Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Zkušenosti s Indivision ECS

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Zkušenosti s Indivision ECS

    Zajímaly by mě vaše zkušenosti se scandoublerem Indivision ECS. Používám jich několik již nějakou dobu a setkal jsem se s několika problémy, které mě dost vadí. Jde zejména o to, že bych chtěl mít nastavenou frekvenci 50 Hz - obraz se pak ve hrách necuká jako když máte nastaveno defaultních 62 Hz. Bohužel, když si v Config tool přepnu nastavení Mode z původních 1.25 na 1.00, a nastavení uložím, monitor prakticky vždy ukazuje stále 62 Hz. Jen málokdy naběhne skutečně v 50 Hz. Nepomůže ani ruční (user) nastavení. Legrační je, že Config ukazuje mód 1.00, ale scandoubler nadále propouští 62 Hz, jako při módu 1.25 - viz. obrázek
    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: indi-screen.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 84,2 KB
ID: 112280.

    Je to velmi nepříjemné, přičemž u Indivision AGA s tímto není žádný problém, jen u ECS verze. Nezáleží na Amize, testováno s A500/600/2000, ani na monitoru, zkusil jsem i projektor a je to stále stejné. Bohužel Jens na můj dotaz nereaguje, tak se ptám, zda jste na problém taky narazili..
    A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

    #2
    O: Zkušenosti s Indivision ECS

    To je asi dotaz na Jense pres EAB, tam urcite zareaguje. Ze by chybka ve firmware?
    Naposledy upravil Solaris104; 10.08.2011, 20:27:11.
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      O: Zkušenosti s Indivision ECS

      Přesně toho, co popisuješ, jsem si všiml taky, akorát jsem chybu předpokládal u monitoru, že neumí 50Hz správně ukázat. A on je evidentně problém jinde
      high-voltage.cz, retropolis.cz, doshaven.eu
      Amiga 600, ACA630/25, Indivison ECS, 4GB CF HDD

      Komentovat


        #4
        O: Zkušenosti s Indivision ECS

        Je to evidentně chyba na straně SD. Bohužel Jens nekomunikuje. Asi to ještě zkusím přes support sekci na AmigaKitu.
        A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

        Komentovat


          #5
          O: Zkušenosti s Indivision ECS

          Takže přes support sekci AmigaKitu jsem se odpovědi také nedobral. Napsali mi, že se musí zeptat výrobce (Individual Computers), a tím to taky skončilo. Chápu, že to není pro Jense priorita, ale něco by napsat mohl. Hodím tedy v nejbližší době dotaz na EAB, abych alespoň zjistil, kolik lidí má s Indivisionem ECS tenhle problém, třeba se pak věc pohne.
          A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

          Komentovat


            #6
            O: Zkušenosti s Indivision ECS

            To je mrzuty, to vypada jen na nejakou chybu firmware. Docela uvazuju, ze si ESC scandoubler taky poridim.

            Komentovat


              #7
              Zkušenosti s Indivision ECS

              Uz jsem to nacal v tematu u Bytefestu, zapojil jsem svuj Indivision ECS (ktery mi Dami dovezl z Breakpointu vcetne A604) a nejak mi nejede, nevidim zadny obraz a pripojeny monitor se okamzite uspi. Ale kdyz spustim flahovaci tool nebo konfiguracni utilitu, tak ho vidim a jde dokonce nafleshovat, nicmene obraz zadny. Zkousel jsem dve ruzne A600 a dva monitory, ale v tom to evidentnene neni.

              Prilis nepredpokladam ze by nekdo znal reseni, spis bych potreboval nekoho, kdo ten SC ma a kdo mi ho zkusi ve sve A600, se svojim A603 nebo A604 a privodnim kabelem, nez to zacnu nejak resit.
              Naposledy upravil Doda; 19.09.2012, 09:33:42.

              Komentovat


                #8
                O: Zkušenosti s Indivision ECS

                Pokud můžeš zkus ještě nějaký další monitor. IECS má s některými zobrazovadly problém - já ho z vlastní zkušenosti nerozjel na jednom HP 20" LCD - taky žádný obraz.. Jinak pokud chceš, můžu ho ve své A600 vyzkoušet. Podívej se také, jestli nemáš tu poslední zbabranou verzi Indivisionu, viz. odkaz zde: https://eab.abime.net/showthread.php...ght=indivision

                Pokud můžeš, vyzkoušej ho i v A500, abys vyloučil možnost, že za to může ta A604ka.
                Naposledy upravil Amigoun; 19.09.2012, 10:38:27.
                A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                Komentovat


                  #9
                  O: Zkušenosti s Indivision ECS

                  LCD cka jsem zkousel dve, obe mi chodi s Indi AGA v pohode, tady ani jedno, muzu zkusit jeste treti, ale tomu fakt nedavam velkou sanci. Na A500 jsem myslel, ale nemam ji doma, jen snad nekde desku, to mi bude stacit. Bohuzel tim nevyzkousim ten "pigtail" mezi SD a VGA kabelem, cemuz taky nedavam moc sanci. Clanek o zbabrane verzi jsem nasel, ale me se to tak nechova, Amiga normalne jede, pres scart obraz vidim, na SD nic, ani uvodni logo. Ten drat tam navic nemam.

                  Pokud to nevyresim, tak se ti ozvu, mame jeste dalsi nevyresene veci z minulosti

                  Komentovat


                    #10
                    O: Zkušenosti s Indivision ECS

                    A500 ti případně půjčím.
                    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                    Komentovat


                      #11
                      O: Zkušenosti s Indivision ECS

                      Nebo ja tobe scandoubler a testnes to.

                      Komentovat


                        #12
                        Zkušenosti s Indivision ECS

                        Tak mi to v A500 slape a to nejspis znamena, ze je nejaky problem v A604, coz mnohem lepsi zprava, nez aby byl spatny samotny scandoubler.

                        Koukal jsem, ze nektere komponenty jsou pripajene asi rucne a malinko prasacky, tak snad bude problem v tom, to snad dohledam.

                        Komentovat


                          #13
                          O: Zkušenosti s Indivision ECS

                          Vcera jsem trochu pokrocil s resenim me nefunkcni kombinace IndivisionECS + A604. Ja to proste nerozchodil, nedostal jsem z toho na A600 ani tecku. Na podzim jsem to posilal Markovi a nedavno jeste pujcil Amigounovi, aby me to otestovali. Oboum to nakonec nejakym zpusobem fungovalo, ale udajne hodne nestabilne s poruchami v obraze. Ani jeden ale nedokazal rict, jestli je problem ve scandoubleru nebo v A604 (oba maji priblizne to same, takze mohli zkouset kombinace). Vypadalo to, ze je vadne oboje a to je hodne zvlastni.

                          Vcera jsem si to privezl zpet od Amigouna a nakonec to prekvapive rozchodil. Mam doma 4 ruzna LCDcka a na vsech mi Indivision AGA funguje, na trech z nich i v 50Hz. Jenze ten ECS zrovna na tech trech co pouzivam nefunguje! Prinesl jsem posledni ze sklepa a na nem to jede!

                          Na zaklade toho si myslim, ze ten muj Indivision ECS ma asi nejaky pomrveny vystup, ktery kazde LCD nezkousne. U Marka a Amigouna se to zrejme projevovalo poruchami v obraze. Je to jen teorie, ale nejak jsem to nakonec rozchodil, i kdyz nadseny z toho moc nejsem.

                          Jinak se mi to chova jak Amigoun popisuje v prvnim prispevku. V Config Tool-u funguje jen neco a jen nekdy.
                          Naposledy upravil Doda; 30.01.2013, 15:10:46.

                          Komentovat


                            #14
                            O: Zkušenosti s Indivision ECS

                            Já uvažuju že bych si pro šestikuli IECS koupil taky, teď jsem koukal že ho Amigakit prodává s novým FW 1.01 (nevím jaké jsou v něm rozdíly proti předchozí verzi), ale chtěl jsem se zeptat, kudy máte vlastně konektor vyvedený ven. Do A600 nejde IECS dát aniž by obsahovala A603 nebo A604? Já tam mám A601.

                            EDIT: aha, A603 / 604 je podmínkou.
                            Naposledy upravil Predseda; 05.12.2013, 14:05:04.
                            "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                            Komentovat


                              #15
                              O: Zkušenosti s Indivision ECS

                              Můžeš vypájet tv modulátor a dát tam konektor od Kippera, nebo jenom tak prostrčit kabel v místě, kde je stávající modulátor, není problém..
                              A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X