Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Minimig a alternativní jádro ...... možná i MacPlus

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Minimig a alternativní jádro ...... možná i MacPlus

    Když jste hrdým majitelem chcete vyzkoušet vše. Ce se Amigy tíče pracuje vše dle očekávání. Ale také se člověk dočte že lze na Minimigu emulovat i jiné stroje, jako např. VIC20, ZXSpectrum nebo C64.

    Má někdo zkušenosti s takovou emulací?
    Nějaké odkazy nebo pokud má někdo funkční jádro a dal by ho k dispozici...

    Ještě dobrá zpráva pro uživatele Minimigu, na www.minimig.net uživatel Benh píše že již má funkční emulaci MacPlus snad krom zvuku, ale ten by měl přijít na řadu, teď ještě dolaďuje klávesnici. MacPlus nabíhá z emulovaného SCSI disku. Takže možná zapaříme i gamesy z old Macků
    Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

    #2
    MacPlus

    Na portále www.minimig.net se objevil emulator MacPlus. Bohužel je potřeba 4MB minimig....

    Stahovat můžete zde:
    Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

    Komentovat


      #3
      MiniPong

      V rámci učení jazyka Verilog jsem jsem poupravil známí minipong, ale v lepším kabátě od autora Steva Chamberlina (snad se tak opravdu jmenuje). Tak můžete okusit také. Jinak se jednalo pouze o správné vygenerování vstupních hodin a par blbostí.

      Jen ten čas než se mi rozsvítilo, kdyby se dal zkrátit

      soubor je v příloze...

      PS: hlava děravá, Ti co nemají na minimigu náhrávání alternativních jader, musí přejmenovat soubor .bin na minimig1.bin a hodit na SD kartu...
      Přiložené soubory
      Naposledy upravil bigmac; 30.07.2011, 23:11:41.
      Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

      Komentovat


        #4
        O: Minimig a alternativní jádro ...... možná i MacPlus

        fpga4fun je dobra stranka. skoda ze sa tam neobjavuju nove veci
        ak ches skusit adaptovat nieco zlozitejsie mozes skusit www.fpgaarcade.com iked tam su veci ktore budu na hrane moznosti ninimiga.

        Komentovat


          #5
          Commodore PET2001

          Tak mě osvítilo a další 8bit funguje na Minimigu. Po určitém trápení se podařilo rozchodit emulator Commodore PET2001. Ještě je potřeba doladit pozici obrazu, ujíždí do levé strany. A také zprovoznit nahrávání programů......

          Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: PET2001.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 52,2 KB
ID: 106542
          Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

          Komentovat


            #6
            O: Minimig a alternativní jádro ...... možná i MacPlus

            Bigmac GRATULUJEM! Takze kde bol problem mimo CLK? Upravil si aj tu velkost pamate?
            Na minimg.net som videl, ze chlapci sa pokusaju rozbehnut ZX 48kb.
            Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
            Furiatune homepage

            Komentovat


              #7
              O: Minimig a alternativní jádro ...... možná i MacPlus

              V originále je paměť RAM o velikosti 16kb, což je výhodnější pro většinu her napsaných pro PET2001. Já jsem musel "pro začátek snížit paměť na 8kb" a to s ohledem na počet použitých RAMB16. Ale doufám že se mi podaří ji nmapovat přímo na RAM minimigu, jako to má ZX Spectrum. Zajímavé na projektu PET2001 je jak autor vyřešil nahrávání her do emulatoru. On používá Perl script na emulaci kazeťáku skrze seriový port, což je dost zajímavé, protože tak nepotřebujete za a) originál kazeťák a za b) mít neustále Minimig bez krabičky aby si člověk mohl přibastlit různé propojky pro ruzné emulatory (viz. VIC20).

              Jinak ZX Spectrum 48kb je již dlouho pro Minimig, a funguje celkem pěkně. Já se zatím pokouším přidat do ZXka podporu AY-3-8910, přeci jenom hudba ze 128 jo o něčem jiném , no snad se zadaří....
              Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

              Komentovat


                #8
                O: Minimig a alternativní jádro ...... možná i MacPlus

                Ten ZX spectrum som nasiel sources pre minimig, je super, ze je to vo VHDL a celkom prehladne napisane. Letmo som skusal kompilaciu, zial neuspesne. Mozno to bude Webpackom, obcas niekedy blbne.
                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                Furiatune homepage

                Komentovat


                  #9
                  O: Minimig a alternativní jádro ...... možná i MacPlus

                  Když jsem měl ISE 9.2 tak ZX nefungovalo, pak jsem povýšil na ISE 12.4 a bez problémů. Když tak ti mohu poslat zdrojové soubory s mnou přidanou podporou YM2149 (alias AY-3-8910/8912). ZX funguje ale ten zvuk mi pořád nejde a nejde.
                  Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                  Komentovat


                    #10
                    O: Minimig a alternativní jádro ...... možná i MacPlus

                    Mam ISE 12.4 nejde mi to skompilovat, nemas k dispozicii tvoje source?
                    Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                    Furiatune homepage

                    Komentovat


                      #11
                      O: Minimig a alternativní jádro ...... možná i MacPlus

                      Tady to je, minimig_spectrum. Je tam i bin soubor pro minimig.
                      Ještě, pokud by si chtěl zhrát připoj na IO spare (pin 3 a 4) výstup z sluchátek či mp3 přehravače. Já používám zkonvertované tap soubory do zvukového formátu wav a výstup na sluchátka z notebooku.
                      Naposledy upravil bigmac; 11.01.2012, 20:43:36.
                      Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                      Komentovat


                        #12
                        O: Minimig a alternativní jádro ...... možná i MacPlus

                        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                        Furiatune homepage

                        Komentovat


                          #13
                          O: Minimig a alternativní jádro ...... možná i MacPlus

                          Na Minimig desku máme další emulator, a to ColecoVision. Tento emulator připravil uživatel "lak". Nahrávání souborů ROM do emulátoru se děje skrze křížový kabel RS232.

                          Postup je následující: "u mě OsX 10.5.8"

                          Spustit terminál (já ZTerm);
                          Minimig s ColecoVision.bin, naskočí modrá obrazovka s parametry spojení a možností začít stahovat tlačítky #=Q *=W;
                          nastavit spojení na baud rate = 38400,8,n,1 a spojit;
                          v terminálu dáme poslat soubor s xmodem or xmodem checksum only (já použil xmodem checksum only) ;
                          v ColecoVision zmáčknete Q nebo W a objevý se Download.... ;
                          a mělo by to nahrávat rom do emulátoru (u mě ZTerm zobrazí ukazatel nahrávání) ;
                          po skončení se spustí automaticky hra.

                          Zde je odkaz na Minimig forum a soubor: mig_cv.rar

                          Ještě bych zapoměl, pokud chcete další hru, je potřeba zmačknout Fire na Joy 1 a W a vrátite se do modré obrazovky s spojením...
                          Naposledy upravil bigmac; 02.04.2012, 20:10:53.
                          Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                          Komentovat


                            #14
                            O: Minimig a alternativní jádro ...... možná i MacPlus

                            Protože leden až březen byl pracovně vytížen na 110% . A já se tak už několik měsíců pořádně nedostal ke svým zájmům, udělal jsem si dnes pracovní volno a oprašil starý rest (převod arcade emulatoru PacMan-a ze stránek fpgaarcade). Vloni na podzim jsem skončil tím že se to prostě do Minimigu nevejde. Ale přeci jenom nějakou zkušenost jsem od té doby nasbíral, a tak se dostavil i výsledek. Ještě je potřeba potestovat, ale myslím že příští týden půjde další emulátor pro Minimig do světa.

                            Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: pac-man2.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 351,5 KB
ID: 106577

                            Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: pac-man3.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 401,8 KB
ID: 106578


                            Přidávám link na první beta verzi. pacman.zip
                            Tady je link na upravenou verzi: pacman.zip

                            - joystick připojení opraveno
                            - 15/31Khz jumper (15KHz/tv není testováno, ale snad to funguje)
                            - Minimig POWER-LED: on=31KHz - off=15KHz
                            Naposledy upravil bigmac; 18.04.2012, 19:56:09.
                            Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                            Komentovat


                              #15
                              O: Minimig a alternativní jádro ...... možná i MacPlus

                              V com si mal problem?

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X