Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Ethernet

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Ethernet

    Zdravim, poraďte mi prosím nejspolehlivější a nejmíň konfliktní síťovku do mediátora pod OS3.9, aby s ní nebyl žádnej nebo co nejméně problémů s funkčností nebo ovladačema nebo rozchozením. Na elboxu je jich celá řada v seznamu podporovaných, ale dám na zkušenosti a radu zkušených amigistů

    díky

    (nevim jestli to je důležité, ale nemam PPC, mam jen Blizzard 060/66/64Mb a ten první mediator 1200)
    Naposledy upravil Poison; 20.06.2011, 08:14:47.

    #2
    O: Ethernet

    ... jen malá poznámka na začátek, při psaní příspěvků nemusíš stále "zdravit" a "loučit se", jde o zbytečné bajty ;o)))

    Ale k věci, mediátor by měl podporovat Realtek chipsety a to:

    RTL 8029 = 10 Mbit (Devs/MediatorNET.device)
    RTL 8139 = 100 Mbit (Devs/FastEthernet.device)

    Sám osobně jsem tyto ještě nezkoušel (i když je mám obě doma v šuplíku), raději přenáším data přes USB (Subway USB) nebo Compact Flashkou (čtečka na PCMCIA). Ale pokud bys chtěl něco hrát, tak ano, je potřeba síť.

    060/66 je dostatečná zákurka, že Mediátor využiješ na "plný kule". PPC k tomu nepotřebuješ, 99% ovladačů pod OS3.1 (3.5, 3.9) jsou jen pro 68k (na PPC možná tak nějaké datatypy a PPC ekvivalenty 68k knihoven).
    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

    Komentovat


      #3
      O: Ethernet

      takže tato síťovka je ok?


      Subway USB také plánuji, ale až časem PCMCI mě nenapadlo, musim se někde mrknout po pravoúhlé redukci s výstupem někam do záslepky

      Komentovat


        #4
        O: Ethernet

        Ano, tato síťovka by měla být OK (píšu "měla", protože jsem to u sebe ještě nezkoušel, nevím, jestli můžeš očekávat plnou 100 Mbit rychlost). Tak mě napadá, že bych mohl do svého testu PCI slotů zahrnout i data transfer po síťovkách ;o)

        90st PCMCIA redukci bych mohl mít doma jednu navíc, večer se kouknu, ale prodloužit si jí do záslepky do předního panelu bude asi oříšek. Každopádně USB i PCMCIA+CF funguje obojí dobře a na síť jsem se proto úplně vykašlal ;o)
        http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

        Komentovat


          #5
          O: Ethernet

          tu síť bych rád více či méně jen vyzkoušel, abych viděl jak se to bude pohybovat po netu, na bytefestu 2010 sem viděl jednu amigu v desktopu s 060 a PCMCI wifi kartou a moc se mi to líbilo, tak mě zajímá jak ty stránky pojedou s voodoo, síťování s další amigou tak nějak ani nebude možné, protože sem tam co žiju "amigista/atarista" jen já sám Možná tak někde na párty
          Jak se pak tedy řeší ten přenos přez PCMCI, když je case zavřenej? to musím kryt sundavat? To už mi spíše přijde praktičtější to USB (stejně to budu muset koupit, protože abych stále pálil cd, když potřebuju přenýst demo . . .)

          Komentovat


            #6
            O: Ethernet

            PCMCIA s WiFi kartou můžeš mít v toweru a pokud by kryt příliž blokoval, anténku si vyvedeš zadem.

            Pokud bych měl porovnat PCMCIA+CF versus Subway USB, bylo by to asi takhle:

            1. PCMCIA+CF
            + nízké náklady
            + jednoduchá instalace
            - na PC nutnost mít PCMCIA nebo čtečku CF
            - pouze pro přenos dat

            2. Subway USB
            - vysoké náklady
            - instalace Trident aplikace
            + na PC jsou USB vždy
            + krom "mass storage" lze provozovat myši, klávesnice, další čtečky jiných karet, foťáky, mobily, ...
            http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

            Komentovat


              #7
              O: Ethernet

              Autorem citovaného textu je jamesd_007 Přejít na původní příspěvek
              na bytefestu 2010 sem viděl jednu amigu v desktopu s 060 a PCMCI wifi kartou a moc se mi to líbilo
              Tak to byla asi moje. Tuším, že klasiku s 060 a s wifinou na Bytefestu tentokrát nikdo jiný neměl.
              www.oldcomp.cz
              party.oldcomp.cz

              Komentovat


                #8
                O: Ethernet

                Mimochodem, proč síť jen na zkoušku? Můžeš používat kecálky (jabberwocky, msn, wookiechat, IRC), s tvou turbínou i nouzový web (a-web, ibrowse), mail (YAM, simplemail), FTP (hafo klientů i serverů), pokud se vyznáš v konfiguraci tak sambu nebo aspoň smbfs.
                www.oldcomp.cz
                party.oldcomp.cz

                Komentovat


                  #9
                  O: Ethernet

                  protože primárně na všechno používám hi-end herní PC a noťas (práce). Amigu mam teďka nově jako koníčka a na vyzkoušení co to všechno dokáže V podstatě se k tomu vracím asi po 11 letech (kdy sem měl A1200 s 040/40/32Mb), když je to nyní cenově "přijatelnější" a rád bych zjistil kam to vše došlo a hlavně si to vyzkoušel na vlastní oči a ruce. Přiznám se že největší podnět vyšel něvědomky od Tebe, když sem na Bytefestu viděl A1200 s wi-fi. To mě prostě dostalo Nevěděl sem že něco takového na amize jde, byl sem dlouho mimo veškeré info o tom. A nepočítám s tím, že bych Amigu používal online na práci nebo komunikaci atd . . možná je to k nepochopení, ale vadilo by mi to omezování zobrazení všelijakých věcí z netu, rychlost atd, nepředpokládám, že mi i nejrychlejší PPC nabídne stejný komfort jako PC . . . to nemyslim nijak ve zlém nebo jako urážku

                  Komentovat


                    #10
                    O: Ethernet

                    Tak jasně, najde se i pár her (většinou porty z PC), které jdou hrát po síti. Možná se v oblasti her najde nějaká vyjímka. Nicméně stejně časem dojdeš k tom, že některý věci z amigy budeš používat "už jenom pro ten pocit, že to jede z amigy", taky jsem si původně myslel, že z amigy jabber nebudu používat
                    www.oldcomp.cz
                    party.oldcomp.cz

                    Komentovat

                    Zpracovávám...
                    X