Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Infinitiv Tower II a BlizzardPPC - poznatky

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: Infinitiv Tower II - poznatky

    Tak to tam nemám. Ze by další díra do vrchního plastu?

    Komentovat


      #17
      O: Infinitiv Tower II - poznatky

      tedka mam otazku, ktera tu mozna nesmi zaznit, nicmene, da se Amiga OS4 nekde najit cracknutej, nebo si ho musim koupit? Je mi to v podstatě jedno klidně si ho koupim, vyjde to na nějakej 1500 (celkem láce proti Widlím), ale amigu budu mit hotovou v utery a než mi přijde ta parádní krabice co je na vesailia, nebo tak podobně, tak si počkám nicméně se mi podařilo výhodně koupit Mediator 1200, Terratec zvukovku, Realtec síťovku, Voodoo 3 3000 PCI a Blizzard PPC na 233MHz s 040/25 a 128Mb a nemam OS4
      Naposledy upravil Poison; 15.04.2011, 21:04:49.

      Komentovat


        #18
        O: Infinitiv Tower II - poznatky

        a ještě jeden dotaz, na mediatoru je AT napájení, když tam zapojim zdroj AT, musim ještě dát napájení na původní konektor amiga boardu? a to co jsem psal že mam, utáhne mi to Fortron 250W ? koupil sem si uplně novej, tomu starýmu tak nějak nevěřim

        Komentovat


          #19
          O: Infinitiv Tower II - poznatky

          Autorem citovaného textu je jamesd_007 Přejít na původní příspěvek
          a ještě jeden dotaz, na mediatoru je AT napájení, když tam zapojim zdroj AT, musim ještě dát napájení na původní konektor amiga boardu? a to co jsem psal že mam, utáhne mi to Fortron 250W ? koupil sem si uplně novej, tomu starýmu tak nějak nevěřim
          Ne, Amigu pak budeš napájet přes mediátor. Taky jsem si koupil nový Fortron, dobře děláš ;o)
          Naposledy upravil jack-3d; 15.04.2011, 23:39:28.
          http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

          Komentovat


            #20
            O: Infinitiv Tower II - poznatky

            Autorem citovaného textu je jamesd_007 Přejít na původní příspěvek
            tedka mam otazku, ktera tu mozna nesmi zaznit, nicmene, da se Amiga OS4 nekde najit cracknutej, nebo si ho musim koupit? Je mi to v podstatě jedno klidně si ho koupim, vyjde to na nějakej 1500 (celkem láce proti Widlím), ale amigu budu mit hotovou v utery a než mi přijde ta parádní krabice co je na vesailia, nebo tak podobně, tak si počkám nicméně se mi podařilo výhodně koupit Mediator 1200, Terratec zvukovku, Realtec síťovku, Voodoo 3 3000 PCI a Blizzard PPC na 233MHz s 040/25 a 128Mb a nemam OS4
            OS4 si kup, je to nepsaná povinnost každýho amigisty abych tak řekl ;o) Ono 1500 není nic extra, ale podpoříš tak kluky, co se na tom nadřeli a s vědomím, že máš originálku se ti třeba bude i lépe spát ;o)))

            Prosím tě, nekupuješ náhodou Blizzard PPC 603e+ tedy s SCSI řadičem? Sháním takovou kartu po všech čertech, mám PPC kartu bez SCSI a chtěl bych jí s někým vyměnit (doplatit = štědře se odměnit) kdo má 603e+ a SCSI nepoužívá.
            http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

            Komentovat


              #21
              O: Infinitiv Tower II - poznatky

              Ja bych pockal kdyztak na OS 4.1, ktery ma letos vyjit pro klasicke Amigy.
              I love Amiga

              Komentovat


                #22
                O: Infinitiv Tower II - poznatky

                Já jsem zvědav jaká bude cena té 4.1 pro klasické Amigy. Bylo by super kdyby stála kolem těch 50,- EUR.
                Já mám na poště verzi pro Pegasos a ta už stojí cca 125,- EUR.
                ♦ Amiga 1200 + Blizzard 1230 IV 50MHz, FPU, 64MB RAM + HDD 8GB CF ♦ Pegasos2 600MHz + AmigaOS 4.1 ♦ Amiga 600 ♦ Amiga CDTV ♦ Amiga CD32 ♦

                Komentovat


                  #23
                  O: Infinitiv Tower II - poznatky

                  Já bych čekal, že tu cenu srovnají a těch 50E je jen výprodejová cena staré verze systému. 4.1 toho přinese celkem hodně. A asi bych taky asi raději počkal, na hraní se systémem ti zatím postačí Pegasos verze.
                  Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                  Komentovat


                    #24
                    O: Infinitiv Tower II - poznatky

                    Co to je za PPC nevím přesně tady je obrázek, třeba to poznáš, ještě to nemam doma. Mrkni se a dej vědět. Ale podle pohledu si myslim, že tam SCSI řadič neni. A když už se budeš dívat, co to tam chybí za čip a proč tam neni ten druhej krystal (mezi CPU)? díky

                    Komentovat


                      #25
                      O: Infinitiv Tower II - poznatky

                      Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 1562784149.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 106,4 KB
ID: 106383

                      Komentovat


                        #26
                        O: Infinitiv Tower II - poznatky

                        Nemáš PPC s SCSI. Ten chip co tam chybí je právě hlavní chip SCSI řadiče. Oscilátor je tam jeden, jelikož máš novější revizi PPC karty (takovou jsem osobně také měl). Starší PPC karty mají dva oscilátory, pro každé CPU zvlášť.

                        Zajímavá je ta poslední PCI karta, vypadá to jako síťovka se dvěma výstupy, nebo to je modem?
                        http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                        Komentovat


                          #27
                          O: Infinitiv Tower II - poznatky

                          podle popisku v aukci (ještě to doma nemam) je to síťovka. ale SCSI má ta 030 III/40

                          Komentovat


                            #28
                            O: Infinitiv Tower II - poznatky

                            Autorem citovaného textu je jamesd_007 Přejít na původní příspěvek
                            podle popisku v aukci (ještě to doma nemam) je to síťovka
                            Tak to ten umělec, co to prodává, neví co vlastně má. Ještě sem neviděl síťovku se dvěma RJ11 konektory a hovorovým trafem ( to je ta bílá kostka)...
                            Naposledy upravil IDEfix; 17.04.2011, 00:11:24.

                            Komentovat


                              #29
                              O: Infinitiv Tower II - poznatky

                              Tak jsem dospěl k názoru, že jsem velice převelice zklamaný Infinitiv Tower II, je zcela a uplně na prd. Do case pro Amigu se nevejde Amiga Po osazení boardu mediatorem a PPC kartou mi čučí cca 1,5 CM z toweru ven. viz foto.

                              Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: P4200001.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 94,0 KB
ID: 106384Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: P4200002.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 121,2 KB
ID: 106385Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: P4200003.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 213,5 KB
ID: 106386

                              a PPC karta mi přišla s vypadlim krystalem. Poraďte prosím jak tam patří zpět nerad bych ji odpálil. A nevejde se mi nikam redukce na CF kartu. Tak přemejšlím, že bych si pořídil starší AT bigtower, kde se dává zdroj na stojáka a upravil back toweru podle amigy. A na čelní masku bych nalepil samolepku Powered by Amiga, jejiž obrázek sem si v hiresu ztáhnul z googla, a měl bych podobný výsledek jako je na infinitivu II

                              A ještě dotaz k HW:

                              je lepší použít zvukovku Terratec nebo Sound Blaster 128 PCI
                              je lepší použít grafárnu Voodoo 3 3000 PCI nebo Radeon 9250 PCI

                              Komentovat


                                #30
                                O: Infinitiv Tower II - poznatky

                                Myslím že na tohle byla na tower ještě nadstavba.
                                ♦ Amiga 1200 + Blizzard 1230 IV 50MHz, FPU, 64MB RAM + HDD 8GB CF ♦ Pegasos2 600MHz + AmigaOS 4.1 ♦ Amiga 600 ♦ Amiga CDTV ♦ Amiga CD32 ♦

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X