Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Infinitiv Tower II a BlizzardPPC - poznatky

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Infinitiv Tower II a BlizzardPPC - poznatky

    Takže zjistil sem zajímavou věc Tento tower je normální PC tower, který daná firma vzala a změnila pouze zadní část, kterou upravila pro amigu. Jak sem to poznal? Zevnitř case na desce kam se pokládá motherboard jsou značky s ryskama --mini ATX a aATX motherboard Předpokládám že amiga boardy se takty tenkrát neoznačovaly. Case mam teď rozmontovaný a čistím jej všim možnym, protože přišel v žalostném stavu. Až bude v cajku dodám sem fotky. Na netu jich moc neni, našel sem pouze foto čelní masky

    #2
    O: Infinitiv Tower II - poznatky

    Takhle se myslim vyrabela vetsina skrini na Amigy. Vylisovat to z plastu jde, ale delat cely plechovy case je komplikovanejsi, takze se jen menila nebo upravovala zadi strana.

    Komentovat


      #3
      O: Infinitiv Tower II - poznatky

      U Elboxového Winner toweru jsem si celkem jistý, že byl už ze začátku koncipován jako Amiga tower, tedy žádná předělávka.

      Mám doma také Micronik plasťák, koupil jsem ho nedávno i s Amigou a trvalo mi 2 hodiny, než jsem z něj vypreparoval desku. Micronik 2 je oproti tomu nebe a dudy.
      http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

      Komentovat


        #4
        O: Infinitiv Tower II - poznatky

        máte prosím někdo zkušenost s nákupem na elbox.com? chtěl sem si toto koupit

        ale v nabídce Country chybí česká republika. Máte s tímto zařízením někdo zkušenost? Případně kdo tam již nakupuje, nebo má tam účet, byl by to ochoten koupit? Zaplatil bych převodem z účtu z ČS ihned. díky moc

        Komentovat


          #5
          O: Infinitiv Tower II - poznatky

          tak další jobovka po našroubování desky, krytů atd . . jsem zjistil, že Blizzard 040/40/64Mb se tam nevejde, nejde o výšku nýbrž o hloubku. původní E-Matrix 030/50/32Mb se tam vešel, protože má menší paměťový modul a nemá aktivní chlazení na CPU. 64Mb má vetší modul a větráček a cca o 1cm hloubky se tam nevejde Takže řezání dalšího otvoru Myslim, že to bude celkem fuška, postavit to tak, aby to bylo celé "košér". Budu průběžně informovat jaké problémy postupně řeším, máte o to někdo zájem? Já se chci jenom podělit o poznatky
          Naposledy upravil Poison; 13.04.2011, 11:17:44.

          Komentovat


            #6
            O: Infinitiv Tower II - poznatky

            Jen to sem sypej! Mám Infinitiv 1, ten plastový a hoodně dlouho jsem uvažoval, že celou amigu přesypu do Infinitiv II toweru. Sice ho nevlastním, ale vím o člověku, který ho má a asi by ho i vyměnil za klasickou amigu v desktopu(on tower bez slotů už dneska není žádná výhoda-tím bych ho asi i ukecal).
            www.oldcomp.cz
            party.oldcomp.cz

            Komentovat


              #7
              O: Infinitiv Tower II - poznatky

              tak tady jsou první fotky z kostry toweru.Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: P4130011.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 116,0 KB
ID: 106369Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: P4130012.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 93,6 KB
ID: 106370Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: P4130013.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 133,3 KB
ID: 106371Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: P4130014.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 137,3 KB
ID: 106372Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: P4130015.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 118,3 KB
ID: 106373Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: P4130016.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 99,9 KB
ID: 106374Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: P4130017.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 108,3 KB
ID: 106375

              Komentovat


                #8
                O: Infinitiv Tower II - poznatky

                popis k obrázkům

                díra na vrchní straně není origo, je to opravený otvor po původním majiteli, který to dělal otvírákem na konzervu nicméně je to velice praktické na operaci s turbokartou, ještě jsem ho zvětšil, aby se tam pohodně vešla ruka, případně dal sundat vrchní kryt case a odpojit/připojit mechanika atd.

                lihovkou nakreslený budoucí otvor (bude zítra) je z důvodu velikosti turbokarty (pamětí a chladiče), všímavci si povšimnou ohnutého poddržáku na původní PC AT/ATX zdroj, který se dával na ležato k horní straně case. pokud by byl ohnutý jak má, nevešla by se MB z A1200měl by tam být vidět i zmiňovaný popisek mini ATX a atx motherboard

                zadní část case ze scela jiného kovu, jiné barvy a jinak umístěného zdroje.

                celkový pohled na kostru

                plasty sundané

                turbokarty (z leva) Ematrix 030 a Blizzard 040

                turbíny na ležato, aby byl vidět rozdíl v modulech

                Komentovat


                  #9
                  O: Infinitiv Tower II - poznatky

                  No to bude oříšek. Jak jsem říkal, Infinitiv 2 je dost vzácný a proto tu tento problém snad nikdo před tebou neřešil. Já až teď vidím, že na AMiga tower to je celkem malé. Jinak Mediátor turbokartu sice vyvýší, ale zase jí trochu posune dovnitř.

                  Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: karta_v_mediatoru.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 79,1 KB
ID: 106376
                  http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                  Komentovat


                    #10
                    O: Infinitiv Tower II - poznatky

                    moc pěkné To že to posune dovnitř je fajn, protože i po vyříznutí otvoru to bude hodně na těsno s bočnicí, takže nebude pořádně chladit chladič. Teďka musim nějak objednat ten PC-Key 1200 z elboxu nebo Amigakitu (tam je jen Pre-Order) a pak budu usilovně shánět Mediatora, už mam sehnaného Radeona 9250 do PCI, ale raději bych to Voodoo 3 3000 (co sem pochopil kvůli Warp3D). Poraďte prosím jak z Elbox objednat ten pckey1200, v možnostech country při objednávání není česká Republika prosím
                    Naposledy upravil Poison; 13.04.2011, 15:03:33.

                    Komentovat


                      #11
                      O: Infinitiv Tower II - poznatky

                      Česká Rep. tam je, jen musíš zvolit na začátku EU.
                      A4KT(040) ,A4K Mirage Pro(060), A4KD(040) ,A2K(060), A1.2K(040), Atari, Sinclair, Sharp...

                      Komentovat


                        #12
                        O: Infinitiv Tower II - poznatky

                        jj, chyba byla u mne už sem si to objednal, tak uvidíme až to dorazí, jak moc velký to je zázrak díky moc za radu.

                        Komentovat


                          #13
                          O: Infinitiv Tower II - poznatky

                          tak dnes jen malý příspěvek Díra na turbokartu hotova, už se vejde naprosto skvěle, zamontována deska, VGA výstup ze scandoubleru přidělán na záslepku a přišroubován, přidělána CDromka a disketovka, na FD musí být ten plastový vyšupovací čuček, jinak ten z čelní masky nedosáhne na flopinu a zapadne dovnitř zítra budu přidělávat diody, zdroj, a zkusim nějak vymyslet reset, když už tam to tlačítko je připravený. a Ještě pro uchycení MB do case sem nepoužil měděné šroubovací válečky, ale plastové zacvakávací čučky z 386tky, dží perfektně a nemusim řešit že se z desky povolí, když se v něm zasekne šroubek a pak to nejde vyšroubovat

                          Komentovat


                            #14
                            O: Infinitiv Tower II - poznatky

                            Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: P4140001.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 130,9 KB
ID: 106377Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: P4140002.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 229,0 KB
ID: 106378Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: P4140003.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 89,8 KB
ID: 106379

                            MK-III FastEIDE bude vyndavat, kvuli Mediatoru. Ale ještě nepřišel.

                            Komentovat


                              #15
                              O: Infinitiv Tower II - poznatky

                              Máš alespoň 1,5 cm místo nas cpu kartou?
                              http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X