Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Zkušenosti s Indivision ECS

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #31
    O: Zkušenosti s Indivision ECS

    Tak to vypadá, že budu odkázanej na Amču bez disketovky. Nebo budu muset udělat ten tvůj hack co máš na stránkách Indivision ECS se zemnícím kablíkem na A604 nejde pořádně nasadit, protože šroubek, který kablík drží naráží do nožiček toho portu na RTC na A604...

    Komentovat


      #32
      Zkušenosti s Indivision ECS

      Ten fix na nove doubery (vcetne meho) nema zadny smysl, tam uz je to snad vyresene a navic se ten problem projevuje jinak. Me v A500 jede v pohode, ale v A600 je strane problematicky. Zkousel mi ho prave i Amigoun a Mark s dost neurcitym vysledkem. Nakonec jsem to rozchdil znacnym lomcovanim a mlacenim, je to mechanicky problem skutecne mezi A604 a doublerem, ale nastesti to chci do A500, takze se tim nezabyvam, je to pakarna. Jsem si podle popisu skoro jisty, že mas to same.
      Naposledy upravil Doda; 05.03.2014, 21:22:34.

      Komentovat


        #33
        O: Zkušenosti s Indivision ECS

        Jeste neco..... Koupil jsem si jinou patici ktera je pod doublerem aby byl vys (ta moje se zahadne ztratila) a s ni to funguje o dost lip.

        Komentovat


          #34
          Indivision ECS a Picasso96 alebo 800 x 600 v 256 farbach

          Trochu som presnoril internet a nasiel som zaujimave stranky (este z roku 2012) pre Indivision ECS s Picasso96 a rozlisenie 800 x 600 v 256 farbach na ECS Amigach (zrejma A500plus, A600, A2000 s ECS cipmi a asi aj A3000). Samozrejma je nutne mat scandobler Indivision ECS s flasnutym firmwarom v1.10, Amigu ECS a 68030 s MMU (pripadne aspon 68020 plus 68851) a 4 MB FastRAM. S takouto konfiguraciou by sme mali docielit spominane rozlisenie v 256 farbach. Rychlost zobrazenia ma byt dokonca rychlejsia ako 800 x 600 na AGA Amigach. Pre ukazku si pozrite odkaz na stranku "mfilosa".

          (To mi pripomina, ze nieco podobne uz existuje, hra ADoom v1.4 dokaze na ECS Amige s Indivision ECS zobrazit tuto hru v rozliseni 320 x 200 tiez v 256 farbach a skutocne to aj funguje!!!)

          Takze su uvolnene ovladace pod Picasso96 pre Indivision ECS, pomocou, ktorych sa da zobrazit 800 x 600 v 256 farbach. Ma sa jednat o ALFA verziu, takze zrejma este nie dokoncenu. Nizsie su odkazy pre popis instalacie, videa a stiahnutie ovladacov. Skusal som to, ale po nabootovani a mnohych vypisov, co vsetko sa spusta, mi hodi len ciernu obrazovku.

          256 farieb na ECS Workbenchi na A600 moze byt celkom zaujimave. Ma s tymto niekto skusenosti?


          Tu su odkazy:
          Hey peepz, Busy weeks those have been but I was around the usual forums checking around and testing new stuff. The previous weeks were e...

          STATUS: BETA / ALPHA you should know what you are doing ! Requirements: Amiga (ECS) minimum 4MB fastram with MMU and a Indivision ECS (Core 1.1) installed ! IndivisionECS: http://www.icomp.de/products/indivision_ECS_e.htm MMULIB: http://aminet.net/package/util/libs/MMULib Picasso96...

          Přiložené soubory

          Komentovat


            #35
            O: Indivision ECS a Picasso96 alebo 800 x 600 v 256 farbach

            Ja som to skusal. Uz neviem presne na com mi to skapalo. Tiez nejake requestery alebo cierna obrazovka po prepnuti do toho modu.
            ADoom som rozbehal 320x200 v 256 farbach (asi 10fps). Vyzera to super a je to sviznejsie ako ADoom ECS v EHB mode (asi 7fps).

            Trochu OT:
            Ak chces 800x600 rozlisenie tak sa da este pouzit mod Superplus. Chvilu som to pouzival.
            Ja pouzivam A500 na hry. Vsetky bezia v PAL mode. Cize vzdy po spusteni sa system prepol zo Superplus do PALu.
            Indivision mam nastaveny na 50Hz. Lenze sa sprava tak ako pisal Amigoun v prvom prispevku. Vacsinou nerespektuje 1.00 nasobic
            a prepne se na 1.25.
            Tak nechavam Workbench v PALe a ak po zapnuti nabehne s nasobicom 1.25 tak spustim Indivision config kde ukazuje, ze je v mode 1.00.
            A len ho ukoncim. V 50% pripadoch sa prepne do 1.00. Ak nie tak to opakujem pokial sa neprepne.

            J.

            Autorem citovaného textu je oxcom Přejít na původní příspěvek
            Trochu som presnoril internet a nasiel som zaujimave stranky (este z roku 2012) pre Indivision ECS s Picasso96 a rozlisenie 800 x 600 v 256 farbach na ECS Amigach (zrejma A500plus, A600, A2000 s ECS cipmi a asi aj A3000). Samozrejma je nutne mat scandobler Indivision ECS s flasnutym firmwarom v1.10, Amigu ECS a 68030 s MMU (pripadne aspon 68020 plus 68851) a 4 MB FastRAM. S takouto konfiguraciou by sme mali docielit spominane rozlisenie v 256 farbach. Rychlost zobrazenia ma byt dokonca rychlejsia ako 800 x 600 na AGA Amigach. Pre ukazku si pozrite odkaz na stranku "mfilosa".

            (To mi pripomina, ze nieco podobne uz existuje, hra ADoom v1.4 dokaze na ECS Amige s Indivision ECS zobrazit tuto hru v rozliseni 320 x 200 tiez v 256 farbach a skutocne to aj funguje!!!)

            Takze su uvolnene ovladace pod Picasso96 pre Indivision ECS, pomocou, ktorych sa da zobrazit 800 x 600 v 256 farbach. Ma sa jednat o ALFA verziu, takze zrejma este nie dokoncenu. Nizsie su odkazy pre popis instalacie, videa a stiahnutie ovladacov. Skusal som to, ale po nabootovani a mnohych vypisov, co vsetko sa spusta, mi hodi len ciernu obrazovku.

            256 farieb na ECS Workbenchi na A600 moze byt celkom zaujimave. Ma s tymto niekto skusenosti?


            Tu su odkazy:
            Hey peepz, Busy weeks those have been but I was around the usual forums checking around and testing new stuff. The previous weeks were e...

            STATUS: BETA / ALPHA you should know what you are doing ! Requirements: Amiga (ECS) minimum 4MB fastram with MMU and a Indivision ECS (Core 1.1) installed ! IndivisionECS: http://www.icomp.de/products/indivision_ECS_e.htm MMULIB: http://aminet.net/package/util/libs/MMULib Picasso96...

            http://classicamiga.blogspot.sk/2014...up-part-2.html
            Naposledy upravil JanciB; 28.07.2014, 20:28:14.

            Komentovat


              #36
              O: Indivision ECS a Picasso96 alebo 800 x 600 v 256 farbach

              Takze sa ti to tiez nepodarilo rozbehat v 256 farbach? ADoom ide v pohode, je to lepsie aj rychlejsie ako EHB. Ja by som chcel vyskusat, ci je tych 256 farieb pouzitelnych aj v ShapeShifteri a v inych multitaskovych programoch (SCUMM ...). Ano, SuperPlus ide, to je aspon v 16 farbach oproti HighGFX.

              Komentovat


                #37
                O: Indivision ECS a Picasso96 alebo 800 x 600 v 256 farbach

                Nepodarilo. Myslim, ze pri bootovani len na obrazovke rychlo preblikli vertikalne ciary a potom ked som v prefs zmenil mod tak cierna obrazovka.
                Skusim sa na to este raz pozriet.

                J.

                Komentovat


                  #38
                  O: Indivision ECS a Picasso96 alebo 800 x 600 v 256 farbach

                  No skoda. Pisal som mfilosovi, tak uvidim, ci mi odpise. Na videach mu to slape celkom v pohode. Na tretom odkaze, je dalsi popis ako to sprevadzkovat. Tych indi.card je viac verzii a niektore zevraj nefunguju, ja som skusal od 01a az po 02w, ale s ani jednym sa mi to nepodarilo rozbehat. V poslednom odkaze sa pise, ze mu to fungovalo, len s verziou 02b. Mne to zobrazi, bud len ciernu obrazovku, max. som sa dostal do rozhodeneho obrazu. Skusal som pre istotu easte aj dva LCD monitory, ale nic. Skus sa este raz na to pozriet, mozno sa ti to podari.

                  Komentovat


                    #39
                    O: Indivision ECS a Picasso96 alebo 800 x 600 v 256 farbach

                    No mě se to minimálně jednou podařilo, ale je to spíš o štěstí než že by to fungovalo tak jak by mělo.
                    Indivision ECS trpí timing problémy a to, že se přepne do správného módu je jen dílem náhody. Proto podle mě také skončily všechny tyhle snahy o vytvoření ovladačů P96 a ShapeShifter videodriveru.
                    Jinak, stejně ten P96 driver nemá smysl, protože nejsou emulovány všechny funkce, takže v reálu otevřete akorát WB, ale programy využívajícící RTG nefungují...
                    V každém případě doporučuji u I-ECS zapojit to uzemění, protože to má vliv na "spolehlivější" chod.
                    A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                    Komentovat


                      #40
                      O: Indivision ECS a Picasso96 alebo 800 x 600 v 256 farbach

                      Autorem citovaného textu je Amigoun Přejít na původní příspěvek
                      No mě se to minimálně jednou podařilo, ale je to spíš o štěstí než že by to fungovalo tak jak by mělo.
                      Indivision ECS trpí timing problémy a to, že se přepne do správného módu je jen dílem náhody. Proto podle mě také skončily všechny tyhle snahy o vytvoření ovladačů P96 a ShapeShifter videodriveru.
                      Jinak, stejně ten P96 driver nemá smysl, protože nejsou emulovány všechny funkce, takže v reálu otevřete akorát WB, ale programy využívajícící RTG nefungují...
                      V každém případě doporučuji u I-ECS zapojit to uzemění, protože to má vliv na "spolehlivější" chod.
                      V celku zaujimave zhrnutie, ja som si kupoval dalsi ECS Indivision hlavne pre to pseudo RTG k planovanej Furia 030. Tieto informacie ma moc nepotesili, zase sa mi vynara otazka preco v dnesnej dobe nedokaze nikto dotiahnut veci do konca, k*rva to je tak tazke Nejake oficialne vyhlasenie od Jensa?!?
                      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                      Furiatune homepage

                      Komentovat


                        #41
                        O: Indivision ECS a Picasso96 alebo 800 x 600 v 256 farbach

                        Podarilo sa. Postupoval som podla:



                        po reboote obrazovka blikne ako sa tam pise, aj sa ukaze hlaska ohladne Intuition. Po chvilke zmizne, nabehne workbench a nasledne
                        sa to prepne do 800x600 rozlisenia a znovu nabehne workbench v 256 farbach. Je to dost pomale. Ked nacitava ikonu ktora je viacfarebna tak
                        zacne trhat mys. Ale vyzera to dobre. Pri posuvani mysou sa niekedy ukazuju nahodne body.

                        Ale vacsinou to po prepnuti do 800x600 zamrzne:

                        Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: p.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 71,1 KB
ID: 108042

                        Jeden pokus z desiatich nezamrzne:

                        Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: p2.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 150,3 KB
ID: 108043

                        Zatial tolko. Este skusim nejake testy.

                        Komentovat


                          #42
                          O: Indivision ECS a Picasso96 alebo 800 x 600 v 256 farbach

                          Tak vyborne, podarilo sa ti to. Vyzera to dobre. Skoda, ze je to nestabilne. Mne sa to nepreplo na 800 x 600 po prebliknuti (modro-cierny screen), par krat requester ohladom intuition a potom ostala cierna pripadne biela obrazovka. Ty to skusas na A500plus alebo A600?

                          Komentovat


                            #43
                            O: Zkušenosti s Indivision ECS

                            Škoda jen, že je k tomu potřeba MMU, takže se bez 030kové karty neobejdu... Třeba to ale s Boboovou vyvíjenou fúrií 030 poběží jako po másle... určitě tam zase najde nějaké obezličky a bude...
                            Naposledy upravil springy; 29.07.2014, 21:24:47.

                            Komentovat


                              #44
                              O: Indivision ECS a Picasso96 alebo 800 x 600 v 256 farbach

                              A500+, 8MB 24Bit fast, 16MB 32Bit fast, 68030@50Mhz

                              Autorem citovaného textu je oxcom Přejít na původní příspěvek
                              Tak vyborne, podarilo sa ti to. Vyzera to dobre. Skoda, ze je to nestabilne. Mne sa to nepreplo na 800 x 600 po prebliknuti (modro-cierny screen), par krat requester ohladom intuition a potom ostala cierna pripadne biela obrazovka. Ty to skusas na A500plus alebo A600?

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X