Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

A600 2MB chip piggyback

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    A600 2MB chip piggyback

    Získal jsem A600, která nemá rozšíření ramky. Rád bych si ji upravil na 2MB chipky. Piggyback metodu jsem sice našel, ale raději bych fotky, které detailně ilustrují úpravu. Tímto bych rád poprosil zz_indiga(ten tuhle úpravu zaručeně má, neboť tu o ní píše) nebo kohokoliv jiného o nafocení. (I návody na netu se liší zapojením... a nerad bych to zprasil). Mám revizi desky 2D.
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    #2
    O: A600 2MB chip piggyback

    Preco si nekupis normalne rozsirenie? Sak to stoji par korun.

    Fotky nemam nemam tendencie si moc pracu fotit. Vynimkou je zatial len Kylian.

    Komentovat


      #3
      O: A600 2MB chip piggyback

      Proč piggyback?
      1) Návod tady na portálu ještě není
      2) Návody z cizích fór jsou často polovičaté a nebo nefungují zcela správně
      3) Není potřeba detailní návod, ten kdyžtak udělám já, vlastně potřebuji jen foto tvého zapojení v dostatečném rozlišení (stejně předpokládám, že amigu máš neustále otevřenou kvůli Kyliánovi)
      4) Normální rozšíření teď zrovna v prodeji není, čeká se na A604

      A jinak? Tahle amiga byla v relativně špatném stavu, plasty mají také už něco za sebou. Plošňák je poškozený, opravil jsem ho v rámci možností. Na napájení byl totiž vyvedený kabel s klasickým kulatým DINem a zdroj k ní nebyl. Dal jsem na desku původní konektor, nicméně v této relativně háklivé oblasti jsou poškozeny cestičky a je tam i vrtáno (ona úprava byla provedená docela profi, byla tam svorka aby se kabel nevytrhl). Deska už funguje dobře, ale nechodí s origo zdrojem od amigy, chodí pouze s upraveným PC zdrojem (což teď neřeším a asi nebudu ani dobudoucna). Nechce se mi tedy investovat nějakých 50 EUR do paměti, když paměti na piggyback mám doma a kus drátu taky. Finanční náročnost této úpravy je pro mně tedy 0. Takže z téhle A600 sice vymazlená krasavice nebude, ale chci z ní udělat slušně funkční stroj...
      www.oldcomp.cz
      party.oldcomp.cz

      Komentovat


        #4
        O: A600 2MB chip piggyback

        1.) nemusi tu byt kazda blbost z netu
        - navyse realizacia je dost piplava a u vedsiny ludi hrozi ze si Amigu znicia.
        - pouzite pamete su dost tazko zohnatelne. (taka A603 je spravena z modernich SRAM a CPLD ktore sa tvari ze je to DRAM)

        2.) Tak to si neviem predstavyt jak musi byt ten navod dorvaty.

        3.) to ti mozem dodat. A amigu mam pekne zavretu a mam tam A603 rozsirenie Ale mam testovaciu dosku kde som to spravyl.

        4.) To som si prave vsimol nejak skoro sa to stalo EndOfLife. dost nefer k zakaznikom. Nasiel som aj nejake zvedsene fotky A604 a mam tusaka ze je to krok spet. Vyzera to ze sa zas niekdo dostal k zaprasenej krabici DRAM pameti a che to zuzitkovat

        OK Fotky aj popis ti dodam.
        Naposledy upravil zz_indigo; 06.06.2011, 10:53:06.

        Komentovat


          #5
          O: A600 2MB chip piggyback

          Tak zacneme z fotkamy realizacie, tak najprv typ dosky na ktorej je tento mod spraveny:
          Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: IMAG0266.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 146,3 KB
ID: 106424
          Hotova realizacia:
          Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: IMAG0268.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 180,2 KB
ID: 106425
          Popis realizacie:
          1.) zozenieme si pamete ktore su kompatibilne z tymi co su v amige. (rozmiestnenie vyvodou a co je hlavne, z rovnakou rychlostou)
          2.) cipy postavyme na hranu a vyrovname nozicky. (skusiom najst vhodny svab na ktorom to nafotim)
          3.) Dve nozicky otocime na druhu stranu (pin 28 a 29) je tu UCAS a LCAS danich pameti
          4.) pomocou, tenkej, obojstrannej pasky prilepime pamete na chrbat tych ktore su uz na doske (vyrovnane nozicky by mali doliehat na nozicky uz napajkovanych svabou, dobre odskusat bez lepiacej pasky.)
          5.) Zafixujeme pamete vecim mnozstvom cinu na protilahlich stranach (kludne mozu byt nozicky aj pospajane.) idealne ja to spravyt pi prvom pone a pri 20 pine.
          6.) Dosku postavyme, na hranum tak aby sme sa dobre dostali k nozickam svabou.
          7.) teraz "naberieme" vecsie mnozstvo cinu kolofonie (idealne je vsetko tym zadrbat) a pomocou odporovej pajky sa snazime pripajkovanu gulicku dostat na koniec danej strany svabu. Tuto srandu zopakujeme aj na druhej strane svabu.
          8.) Teraz odstranime vecsinu kolofonie a skonrolujeme stav spojou. Tie ktore su skratovane zas pomocou kolofonie a odporovej pajky roztiehneme po ostatnich nozickach tak aby neostali skraty. Ak sme si neni isty zopakujeme este raz bod 7.
          9.) odstranime prebitocny cin (ja som si zatial vzdy vystacil z odsavackou)
          10.) na obocjh pripajkovanych pametiach spojime rovnake piny (28 z 28, 29 z 29) a druhe konce zapajkujeme na vhodne miesto. Na nete preferuju pouzit edge konektor ale ten si tym znicite. Pre pin 28 je to R152H a pre pin 29 R152F
          Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: IMAG0267.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 195,9 KB
ID: 106426

          Komentovat


            #6
            O: A600 2MB chip piggyback

            Přeji hodně štěstí. Já bych do toho nešel, to by to vypadalo.
            Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

            Komentovat


              #7
              O: A600 2MB chip piggyback

              Keby sa nejednalo o testovaciu dosku tak ani ja. A je pravdepodobne ze ked budu volne prachy tak to dam prec a kupim normalne rozsirenie (Ta doska je totiz v perfektnom stave)

              Komentovat


                #8
                O: A600 2MB chip piggyback

                Jinak 1 a 2 už mám, z nějaké S3 Trio jsem odpájel vhodné paměti a narovnal nožičky. Pokračoval jsem dál ale jinak, piplacím způsobem, kde jsem na každou nožičku nanesl cín. Předpklad postupu jsem měl takový, že nožičky nasazovaného čipu ohnu tak, aby ten čip držel na zádech původního pružností těch nožiček. A pak každou jednotlivě prohřát mikropájkou. Následně otestovat zkraty, propojit drátky a navíc také ještě upravit držák disektovky aby se pamětí nedotýkal (zápustný šroub a přes něj nalepit plastovou fólii nebo nějaký vhodný druh lepící pásky)
                www.oldcomp.cz
                party.oldcomp.cz

                Komentovat


                  #9
                  O: A600 2MB chip piggyback

                  Vela roboty z hnusnym vysledkom (Osobna skusenost)

                  Komentovat


                    #10
                    O: A600 2MB chip piggyback

                    To nejhorší řek bych, že mám za sebou. Nacínování nožiček trvalo dloooooouho, naštěstí trpělivost mám.
                    www.oldcomp.cz
                    party.oldcomp.cz

                    Komentovat


                      #11
                      O: A600 2MB chip piggyback

                      chces povedat ze si to robil dlhsie ako 20 minut na kompletku? :-O

                      Komentovat


                        #12
                        O: A600 2MB chip piggyback

                        No určitě přes hodinu, než jsem byl spokojen. Na každé nožičce švábu tak akorát cínu...
                        www.oldcomp.cz
                        party.oldcomp.cz

                        Komentovat


                          #13
                          O: A600 2MB chip piggyback

                          Preto ta kalafuna. (pre nas neprofikou nenarobia sa ti skraty (prebytocny cin bude na konci a tam to odsajes.

                          Komentovat


                            #14
                            O: A600 2MB chip piggyback

                            Já když to dělal poprvé,tak to trvalo tak hodku a pul.
                            Každou nožku zvlášt (nejhorší byly ty vnitřní strany,málo místa) a první spuštění,zelená obrazovka-malej zkrat.

                            Komentovat


                              #15
                              O: A600 2MB chip piggyback

                              Oto ide. Ked robis kazdu nozicku samotnu tak skrat spravys ani nevies ako a hlavne budes tam mat podstatne viac cinu a niektore skrati ani poriadne neuvidis.
                              Ked to ale postavys tak aby si mal svaby zvisle. Tak to staci zacapat kolofoniou a pomali postupovat z vrchu na spodok. Cinu tam bude akurat a vdaka kolofonii sa nebudu robit skraty. A vysledok bude, po ocisteni kolofonie, dost profesionalny.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X