Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Whdload a AMiGA 1200 s Blizz 030/50Mhz

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Whdload a AMiGA 1200 s Blizz 030/50Mhz

    Vcera som skusal hrat nejake WHD Load hry ale skoro nic mi nefunguje.
    Mam AMiGU 1200 s Blizzom 1230/50 a 16MB Fast.

    Spustim napriklad ProjectX, zacne sa nacitavat a potom to padne.
    Hlaska nieco ako illegal instruction a takto mi to blbne pri mnohych hrach.

    Napadlo ma ze to moze robit 68030? Niekde som cital ze treba vypnut MMU?
    Ako sa to robi? Pozeral som S:whdload.prefs a tam mam takyto riadok:

    ;MMU

    Znamena to ze je MMU neaktivne?

    Ake mate skusenosti?


    A co ma najviac s...ie, tak pod Winuae mi to s tym istym CompactFlash harddiskom
    vsetko funguje a emulujem tu istu Amigu 1200 s 030 CPU!
    --------------------------------------------------
    A1200 + Blizzard 1230/50Mhz + 32MB RAM, AMD RYZEN 9 5900x 32GB DDR4 RAM AMD R9 380 4GB, MAC OS X BigSur,

    #2
    O: Whdload a AMiGA 1200 s Blizz 030/50Mhz

    Mám A1200 + Blizz 1230-IV 32MB RAM a všecko funguje naprosto předpisově, nic nevypínám. Chyba bude buď ve Workbenchi (někde se Ti něco s něčím hádá), nebo to bude vážnější (třeba ROMka).
    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

    Komentovat


      #3
      O: Whdload a AMiGA 1200 s Blizz 030/50Mhz

      Diky za odpoved, ano to je mozne, ze mam nieco vo Workbenchi nanic, bohuzial ten workbench je taka velka zlepenina vsetkeho mozneho.
      Ak to ale ide pod WinUAE, tak potom je to skor amiga? , holt ten hardware uz ma svoje roky
      --------------------------------------------------
      A1200 + Blizzard 1230/50Mhz + 32MB RAM, AMD RYZEN 9 5900x 32GB DDR4 RAM AMD R9 380 4GB, MAC OS X BigSur,

      Komentovat


        #4
        O: Whdload a AMiGA 1200 s Blizz 030/50Mhz

        Nemusí být pravdou. Mě taky vše fungovalo krásně pod WinUAE, na zkutečné Amize ne.
        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

        Komentovat


          #5
          O: Whdload a AMiGA 1200 s Blizz 030/50Mhz

          WHDLoad Project-X funguje bez problemu na 030 i 060. Rozbalujes ty hry z archivu na Amize?
          I love Amiga

          Komentovat


            #6
            O: Whdload a AMiGA 1200 s Blizz 030/50Mhz

            Nemoze byt nekompatibilna verzia WHDLoadu?
            ???

            Komentovat


              #7
              O: Whdload a AMiGA 1200 s Blizz 030/50Mhz

              Jestli pochybuješ o tom, v jakém stavu máš Workbench, doporučil bych je přeinstalovat. Pak si tam nasypat nejhlavnější programy (WHDLoad) a pak celý HDD zazálohovat (abys mohl případně obnovit do funkčního stavu, kdyby se ti to v budoucnosti rozklížilo) a teprve následně tam rozbalit hry (na Amize!) a zkusit. Otázka taky je - dřív ti to "někdy" fungovalo? HW problém bych neviděl.
              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

              Komentovat


                #8
                O: Whdload a AMiGA 1200 s Blizz 030/50Mhz

                Moze byt nekompatibilna verzia WHDload a moze byt problem, ak prenasas hry na amigu cez PCMCIA CF redukciu. Win nepouziva niektore protected bity, takze pri prenose ich odmaze a na amige potom nemusi bezat. Z pc do amigy treba veci prenasat najlepsie spakovane a rozbalit az na realnej amige.

                Ale je mozne je mas cosi posahane vo workbenchi (staci jedna kniznica) a kopec veci ti nepobezi. Na Blizzarde 030 nie je nutne nic vypinat, je to najkompatibilnejsia turbokarta, aku mozes do amigy pripojit.
                A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

                Komentovat


                  #9
                  O: Whdload a AMiGA 1200 s Blizz 030/50Mhz

                  Asi bych začal výměnou simmu v turbíně.
                  www.oldcomp.cz
                  party.oldcomp.cz

                  Komentovat


                    #10
                    O: Whdload a AMiGA 1200 s Blizz 030/50Mhz

                    ja som mal tiez ten problem, vela hier mi nesla. Tak som isiel nato takto>

                    naformatoval som CF na amige(maska zmenena na CF pre amigu), dal som ju do PC a UAE, nainstaloval som WB 3.1 classic z netu , dal do Amigy a cez CFku som si pokopcil veci na HDD a rozbalil a ide mi skoro vsetko. Davaj si pozor z coho instalujes, mal som asi 6 verzii WB z netu a len jedna bola OK, to iste plati aj o hrach, na dost hier su WHD PATCHE. Dost zalezi aj ne verziach ROM vo WHD LOAD programe
                    Naposledy upravil venox; 08.06.2011, 10:20:28.
                    WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

                    Komentovat


                      #11
                      O: Whdload a AMiGA 1200 s Blizz 030/50Mhz

                      Je dobre na to mit cistej workbehnch, zadne silenosti jako AmigaSYS, cim min toho tam mas, tim je to lepsi. Zkus urcite jine verze WHDLOADu, ze mas posledni neznamena ze to bude behat nejlepe, naopak nektere hry chodi jen se starsi verzi.

                      Me teda osobne WHD taky blbne, z nekterych her mi to samovolne vyskakuje do workbenche.

                      Komentovat


                        #12
                        O: Whdload a AMiGA 1200 s Blizz 030/50Mhz

                        Therion: Ja som mal tiez taky problem. Mne zase nefungovala asi kazda 10-ta hra. Tiez blizzard 030/50 a amiga doska 1D4. Problem bol v doske a v timingu. Ked som to vyskusal na inej doske 1D4 s upravenym timingom tak mi islo vsetko. Ale kedze u teba nejde nic je jasne ze to nerozpakujes v amige ale v PC. Ak nie, tak mas potom uz len piratsky kluc, ktory robi tiez podobne veci.
                        Doda: ja pouzivam amiga sys a whdload hry mi idu na 100- percent.
                        A1200/KS3.1/34MB/030/50MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION/A1200/KS3.1/66MB/060/66MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION MK2/WHDLOAD REG/

                        Komentovat


                          #13
                          O: Whdload a AMiGA 1200 s Blizz 030/50Mhz

                          Solaris: hry rozbalujem vylucne na Amige pripadne pod WinUAE

                          Voodoo: data prenasam priamo na CF karte, ktoru vyberiem z amigy, este nemam PCMCIA redukciu

                          Omachel: Whdload mam piratsky, niekde som ho vygooglil, ale pod WinUAE mi ide vyborne

                          Davesade: nie nikdy mi to nefungovalo lebo to skusam len v poslednom case, predtym som hral hry z diskiet ale diskety su dead,
                          vsetky som vyhodil lebo sa stali necitatelne a uz ma to nebavi babrat sa s disketami

                          skusim to este s cistym WB a dam vediet

                          takisto skusim inu pamat, ak ju najdem

                          diky zatial vsetkym za odpovede!
                          --------------------------------------------------
                          A1200 + Blizzard 1230/50Mhz + 32MB RAM, AMD RYZEN 9 5900x 32GB DDR4 RAM AMD R9 380 4GB, MAC OS X BigSur,

                          Komentovat


                            #14
                            O: Whdload a AMiGA 1200 s Blizz 030/50Mhz

                            Ohledne toho piratskeho klice. Nez jsem si koupil svuj klic, tak jsem taky zkusil nejaky vygooglovany a zjistil jsem, ze fungoval jen se starsi verzi WHDLoad. S novejsi verzi nefungoval a hry se vubec nespustily. Pro testy bych ho radeji smaznul, at vyloucis tuto chybu. Vetsina her ho nevyzaduje, jen se dele ceka na spusteni hry.
                            I love Amiga

                            Komentovat


                              #15
                              O: Whdload a AMiGA 1200 s Blizz 030/50Mhz

                              To com som stiahol z netu je cely archiv Whdload a nan sity kluc, myslim ze by to malo byt ok.

                              Bohuzial su ale hry ktore bez kluca nejdu, napriklad ProjectX mi napise kratko po spusteni aby som najprv WHDLoad zaregistroval
                              --------------------------------------------------
                              A1200 + Blizzard 1230/50Mhz + 32MB RAM, AMD RYZEN 9 5900x 32GB DDR4 RAM AMD R9 380 4GB, MAC OS X BigSur,

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X