Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Minimig a AGA

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Minimig a AGA

    Minimig je fajn, jen je škoda, že chybí AGA. Myslíte, že je možné ho do FPGA doprogramovat? Nebo to už ten čip nedokáže? Ale hlavně se chci zeptat nemá někdo zkušenost s C-ONE co nabízí Vesalia? Je to sice pálka, ale jsou k tomu jádra ZX, Amiga, CPC, C64. Zdá se mně to daleko víc univerzální.*

    #2
    O: Minimig a AGA

    Ja bych sel radeji do tohoto
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      O: Minimig a AGA

      Ne, bohužel Minimig nikdy nebude mít AGA. Je to dáno počtem polí v FPGA, který se rovná 400 000, což je málo pro tento případ. Emulace 8bit by mohla býti lepší, a opět to závysí na lidech, jak už v open projektech bývá. Né že by to nešlo, ale jsou tam jistá omezení, a to způsobuje krkolomnost při portaci možných projektů. A tím nevelké nadšení se do to pouštět. Minimig je skvělá věc, ale je příliš šitý na míru . Kdyby autor trochu povolil opasek mohla to býti deska zajímavá nejen pro amigisty.
      Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

      Komentovat


        #4
        Autorem citovaného textu je Solaris104 Přejít na původní příspěvek
        Ja bych sel radeji do tohoto
        http://www.fpgaarcade.com/

        Jo tak to vypadá opravdu suprově. Jen jsem nenašel nikde možnost koupě. A co jsem tak tu stránku prošel, tak se asi zatím ještě provádí beta test. Nebo jsem blbě koukal?

        Autorem citovaného textu je bigmac Přejít na původní příspěvek
        Ne, bohužel Minimig nikdy nebude mít AGA. Je to dáno počtem polí v FPGA, který se rovná 400 000, což je málo pro tento případ. Emulace 8bit by mohla býti lepší, a opět to závysí na lidech, jak už v open projektech bývá. Né že by to nešlo, ale jsou tam jistá omezení, a to způsobuje krkolomnost při portaci možných projektů. A tím nevelké nadšení se do to pouštět. Minimig je skvělá věc, ale je příliš šitý na míru . Kdyby autor trochu povolil opasek mohla to býti deska zajímavá nejen pro amigisty.
        Nojo říkal jsem si, že nějaký zádrhel v tom musí být. Škoda. Ale i přesto je to dobrá mašinka.

        Komentovat


          #5
          O: Minimig a AGA

          Autorem citovaného textu je bigmac Přejít na původní příspěvek
          Ne, bohužel Minimig nikdy nebude mít AGA. Je to dáno počtem polí v FPGA, který se rovná 400 000, což je málo pro tento případ. Emulace 8bit by mohla býti lepší, a opět to závysí na lidech, jak už v open projektech bývá. Né že by to nešlo, ale jsou tam jistá omezení, a to způsobuje krkolomnost při portaci možných projektů. A tím nevelké nadšení se do to pouštět. Minimig je skvělá věc, ale je příliš šitý na míru . Kdyby autor trochu povolil opasek mohla to býti deska zajímavá nejen pro amigisty.
          potech equvivalentnych hradiel je minimum toho co nedovoluje dat do minimugu AGA. Dalsia vec je ze ten HW ma len 4bit RGB prevodsniky.

          Komentovat


            #6
            O: Minimig a AGA

            Autorem citovaného textu je zz_indigo Přejít na původní příspěvek
            potech equvivalentnych hradiel je minimum toho co nedovoluje dat do minimugu AGA. Dalsia vec je ze ten HW ma len 4bit RGB prevodsniky.
            Myslíš ty 4 resistory za 50 haléřů na každé barvě?
            Amiga 1200, Zx Spectrum+, Didaktik Gama

            Komentovat


              #7
              O: Minimig a AGA

              myslim ze ich je 8 na farbu (R-2R pole)

              Komentovat


                #8
                O: Minimig a AGA

                nene, na jednu 4 bitovou barvu = 4 odpory Alespoň u toho schématu Minimagu 1.1 co jsem viděl AGA by jich právě potřebovala 8...

                Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Minimag_video.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 51,9 KB
ID: 106984
                Amiga 1200, Zx Spectrum+, Didaktik Gama

                Komentovat


                  #9
                  O: Minimig a AGA

                  ono zalezi asi od revizie je ich viac rovnako ako je viac kompatibilnych schem (Takmy minimig v MinITX prevedeni je dobry napad). A R-2R pole ma tu vyhodu ze pouzivas len dve velkosti a nemusis sa trapit zo skladanim aby to sedelo pripadne sa zmierovat z nelinearitou.

                  Komentovat


                    #10
                    O: Minimig a AGA

                    Máš nějaké schéma kde to je takhle použité? Nějak mi neni jasný, jak by to mělo fungovat. Já osobně bych tam viděl 3 šváby - D/A převodníky (možná 3x TLC7524CD za 20kč), a je to připraveno i pro AGA barvy.
                    Amiga 1200, Zx Spectrum+, Didaktik Gama

                    Komentovat


                      #11
                      O: Minimig a AGA

                      ale prd pozri si propagation delay a dalsie parametre. mne vychadza ze ten prevodnik vie spravit maximalne 10Mhz. A PAL je nejakych 13.5

                      Komentovat


                        #12
                        O: Minimig a AGA

                        no asi by to tam slušelo o něco rychlejšímu (třeba AD9734 ? ), TLC7524CD je na hranici HiRes rozlišení u Amigy. U PALu potřebuješ 72ns na pixel, ten šváb to umí za 80ns, což by asi nemusela být až taková tragédie, kdo ví... testovat to nehodlám ... ono to nakonec stejně dopadne tak, že nejlíp dopadne těch 8 odporů...
                        Amiga 1200, Zx Spectrum+, Didaktik Gama

                        Komentovat


                          #13
                          O: Minimig a AGA

                          pozri si datasheet lepsie. navysej aj tych 10Mhz je v stadiu kedy je RW a CS furt aktivny. Co mu moze vedit takze real moze byt este menej.

                          ViedeoDAC sa nerobia len tak zo srandy navyse na pouzitie v Amige je pepsie pouzivat odporove prevodniky lebo nemusis riesit ovladanie prevodnika.

                          p.s. aj tak sa uz bavime o .....

                          Komentovat


                            #14
                            O: Minimig a AGA

                            Priznám sa, že všetky detaily o možnostiach a schopnostiach Minimigu nepoznám.
                            Ale to to videjko sa mi velmi páči:

                            Minimig AGA 060 RTG and ShapeShifter
                            A short preview of Minimig AGA core with RTG support running ShapeShifter on Replay FPGA board. The board is equipped with a daughterboard carring a real rev...
                            A1230, A1260, A600, Furia EC02, S628, A2K | ZX 81, Spectrum 48, 48+, 128, +2A, +2B | Sord M5 | C 64 |Atari 1040 STFM, 800 XE, XL | Didaktik Kompakt, M, Gama | Ondra | PMD 85 | PP 01 | Sharp MZ-721

                            Komentovat


                              #15
                              O: Minimig a AGA

                              Autorem citovaného textu je bogy Přejít na původní příspěvek
                              Priznám sa, že všetky detaily o možnostiach a schopnostiach Minimigu nepoznám.
                              Ale to to videjko sa mi velmi páči:

                              Minimig AGA 060 RTG and ShapeShifter
                              https://www.youtube.com/watch?v=Ug4_yh3Q288
                              Jo to je moc hezký, ale to není minimig ale FpgaArcade A zatím je tam nějaký problém s časováním. Myslím.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X