Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

ZORRO II + karty

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    ZORRO II + karty

    zdravim, mam Amigu 1240/40/64Mb v Infinitiv Tower II, k tomu mam Zorro II sloty (ještě neposkládané tower je na cestě, jstli někdo sledoval je to ten z Aukro.cz). Tady jsem četl že se tam nevejdou s turbínou. Rád bych se zeptal (pročítal sem různá fóra, a tak nějak sem to nedohledal). Vejde se mi do toho ten zorro II, i ta turbokarta, pakli že ano, má cenu do toho kupovat Picasso II (nebo jinou, prosím o doporučení)? našel sem za cca včetně poštovného 2500 což bych dal. Nicméně na nějakém en foru sem se dočetl, že některé sloty jsou nefunkční nebo odpojené, jinde zase že fungují. mohu tedy toho picassa zapojit do zorro II (rev 44) zapojit a pojede? pojede výstup na VGA (LCD?) případně jsou tam i PCI sloty, jde do toho dát třeba SB PCI 128? nebo je lepší nějaká amigácká zvukovka (toccata atd . .. ) moc děkuji

    #2
    O: ZORRO II + karty

    Pokud bych byl na tvém místě udělal bych následující:
    • Zorro 2 sloty prodal (PCI sloty z nich nefungují stejně jako paměťové sloty)
    • Koupil Mediator (PCI sloty jsou několikrát rychlejší než Zorro 2, ale existuje i Mediator s PCI + Zorro II/IV)
    • Na Piccasso 2 bych zapomněl a pořídil si Voodoo 3 (výhoda 16 MB grafické RAM oproti 2 MB, + výhoda 3D)
    • Nechal si upgradnout Blizzard 1240/40 na 1260/50

    Mimochodem Infinitiv 2 tower je skvělý ;o)

    Se Zorro 2 a Piccasso 2 budeš brzy nešťastný, je to pomalé a 2MB grafické paměti na Piccasso 2 je žalostně málo (vždyť i základní A1200 má 2MB). Mediator je skvělé a dostupné rozšíření, navíc máš na výběr asi 3 typy což je luxus. K tomu seženeš dnes ještě celkem dostupné karty Voodoo 3, Radeon 9000, SoundBlaster 128, síťovky a jiné. Vím, že to zní, jakobys svou Amigu "popíšíčkovávatěl", ale nativní Amiga karty jsou opravdu už za zenitem.

    1240/40 je taky tak trochu nešťastná karta, hodně topí a výkon nic moc. Za pár stovek na aukru koupíš MC68060RC50 nebo XC68060RC50 a například EXA ti z toho za pár dalších stovek udělá plnohodnotnou 1260/50. S touto kartou je pak všechno svižné a navíc procesor 060 se dá slušně taktovat třeba na krásných 66 MHz.
    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

    Komentovat


      #3
      O: ZORRO II + karty

      Takovej složitej dotaz
      1. Do tohodle toweru by měly jít zorro II sloty i s turbokartou, problém byl u Micronik Infinitiv - ten plastový, mám ho doma, vše se vyřešilo dokoupením jednoho patra (dneska už by se asi blbě shánělo)
      2. Bez Grafický karty zorro sloty téměř postrádají smysl. Picasso za 2500 bych bral, není to úplně nejlevnější, ale co... Stejně to je do ZII slotu a ten rychlostí nevyniká.
      3. PCI a ISA sloty jsou nezapojené, zprovoznit jdou jen pomocí emulačních PC karet a pak fungují jen v PC módu
      4. Ano PicassoII je určeno právě do ZII slotu
      5. Ano výstup se chová jako klasické vga, tj. půjde i na LCD
      6. Do ZII slotů můžeš dát jedině ZII zvukovku, také můžeš použít USB řadič Deneb a použít některou z podporovaných USB zvukovek.
      www.oldcomp.cz
      party.oldcomp.cz

      Komentovat


        #4
        O: ZORRO II + karty

        Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
        Pokud bych byl na tvém místě udělal bych následující:
        Zorro 2 sloty prodal (PCI sloty z nich nefungují stejně jako paměťové sloty)
        Koupil Mediator (PCI sloty jsou několikrát rychlejší než Zorro 2, ale existuje i Mediator s PCI + Zorro II/IV)
        No, tak on ten Mediator se ZII slotu už není nový v prodeji, aspoň jsem ho už nikde neviděl. PCI mi u klasický amigy moc nesedí, ZII je lepší retro (pokud nehoníš maximální výkon). Taky záleží jestli ty ZII sloty mají videoslot enabler, pokud ne tak bych se možná i trochu klonil k tomu mediatoru.
        Rozhodně ze svých ZII slotů s CV643D se scandoublerem ve videoslotu nešťastný nejsem. Jen toho Deneba jsem si ještě nekoupil....
        www.oldcomp.cz
        party.oldcomp.cz

        Komentovat


          #5
          O: ZORRO II + karty

          díky moc za pomoc!

          tak po dlouhé úvaze sem se rozhodl, že mít retro amigu by sice bylo super, ale ty ceny a dostupnost nejsou dobré, takže

          pořídim si mediator, stačí 4 PCI sloty, Radeon 9250/128MB/PCI a SoundBlaster 128PCI (ten už mám. A pochopil sem že zezhora do něj zastrčim turbokartu.

          tenhle by mohl stačit
          AmigaKit Amiga Shop - we ship worldwide. Manufacturer and distributor of Commodore Amiga adapters, A500 RAM expansions, A1200 turbo cards and A600 memory upgrades. A1200 Dust covers and mouse mats. Joysticks and games.


          a ještě když to všechno zkompletuju, bude mi to šlapat vše na OS. 3.9? jsou na to ovladače?

          tu 060 bych bral, ale momentálně na aukru nic k tomu neni. Jak to koupim, tak se ozvu Pokud by někdo měl mediator nebo ty díly k 060 k prodeji . . .

          Komentovat


            #6
            O: ZORRO II + karty

            Pozor, USB zvukovky fungují jen s Denebem v zorro III.
            A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

            Komentovat


              #7
              O: ZORRO II + karty

              Autorem citovaného textu je jamesd_007 Přejít na původní příspěvek
              tu 060 bych bral, ale momentálně na aukru nic k tomu neni. Jak to koupim, tak se ozvu Pokud by někdo měl mediator nebo ty díly k 060 k prodeji . . .
              I love Amiga

              Komentovat


                #8
                O: ZORRO II + karty

                takže koupím toto http://cgi.ebay.co.uk/XC-68060-RC50-...item3cae17e7f6 a to je vše co mi stačí k 060/50 ? více již netřeba?

                Komentovat


                  #9
                  O: ZORRO II + karty

                  Tak to jsem nevěděl, nicméně nijak zvlášť po zvukovce v amize nebažím. Ale je to škoda.
                  www.oldcomp.cz
                  party.oldcomp.cz

                  Komentovat


                    #10
                    O: ZORRO II + karty

                    Autorem citovaného textu je jamesd_007 Přejít na původní příspěvek
                    takže koupím toto http://cgi.ebay.co.uk/XC-68060-RC50-...item3cae17e7f6 a to je vše co mi stačí k 060/50 ? více již netřeba?
                    No najít někoho, kdo ti to předělá Ale EXA je fakt dobrej technik. Sem ale nechodí, nejlíp se dá kontaktovat na amiga.cz a nebo ti jack-3d na něj dá kontakt.
                    www.oldcomp.cz
                    party.oldcomp.cz

                    Komentovat


                      #11
                      O: ZORRO II + karty

                      Kontakt na EXU jsem předal.

                      K Mediatoru se 060 přímo doporučuje, mediator se zapojí na CPU slot v Amize a turbokarta pak na stejný CPU slot prodloužený z Mediatoru.

                      Ono jde o to jestli chceš mít retro Amigu originál, ze sběratelského důvodu nebo spíš funkční, "moderní" a co nejrychlejší Amigu. Já tvrdím, že Picasso 2 je vražda a o moc víc než s AGA si nepomůžeš. Svéťa nedávno prodával Picasso 4, ta má už 4 MB a možnost spousty rozšíření. Pro sběratele je to poklad, ale na Voodoo 3 nebo Radeon prostě nemá ani S3 virge alias CyberVision či Permedia 2 alias BVision/CVisionPPC.

                      Defakto jediný smysl by měly Zorro 3 sloty, to by sis mohl z A1200 udělat skoro A4000 ;o)

                      Já nejsem sběratel, jsem uživatel a chci ten nejrychlejší a nejdostupnější hw, proto jsem psal "kdybych byl na tvém místě" ;o)
                      http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                      Komentovat


                        #12
                        jasný, původně sem chtěl retro, ale na to nemám teď mi v podstatě chybí jen ten mediator, na který sem sem dával link, a předělat 040, EXOvi sem napsal email, uvidim jestli bude ochoten mi úpravu udělat. SB128PCI mam a R9250PCI seženu za pár sprdlíků pakliže budu mít potom super 68k amigu a hlavně funkční budu šťastnej jako blecha. Vždy sem si chtěl na real amize zahrát v hires Napalm, trapped 2 a breathless v 1x1, bez nějakého trhání jako na mé 040. a když mi z toho pojede ještě zvuk přez SB, bude to nádhera Toho picassa IV sem si všimnul, ale za 6000 je to pro mě hodně

                        a hlavně nebudu muset (alespoň předpokládám) mít Micronik scandoubler, jako mam teď v A1200 desktopu. Když teď vše pojede přez radeona. Nicméně mam teď volnou amigu v desktopu, s FASTEIDE, interním scandoublerem, turbokartou 030/50/32MB, kick 3.1., ZORRO II sloty, kdyby někdo měl zájem klidně vyměním i za Mediator s 4xPCI a mohu přidat i 40GB IDE HD WD

                        Komentovat


                          #13
                          O: ZORRO II + karty

                          Tak to je docela omyl, videovýstup amigy budeš potřebovat i nadále. Tzn. pokud si koupíš monitor, tak nejlépe s TV tunerem. Pal ti pojede přes scart a to co jede přes grafickou kartu pojede přes VGA.
                          www.oldcomp.cz
                          party.oldcomp.cz

                          Komentovat


                            #14
                            O: ZORRO II + karty

                            ahá! takže může být výstup ze scandoubleru a z grafické karty zároveň? třeba sdoubler do VGA a karta do DVI (i přez redukci) a pak to přepínat jen mezi vstupy na LCD, sdoubler předpokládám, že PAL zobrazit umí (?), jel sem přez něj do teď .

                            Komentovat


                              #15
                              O: ZORRO II + karty

                              Napalm a Trapped 2 by ti pod grafárnou měly jet, jsou pod RTG, na zbytek AGA her musíš použít buď scandoubler nebo mít monitor s TV/Scart/AV vstupem.

                              Já mám oba výstupy zapojené do jednoho monitoru, navíc monitor umí PIP, takže mohu mít oba obrazy zároveň.
                              Naposledy upravil jack-3d; 07.04.2011, 13:57:18.
                              http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X