Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Zdroj

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Zdroj

    Takže jsem se odhodlal, a zeptám se hodně lamersky, a neházejte po mně rajčata prosím , co soudí znalci o možnosti dát do A1200 tento zdroj?

    Moc by se mi líbilo mít k Amize jen klasicý NB adaptér, a těch 80W by snad mělo stačit i pro BPPC a BVisiona, subway a indivision scandoubler.
    Naposledy upravil Dedy; 03.09.2011, 08:40:10.
    Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

    #2
    O: Zdroj

    Myslim ze to bude stacit bohate.

    Komentovat


      #3
      O: Zdroj

      No tak dík, teď ještě vymyslet kam ho šoupnout do kejsu..
      Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

      Komentovat


        #4
        O: Zdroj

        Na to by se asi hodilo spis picopsu.
        www.oldcomp.cz
        party.oldcomp.cz

        Komentovat


          #5
          O: Zdroj

          No teď je jedno ITX picopsu http://pocitace.aukro.cz/itx-zdroj-p...799331552.html
          ale tam tuším není -12V?

          A už jsou dvě, pokud to bude možné implantovat do Amči, stačilo by pro BPPC a BVisiona, subway a indivision scandouble i 60W?
          Naposledy upravil Dedy; 04.09.2011, 10:26:44.
          Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

          Komentovat


            #6
            O: Zdroj

            Přátelé, aukce se chýlí ke konci, potřeboval bych vědět jestli se dá tenhle zdroj použít v A1200. Díky a prosím o rychlejší názory

            Asi to je 60W zdroj
            Moooooooc díky za rychlost
            Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

            Komentovat


              #7
              O: Zdroj

              Podle me k tomu potrebujes jeste napajeci zdroj vstupniho stejnosmerného napeti. Ten nebude taky nejlevnejsi. To uz bych sel do klasickeho zdroje radeji.
              I love Amiga

              Komentovat


                #8
                Original A1200 zdroj ma tusim 25W a i s nim to podle me jede, takze 60W je myslim s rezervou, ale pochopitelne zalezi nam tom, jaky maji povoleny prikon jednotlive vetve. Osobne si myslim ze to. Ude v pohode, ale jak pise Solaris, potrebujes k tomu jeste odpovidajici adapter.

                Komentovat


                  #9
                  O: Zdroj

                  Ale Dedy právě píše, že by chtěl mít k amize "jen klasický NB adaptér". A PicoPSU se do amigy dá vestavět dobře. Akorát bych ho nekupoval na aukru (nikdo neví kolik už toho má za sebou). Žluté PicoPSU je nejkompaktnější a nejlevnější, vyžaduje ale striktně 12V DC zdroj. Červené PicoPSU je sice o něco větší, ale! rozsah vstupního napětí může být 12-25V, což ho přímo předurčuje k poměrně univerzálnímu použití. Zdroj můžeš použít prakticky jakýkoliv od NB, záleží jen na vhodné koncovce. Zdroje NB a některých tiskáren se pohybují právě v požadovaném rozmezí 12 až cca 25V. Snad akorát některé inkoustovky HP měly 36V zdroj. Nejdražší bleděmodré PicoPSU má rozsah 6-34V a je doporučené i do auta. Nicméně cena často přes 2000Kč je značně demotivující. Takže Koupit buď žluté i s adaptérem za cca 1200Kč a nebo koupit červené bez apatéru (přecijen zbylých od NB jsou všude docela mraky) za cca 1300-1400Kč. Mimochodem dobrá cena je třeba tady.
                  P.S. Já si tyhle malý mrchy docela chválím, žlutý PicoPSU 120W max se zdrojem 12V, 65W mi utáhne celou sestavu SAM440ep. Původně 5,25" mechanika DVDRW a 3,5" 160GB HDD a SAM440ep k tomu. Nyní DVDRW slot-in slim, ZIP IDE (přes SATA redukci), 160GB SATA 2,5" HDD a SAM440ep k tomu. Ten počítač je pak absokrucilutně tichý! Možná ještě přejít na SSD disk a bylo by to ještě lepší.
                  Naposledy upravil Starej_Mraf; 06.09.2011, 17:14:18. Důvod: Překlepi :D
                  www.oldcomp.cz
                  party.oldcomp.cz

                  Komentovat


                    #10
                    O: Zdroj

                    Jo a ten zdroj na aukru neměl origo kondenzátory, tomu bych se raši vyhnul.
                    www.oldcomp.cz
                    party.oldcomp.cz

                    Komentovat


                      #11
                      O: Zdroj

                      Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
                      Jo a ten zdroj na aukru neměl origo kondenzátory, tomu bych se raši vyhnul.
                      Jasně, už ho škrtám ze seznamu, a díky za rozborku , a díky i všem ostatním.
                      Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                      Komentovat


                        #12
                        O: Zdroj

                        Jo, dobra rozborka.

                        Komentovat


                          #13
                          O: Zdroj

                          Tak objednáno (http://www.dobrepc.cz/sestavy/kompon...er_kit_65w.asp), ještě to pořád mají, a cena je opravdu dobrá, tak jsem zvědavý, kdy se do toho dokopu
                          Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                          Komentovat


                            #14
                            O: Zdroj

                            Tak a jsem tady, a potřebuji poradit, asi od Mrafa ? , jak zdroj zapojit, aby fungoval? a pokud možno podle tohoto obrázku, nějak se mi to nedaří zprovoznit, tak ať se neseknu a nespálím ho. Moc díky předem.
                            Přiložené soubory
                            Naposledy upravil Dedy; 03.06.2012, 16:36:11.
                            Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                            Komentovat


                              #15
                              O: Zdroj

                              Pro rozběhnutí ATX zdroje stačí spojit zelený a černý vodič. Zdroj by neměl běžet bez zátěže, nevím jestli to platí pro picoPSU. http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=85&t=28464 http://ondra-electronic.blog.cz/0907...nout-atx-zdroj podobných odkazů je na googlu hodně. Zapojení konektoru amigy asi znáš, taky se dá dohledat. Já teď dostal zánovní 100W microATX zdroj tak ho pravděpodobně použiji k amize, akorát mě mrzí že mám rozbitý zdroj z A1200 magic a to ATX se mi tam asi nevejde.
                              3x A1200, mTec 030/28MHz 8MB, Apollo 030/40MHz 8MB,Blizzard mkIV 32MB, 256MB CF/HDD
                              A600 na kterou už nezbývá čas

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X