Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Minimig a alternativní jádro ...... možná i MacPlus

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: Minimig a alternativní jádro ...... možná i MacPlus

    Příliš mnoho RAMB16, celkově jich je potřeba 20 a xa3s400 jich má 16. Takže jsem RAM upravil na generovanou, čímž jsem ušetřil 3 RAMB ale ve výsledku 1, protože ISE si automaticky mapuje větší objem dat do RAMB. A pak ještě buffer a přemapování ROM, opět s ohledem na ušetření RAMB. Potom ještě hodiny a nějaké bižu. Chtěl jsem tě poprosit, myslíš že by si mohl uvolnit kod k tvé zx81. Já bych ji rád zkusil na Minimigu.......
    Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

    Komentovat


      #17
      O: Minimig a alternativní jádro ...... možná i MacPlus

      No ono celovo je tam dost maly spartan. A preco si nepouzil externu ram?

      Ad zx81 Je to GPL ak sa nemylim takze nieje problem. Ale aktualne je tam len PAL vystup. urobim RO pristup a poslem link

      Komentovat


        #18
        O: Minimig a alternativní jádro ...... možná i MacPlus

        Autorem citovaného textu je zz_indigo Přejít na původní příspěvek
        A preco si nepouzil externu ram?
        Protože se mi to nedaří roschodit, já nikdy neměl z hůry dáno že budu programátor a tak pomalými krůčky se nažím alespoň něco pochopit....


        Autorem citovaného textu je zz_indigo Přejít na původní příspěvek
        Ad zx81 Je to GPL ak sa nemylim takze nieje problem. Ale aktualne je tam len PAL vystup. urobim RO pristup a poslem link
        Já vím že zx81 je GPL i jsem to zkoušel, jenže mi nefunguje. Třeba z tvého projektu něco pochopím a dosáhnu tak dalšího levelu wogabungáááááááááá
        Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

        Komentovat


          #19
          O: Minimig a alternativní jádro ...... možná i MacPlus

          Tak to nato ides z dost zleho konca inak externa ram je hracka. Okrem standardneij internej sa takmer nicim nelisi. (na druhu stranu v tom mojom ZX81 mam obe variacie mozes si pozriet rozdiel.

          A co take si vo vhdfl este spravil?

          Ostatne veci ti dam do vskazniku. Inak sa mozes pozriet aj na moju stranku http://zz-indigo.mavipet.sk

          Komentovat


            #20
            O: Minimig a alternativní jádro ...... možná i MacPlus

            díky za zpřístupnění zdrojových souborů.....
            Samostatný projekt zatím žádný, zatím to jsou pokusy něco zprovoznit na Minimigu
            No spíše více neúspěchů, a tak většina čeká až se knim opět vrátím. Jako třeba u PacMana.
            Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

            Komentovat


              #21
              O: Minimig a alternativní jádro ...... možná i MacPlus

              mal bi si zacat z niecim mensim. Ja som tak pohorel na asynchronnom akceleratore (Autoconfig RAM mi ide ale CPU mrzol. Takze som zatial vymekol a ked dorobim weby tak skusim ist cestou ako boboo a spravim to synchronne. Tak je to jednoduchsie.

              Komentovat


                #22
                O: Minimig a alternativní jádro ...... možná i MacPlus

                Niektore veci nie su az tak zlozite ako sa mozu zdat, to moze potvrdit odstupom casu. Problem je v tom, ze absentuju skusenosti v danej oblasti hoci vedomosti mozu byt vyborne. Ako tvrdi zz_indigo treba na to ist postupne od jednoduchsich projektoch az po zlozitejsie, clovek sa na tych trivialnych vecia dobre otuka. Napriklad ja som mal po skusenostiach s Furia parallelne aj asynch verziu 32MHz s oscilatorom na doske. Problem bol, ze v tej dobe som pracoval s GAL CPLD a asynch si ziadal viac miesta v obvode a to uz nebolo. Asynch akceleratot je zlozitejsi, pracovne som mal 2x GAL16V8, zo Xilinx 9536 by to bola brnkcaka.

                V sucasnosti, som sa zacal ucit VHDL (vdaka zz_indigo) ako prvy projekt bol Floppy Counter, kod som si musel sam vymysliet, ale bola to dobra skusenost. Neskor Autoconfig pre uz moju susacnu develope SRAM FastRAM. Ako posledny projekt plne funkcny FuriaRAM s DRAM, takze postupnost sa vyplatila Aktualne spolupracujem s jednym Polskym kolegom na vyvoji 020 akceleratorom.
                Naposledy upravil Boboo; 19.04.2012, 07:58:27.
                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                Furiatune homepage

                Komentovat


                  #23
                  O: Minimig a alternativní jádro ...... možná i MacPlus

                  Pro ty co používájí Minimig tu je autualizace FPGA jádra:

                  here is a new FPGA release FSB120420 with following features/fixes:
                  - Audio DAC problem fixed (as released before with some testings), thanks TobiFlex!
                  - Sprite fix at right display border (Coppermaster demo)
                  - Better AR3 (ActionReplay MK3) handling at Turbo mode, thanks Herzi!
                  - Floppy step sound inactive when no disk is inserted (hardware NoClick)
                  - minor changes to OSD at scanline mode.
                  This core still works together with PIC and ARM 100818 firmware release.

                  Můžete stahovat na minimig.net nebo zde: FSB120420.rar
                  Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                  Komentovat


                    #24
                    O: Minimig a alternativní jádro ...... možná i MacPlus

                    @zz_indigo

                    Tak základní ZX81 se zdá být živá. Se zdá píši proto, protože obraz stojí za kulový (composite výstup). Po přidání Back porch generátoru, ještě horší (abych to upřesnil, je zoztřepaný). Myslíš že to může být dáno TV, nebo tam mám někde botu?

                    přikládám obrázek:

                    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: zx81.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 279,6 KB
ID: 106584
                    Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                    Komentovat


                      #25
                      O: Minimig a alternativní jádro ...... možná i MacPlus

                      monitor. Ono to co lezie z toho ZX81 (ci uz original alebo FPGA) je dost naprd. A modernejsie telky a monitory z tym maju problem.

                      Tiez mam lepsie vysledky z NTSC signalom ako z PAL.

                      p.s. Kvoli tomuto planujem spravit shadow RAM pre obraz ktory bude generovat uz korektny obraz a dovoly generovat VGA vystup.


                      p.s.s. A tiez som si vsimol ze kazde FPGA generuje inu kvalitu obrazu. Asi by nebolo odveci medzi FPGA a tie dva odpory opchat nejaky buffer (iked tu je zadrhel. Jeden vystup je LVTTL a druhy OC.
                      Naposledy upravil zz_indigo; 05.05.2012, 12:05:33.

                      Komentovat


                        #26
                        O: Minimig a alternativní jádro ...... možná i MacPlus

                        Tak, na jiné TV je obraz mnohem lepší. V jedné verzi jsem měl korektní (neroztřepaný a ostrý obraz) i na staré tv, ale bohužel v jedné třetině měl svislý černý pruh. Jinak ZX81 chodí dobře, ještě přidat 16kb ram a scandoubler . Ještě jednou děkuji za přístup na SVN.
                        Přiložené soubory
                        Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                        Komentovat


                          #27
                          O: Minimig a alternativní jádro ...... možná i MacPlus

                          Ta verzia z externou RAM ma 16K A VGA vystup robim tiez. ELn da neda jak som myslel takze ho budem musiet zadratovat priamo do ULA

                          Komentovat


                            #28
                            O: Minimig a alternativní jádro ...... možná i MacPlus

                            Tak 16 KB paměti ram už funguje a dokonce s SRAM, což je super. Pokoušel jsem se něco nahrát do ZX81, ale zatím bez výsledku. Dám LOAD"" a enter, obraz zčerná, spustím wav a když skončí obraz se přepne do ZX81. Nojo ale ani RUN a ani v LISTu nic nevidím. Jak správně nahrát soubor do ZX81. Já u něho naposledy seděl před 27 lety
                            Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                            Komentovat


                              #29
                              O: Minimig a alternativní jádro ...... možná i MacPlus

                              Dáváš mezi LOAD a "" mezeru...?

                              Komentovat


                                #30
                                O: Minimig a alternativní jádro ...... možná i MacPlus

                                Tím že Spectra vkládají celé příkazy je tam mezera automaticky. Já myslím že se to přepne do nahrávajícího módu, to že obrazovka zčerná znamená že se to přepne do režimu FAST. Nejspíš....

                                U ZXSpectra jsou pruhy a zvuk při nahrávání, nemá se u zx81 alespoň klepat obraz, nebo něco takového.....
                                Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X