné, některé programy neotevřeš ve vlastním screenu, ale pouze v okně na WB, nefunguje PPC verze Quake GL atd... OS4 běží na mediatoru dobře. MOS Mediatora nepodporuje.
          Naproti tomu je G-REX v OS3 výrazně živější a netrpí výše uvedenými problémy. V MOS lze spustit některé hry s podporu 3D. Bohužel, jak píšeš, nespustíš OS4 a to je velké omeznení.
          Doporučoval bych vyzkoušet BVision, která je univerzální řešení, spustíš na ní všechno a díky podpoře CGX většinou rychleji než na Mediatoru (platí pro OS3 i OS4). Samozřejmě můžeš zkombinovat BVision s Mediatorem. Ovšem pokud spustíš systém přes BVision, nebudeš mít aktivované PCI sloty (síťovka, zvukovka...).

          Rozhodnutí není lehké, doporučoval bych vyzkoušet všechny varianty.
          Naposledy upravil reKTor; 29.03.2011, 09:08:58.
          reKTor
          Amiga 3000, Mirage Tower, Cyberstorm PPC604/233, 060/60, 146MB RAM, CybervissionPPC, MediatorPCI 3000D, 80GB UWSCSI HDD, Ariadne, Catweasel MKII, Oktagon2008+ SD R/W, PCI cards...

          Komentovat


            #6
            O: G-Rex nebo Mediator?

            Řekl bych, že to všechno mluví proto, jak jsem se kdysi rozhodoval já, (vyhrál G-Rex), ale to ještě nebyl OS4, a MOS byl v plenkách...
            Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

            Komentovat


              #7
              O: G-Rex nebo Mediator?

              No u mně by to byhrál ten meďouch, ale jen kvůli podpoře os4.
              www.oldcomp.cz
              party.oldcomp.cz

              Komentovat

              Zpracovávám...
              X