Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Jak rozjet B-Vision PPC

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Jak rozjet B-Vision PPC

    Potřeboval bych poradit, zatím jsem s tím laboroval jen jeden den, ale stejně, třeba mi vnuknete nějakou myšlenku, nápad.

    Situace je taková:

    Mám čistý OS3,9, na PPC jsem napojil BVision, při startu počítače držím ESC a v menu PCI vidím, že v PCI (tedy v tom miniPCI na BPPC kartě) je Display Controller - menu PCI je důsledek posledního Firmware update. Vypadá to dobře říkám si. Ještě v boot menu PPC karty zkusím přepnout defaultní screen na 31 kHz screen, screen se přepne na výstup z BVisionu!! Paráda!!

    Nabootuju do systému, ten se samozřejmě přepnu se do PALu, vložím CGX4 cd, spustím install, na výběr je jen CyberVision PPC karta, ovšem v přiloženém manuálu ke kartě to tam tak píšou. Zvolím tedy CVision PPC a pokračuju dál, nastavím asi 20 parametrů a nechávám vše na default hodnoty.

    Po instalaci reboot. Čekám na bootlogo, ale to se neobjevilo. No nic, jdu dál, v Prefs spustím CGXmode, vyberu monitor tak 74 kHz (vím, že permedia nedá víc jak 80). Vytvořím si první rozlišení, jen tak pro test jsem nadefinoval 1024x768 s podobnými parametry jako mívám na Voodoo. Dám TEST, PAL se vypne, přepnu na BVision výstup a ono nic (monitor je bez signálu, nic do něho nejde). Mačkám ESC a nic, už není cesta zpět...

    Rebootnu, znovu nadefinuji 10.24x768 rozlišení, uložím bez testu. Reboot a pak pustím Screenmode z prefs, rozlišení tam je a tak zkusím TEST odsud, přičemž vím, že by se po několika sekundách měl obraz vrátit zpátky. PAL se vypnul, přepínám na výstup z BVisionu, ale nic, stále žádný signál. Čekám za vrácení PALu, ale to taky nenastane.

    Dneska po práci zkusím upgrade CGX na verzi 4.2, ale je divné, že u CGX4 to prostě nevykazuje "aktivitu", monitor zádný signál nedostává.

    Nějaké nápady?
    Neměl bych přepnout nějaké parametry v CGX?
    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

    #2
    O: Jak rozjet B-Vision PPC

    Nepřekračuješ náhodou obnovovací frekvenci LCD? Pokud dáš "nízké rozlišení" - 1024x768 bodů a využiješ téměř plnou horizontální frekvenci 74 kHz, pravděpodobně překračuješ obnovovací frekvenci LCD (to mělo smysl na CRT monitorech). Každopádně vyber jakékoliv rozlišení v 60Hz! Na LCD je zbytečné dávat víc a jen zbytečně trápíš grafickou kartu.
    reKTor
    Amiga 3000, Mirage Tower, Cyberstorm PPC604/233, 060/60, 146MB RAM, CybervissionPPC, MediatorPCI 3000D, 80GB UWSCSI HDD, Ariadne, Catweasel MKII, Oktagon2008+ SD R/W, PCI cards...

    Komentovat


      #3
      O: Jak rozjet B-Vision PPC

      Nechci malovat čerta na zeď, ale jestli si dobře vzpomínám, když jsem před cca 6ti lety zprovozňoval BVision, tak jsem pln optimizmu nahrál do Blizzarda poslední verzi Flashe s podporou PCI a taky sem narazil...
      Pomohl až návrat k verzi bez PCI.

      Ale nejprv zkus tu možnost, co ti nastínil reKTor a pokuď neuspěješ, šel bych do toho Flashe bez PCI.

      Komentovat


        #4
        O: Jak rozjet B-Vision PPC

        Pokud jde do monitoru jakýkoliv jiný signál, než ten, který je akceptován, tak to vyhodí hlášku. Však jsme se s Mrafem na akci nanastavovali než jsme vybrousili kvalitní rozlišení na Picasso96 systém.

        Ale tady je problém, že do monitoru nic nejde, monitor spí. Ale bios PPC karty mi to pod BVisionem zobrazí. Flashovat se mi nechce, ale pokud dneska nepomůže ani poslední verze CGX 4.2 rc6, tak to budu muset zkusit.
        http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

        Komentovat


          #5
          O: Jak rozjet B-Vision PPC

          Nooo, já tedy mám zkušenost, že CGX4 je třeba aktualizovat na poslední verzi, jinak jsou problémy (např. s BB2 a vyššími...) Např. instalace CGX4 do OS3.9 pro kartu CV64/3D musel proběhnout v následujících krocích: Instalace OS3.9, instalace CGX4 (původní verze z CD), upgrade (nejsem si jistý který) a pak teprve restart a vyzkoušet zobrazení, jinak se CGX nerozjel vůbec. Pak teprv další instalace BB atd. Původně jsem řešil instalaci jinak, OS3.9, BB1, CGX3 (z instalaček od CV64/3D), upgrade na CGX4. Pak ale nešlo nainstalovat kompletní BB2, musel se vynechat rompatch.
          www.oldcomp.cz
          party.oldcomp.cz

          Komentovat


            #6
            O: Jak rozjet B-Vision PPC

            ta poslední verze by mohla pomoct
            A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

            Komentovat


              #7
              O: Jak rozjet B-Vision PPC

              Autorem citovaného textu je amigoun Přejít na původní příspěvek
              ta poslední verze by mohla pomoct
              OK, už jen vypadnout z práce a hurá na to ;o)
              http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

              Komentovat


                #8
                O: Jak rozjet B-Vision PPC

                Safra, teď sem si to celé přečetl znova a v klidu a fšim sem si, že se v tom prvním příspěvku nezmiňuješ o tom , že by jsi provedl upgrade CGX z té základní CD verze na 4.2, což je životní nutnost, jelikož tam už si v průběhu instalace můžeš vybrat mezi CVisionem a BVisionem...

                (Osobně bych se také snažil vyhnout flashování karty až do poslední chvíle, až všechno zklame, jelikož čipy pro tento účel na kartách BPPC použité nebyly z nejspolehlivějších...)

                Komentovat


                  #9
                  O: Jak rozjet B-Vision PPC

                  Na CD ovladač pro BVison není, tak tam nemá smysl rvát něco jinýho Já jsem začínal s BVPPC Install (cgx3) ze stránek phase5.a1k.org. No a potom upgrade z CD a další upgrade. Neměl jsem s tim žádnej problém.
                  Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                  Komentovat


                    #10
                    O: Jak rozjet B-Vision PPC

                    JJ bylo to tím, neměl jsem update 4.2

                    Udělal jsem to tedy všechno znovu, vzal jsem čistý OS3.9, instaloval CGX4 (pro žádnout kartu), pak jsem dal update na 4.2 s výběrem BlizzardVission PPC a bylo to. Docela pohoda.

                    Tím tedy vyvracím fámy, že BVision nejede pod nejnovějším DCE firmwarem určeným pro G-Rex. Druhý problém je však, že mi ten G-Rex stále nechce jet... ale to už bude jiné téma.
                    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                    Komentovat

                    Zpracovávám...
                    X