Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Příprava CF2IDE

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Příprava CF2IDE

    Juk tak jsem jela dle návodu co je tu na portálu a připravila jsem si CF (doufám že správně ). Nicméně mé snažení je liché, neboť na konci se píše, že se CF musí připravit na "živé" amize.. (že by "nultá" amigácká partion ?)

    Pomohl by jste mi prosím někdo s tou CF-kou ? (region-kladno)
    ďky
    A600- burned , PSOne with Display , Nooly's A1200 , A1200 - Blizzard 1230 - 8MB

    #2
    O: Příprava CF2IDE

    Nemusí, dneska jde už všechno udělat pod WinUAE.
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      #3
      O: Příprava CF2IDE

      Mozna to pomuze:
      Code:
      http://www.amigaportal.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=3234:instalace-cfide-adaptcru-v-amize&catid=301:amigaos-3x&Itemid=200273
      Prober se zrejme nechtel chlubit vlastnim perim ...
      Naposledy upravil uunek; 13.08.2011, 21:26:33.

      Komentovat


        #4
        O: Příprava CF2IDE

        jak už jsem říkala, jsem ami-lama, zkouším to dle toho článku, nicméně mi to asi nechce sežrat (UAE) parametr -disableharddrivesafetycheck i když to spouštím jako admin

        a pak v harddisk mi kromě imagu a složek harddisk nejde přidat .. prý to nic nevidí , CF mám zapojenou v normální čtečce a formátovanou na FAT

        tušíte jak na to?
        A600- burned , PSOne with Display , Nooly's A1200 , A1200 - Blizzard 1230 - 8MB

        Komentovat


          #5
          O: Příprava CF2IDE

          Tušíme, tu FATku odstranit - je nutno nemít na té CF kartě vůbec žádný oddíl viditelný pod PC. Takže správce disku, odstranit oddíly. Parametr -disableharddrivesafetycheck jsem po přechodu na W7 a novou verzi WinUAE už nepoužíval hodně dlouho.
          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

          Komentovat


            #6
            O: Příprava CF2IDE

            v diskpart jsem zmazala partition na CF , takže disk manager windows (7) píše pro cf "Nepřiřazeno".. nicméně UAE dál hlásí "No hard disk detected that were either empty or RDB-partitioned."
            v diskpart je vidět pouze disk, no partition, no volume....
            fakt netuším
            A600- burned , PSOne with Display , Nooly's A1200 , A1200 - Blizzard 1230 - 8MB

            Komentovat


              #7
              O: Příprava CF2IDE

              Abychom si rozumněli - děláš to ve WinUAE nebo jen v UAE? V tom je dost podstatný rozdíl, protože UAE je v tomhle smeru hodně, hodně pozadu.
              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

              Komentovat


                #8
                O: Příprava CF2IDE

                WinUAE na Windows7 64Bit
                A600- burned , PSOne with Display , Nooly's A1200 , A1200 - Blizzard 1230 - 8MB

                Komentovat


                  #9
                  O: Příprava CF2IDE

                  Výborně. Každopádně je to divné. Přesnou konfiguraci mám taky, CF kartu připojuju přes klasickou interní čtečku karet. WinUAE pouštím jako správce a normálně to jde najít. Chyba co to píše by nasvědčovala tomu, že to pořád tu kartu nevidí. Zkus jí vytáhnout a zase zasunout (jestli to není třeba jen načíst znovu).
                  Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                  Komentovat


                    #10
                    O: Příprava CF2IDE

                    Já jsem zrovna o víkendu instaloval OS3.1 na CF dle návodu a na žádný výrazný problém jsem nenarazil (W7 + WinUae). Tedy až na to že 4 Gb karta mi ukazovala mínusovou velikost ale 2GB byla bez problémů.

                    Protože jsem si tam přidával i nějaké ty aplikace (několikrát), nešlo mi kartu pouze vysunout a opět zasunout. Musel jsem vždy zavřít a znovu otevřít aplikaci, jinak jsem kartu neviděl.
                    Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                    Komentovat


                      #11
                      O: Příprava CF2IDE

                      no, tak jsem si CF protože házela chyby musela znovu připravit (snad jsem to dělala dobře) https://www.youtube.com/watch?v=-whG7I4aSiI
                      pak jsem na disk nainstalovala system https://www.youtube.com/watch?v=VhEOWVCZ2-s (což proběhlo dobře, myslím)
                      no a když to restartuji tak to nebootuje.. uff nevíte co dělám špatně prosím? https://www.youtube.com/watch?v=9UYyBkVjtuY


                      edit:
                      aha tak neumím čist, takže instalace znovu .... ajajajaj superlama

                      edit2.
                      takže jsem tam znovu nainstalovala 3.1 a stejně to nebootuje
                      C:SetPatch: Unknown commnad
                      C:SetPatch failed returncode 10

                      ?
                      Naposledy upravil natalieCZ; 23.08.2011, 18:13:29.
                      A600- burned , PSOne with Display , Nooly's A1200 , A1200 - Blizzard 1230 - 8MB

                      Komentovat


                        #12
                        O: Příprava CF2IDE

                        No jasně, nemůžeš mít disk pojmenovaný c. C: je u amigy adresář s příkazy. Nejčastější pojmenování bootdisků u amigy je sys nebo system. Prostě vymysli jiný název disku...
                        www.oldcomp.cz
                        party.oldcomp.cz

                        Komentovat


                          #13
                          O: Příprava CF2IDE

                          ufff... no, ještě jeden dotaz... můžu nějak donutit aby už WinUAE nebootoval a CF? ale z DF ? protože po startu mi to naběhne do zmršeného stavu se kterým to CF nepřeformátuju https://www.youtube.com/watch?v=YMUyBMF2WGM a nechce se mi celý ten maraton dělat znovu....
                          A600- burned , PSOne with Display , Nooly's A1200 , A1200 - Blizzard 1230 - 8MB

                          Komentovat


                            #14
                            O: Příprava CF2IDE

                            asi jsem už dneska nějaká nalitá, znovu jsem CF zničila a znovu připravila... DH0 se tentokrát jmenuje SYSTEM, instaluji W31 končí mi to touhle hláškou, sorry že furt tak otravuju ale už jsem slepá, ve WinUAE je to Read/write.. a už fakt nevím... sformátovaná ta partition je... Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: ami-writeprotected.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 111,8 KB
ID: 106468
                            A600- burned , PSOne with Display , Nooly's A1200 , A1200 - Blizzard 1230 - 8MB

                            Komentovat


                              #15
                              O: Příprava CF2IDE

                              Nedavas to nahodou instalovat na disketu FD0: misto na CF DH0?
                              I love Amiga

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X