Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

RGB video 2 s-video kabel

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    RGB video 2 s-video kabel

    Dá se někde pořídit kabel canon 23 pin konektor --> s-video konektor? Případně dokázal by někdo předrátovat klasický scart kabel tak, aby vedle scart konektoru bylo ještě s-video?
    Chtěl bych propojit amigu s projektorem, který má s-video. Je tam i kompozit, ale ten vypadá fakt hrozně.
    Nejvíc by se mi líbilo toto, ale do termínu akce ve Vraném to bohužel nepřijde...
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    #2
    O: RGB video 2 s-video kabel

    Tohle primo nejde udelat, je na to potreba upraveny modulator, jen kabel nestaci. Co ma ten projektor za dalsi vstupy?

    Komentovat


      #3
      O: RGB video 2 s-video kabel

      Vyzkoušej VGA redukci, některé projektory zvládnou 15kHz skrz VGA!
      www.oldcomp.cz
      party.oldcomp.cz

      Komentovat


        #4
        O: RGB video 2 s-video kabel

        Mrafe, ty jsi geniální . Ta redukce mě vůbec nenapadla. Takto to vypadá po zapnutí.
        Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: screen1.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 75,7 KB
ID: 106416
        Takto po nastavení poměru 4:3.
        Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: screen2.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 92,5 KB
ID: 106415
        A takto na lotusech
        Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: lotus2.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 107,1 KB
ID: 106417
        Problém je, že nejde vidět několik (cca 15 horních pixelů a opravdu pár pravých). Nazoomovat to v daťáku nešlo, bohužel. Ve workbenchi to řeší overscan, ale v hrách a demech je to kousek uřízlé. Dobře to jde vidět na těch lotusech.

        Mimochodem, ten obraz se lehce vlní, ale s tím asi nenadělám nic.

        2Dóďa: tady je seznam vstupů:HDMI, DVI, D-sub, S-Video, detailní popis projektoru je tady.
        Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
        -----------------------------------------------
        Líbí se mi Retropolis

        Komentovat


          #5
          O: RGB video 2 s-video kabel

          On ten SVideo vystup priamo z A1200 cez RGB konektor nie je vyvedený (pravdepodobne). Videl som riesenia, kde boli signali tahane priamo z video chipu Sony na doske A1200. Vyriesene to bolo rovnako ako na CD32, ale ta ma svideo vyvedene original. Neviem o tom ze by ten svideo signal tahal niekto z rgb konektora (mozem sa mylit).
          A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

          Komentovat


            #6
            O: RGB video 2 s-video kabel

            Napadaji me 2 reseni, predelat modulator A520 na s-video

            nebo vzit rozsirenou CD32, ktera jiz ma s-video.
            I love Amiga

            Komentovat


              #7
              O: RGB video 2 s-video kabel

              Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
              Ta redukce mě vůbec nenapadla.
              Možná by to šlo ještě poladit, u některých her využít NTFS mód... Nicméně u projektorů je to poněkud schizofrenní situace. Už relativně dávno jsem mudroval nad tím, proč žádný projektor nemá na sobě SCART. Na krabicích ale je často napsáno best solution for you home cinema a podobný řeči. Dneska už se často tahá signál digitálně ale... Stačí se začíst do části manuálu, kde je příslušenství a velice často se tam člověk dočte o redukci VGA(D-SUB) - SCART. No a takový projektor pak jede obvykle s amigou jak víno. Má 15kHz a potom od 31kHz nahoru. Psal jsem o tom tady. A protože jsem měl možnost vyzkoušet osobně jen jeden projektor tak jsem na to nezakládal vlákno.

              UPDATE: Vytvořil jsem na to extra téma.
              Naposledy upravil Starej_Mraf; 30.05.2011, 08:18:14.
              www.oldcomp.cz
              party.oldcomp.cz

              Komentovat


                #8
                O: RGB video 2 s-video kabel

                Ja ale nevidim dovod, preco by sa to nemalo dat. Ved cele s-video je tvori len jasova zlozka a chroma, ktore sa zo scartu odseparovat daju. Mam doma redukciu SCART->composite+s-video+stereo, takze by stacilo len vyrobit klasicky amigacky kabel RGB->SCART a ako scart pouzit samicu. Do nej sa pripoji spominana redukcia a mame co potrebujeme (aj ked uz to asi netreba, ale niekomu, kto nema projektor podporujuci 15kHz by to mohlo pomoct).
                ???

                Komentovat


                  #9
                  O: RGB video 2 s-video kabel

                  To není tak jednoduchý, jak to vypadá. Když smícháš přímo RGB složky tak dostaneš černobílý obraz. Na barvu, případně kompozit je třeba buď nějaký šváb, nebo nějaké zařízení.
                  www.oldcomp.cz
                  party.oldcomp.cz

                  Komentovat


                    #10
                    O: RGB video 2 s-video kabel

                    Autorem citovaného textu je Wolfus Přejít na původní příspěvek
                    Mam doma redukciu SCART->composite+s-video+stereo, takze by stacilo len vyrobit klasicky amigacky kabel RGB->SCART a ako scart pouzit samicu.
                    A tohle presne je na Amize modulator A520, jenze ma jen kompozitni video, ale vsude mozne na netu jsou k nalezeni navody na "S-Video hack".

                    Dami: Kdyz ten projektor ma D-SUB vstup, proc to nepripojime na scandoubler? Ja jsem drive pouzival prevodnik kompozitni video na VGA D-SUB, coz mam jeste doma, ale kvalite obrazu to moc neprida.
                    Naposledy upravil Doda; 30.05.2011, 14:33:19.

                    Komentovat


                      #11
                      O: RGB video 2 s-video kabel

                      Asi o tom všichni víte, ale jen připomínám, že na portálu je návod na dobastlení s-video výstupu na A1200 ...
                      Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
                      (
                      WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

                      Komentovat


                        #12
                        O: RGB video 2 s-video kabel

                        Autorem citovaného textu je Bloom Přejít na původní příspěvek
                        Asi o tom všichni víte, ale jen připomínám, že na portálu je návod na dobastlení s-video výstupu na A1200 ...
                        Nefungují tam obrázky
                        http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                        Komentovat


                          #13
                          O: RGB video 2 s-video kabel

                          mě se obrázky normálně zobrazují - Win7 x64, chrome 11.0.696.71
                          Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
                          (
                          WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

                          Komentovat


                            #14
                            O: RGB video 2 s-video kabel

                            Opravíme.
                            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                            Komentovat


                              #15
                              O: RGB video 2 s-video kabel

                              Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                              Kdyz ten projektor ma D-SUB vstup, proc to nepripojime na scandoubler?
                              Taky varianta, ale s tou VGA redukcí člověk nemusí amigu rozebírat, pokud v ní teda SD už nemá.
                              Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                              -----------------------------------------------
                              Líbí se mi Retropolis

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X