Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga skříň

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Amiga skříň

    Tak o co jde,nějaký ten rok používám bednu od Microniku tzv.plasták,pořád se to dalo,když jsem pořídil PPC,bylo potřeba přídavný patro,to se sehnalo,potom Mediator PCI + PCI karty,mám SCSI,Grafárnu,Soud Blaster,sítovku od Realteku.Právě ty karty mi dělají vrásky,karta funguje,ale kolikrát má řekněme nestandartně umístěný konektor,tedy on standartně umístěný je, ale ne pro Micronik.Co dělat řezat a ničit tover nebo hledat jinou vhodnou kartu.Rozhodl jsem se tedy pro přestavbu do pc skříně,kterých se na internetových shopech povalují stovky a cena pod tisíc Kč.Elbox má sice v nabídce skříně ,ale ta cena ,mám samozdřejmě nějakou představu,vím,že bude nutné kompletně předělat zadní díl,zdroj umístit podélně a hodně trpělivosti.Druhá možnost je udělat plechový zadní díl do plastáka.
    Prosím pány bastlíře o návrhy a nápady řešení,popřípqdě nějaké ty fotečky.
    Naposledy upravil sccs; 25.09.2011, 02:42:24.

    #2
    O: Amiga skříň

    A co si počkat na tenhle? Cena je relativně OK...
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    Komentovat


      #3
      O: Amiga skříň

      Ty jo, ATX2Amiga adapter za dalsich 24 liber

      Komentovat


        #4
        O: Amiga skříň

        Ten není potřeba, mediator má ATX napájení, tím se napájí celá amiga.
        www.oldcomp.cz
        party.oldcomp.cz

        Komentovat


          #5
          O: Amiga skříň

          S nápadem koupit rozměrově vyhovující skříň a nechat vyrobit z plechu jen zadní stranu jsme si už kdysi dávno hráli ještě s Chainem. Problém to teoreticky není, zadní strany bývyjí většinou jen přinýtované. Problém není ani vytvořit technický výkres pro výrobu (jsem původně z oboru), ale nejsou k dispozici věci potřebné na naměření. Chainovi se s tím srát nechtělo. Pokud mi někdy cvakne a dostanu se ke klasikovi s Mediatorem, PPC turbínou atd... možná by to i šlo
          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

          Komentovat


            #6
            O: Amiga skříň

            Já jsem zrovna jeden příšernej case vyhodil (je v hromadě na firmě k elektro likvidaci) a tam zadní plech byl zbastlený ... stejně mám nejradši klasiku.
            ♦ Amiga 1200 + Blizzard 1230 IV 50MHz, FPU, 64MB RAM + HDD 8GB CF ♦ Pegasos2 600MHz + AmigaOS 4.1 ♦ Amiga 600 ♦ Amiga CDTV ♦ Amiga CD32 ♦

            Komentovat


              #7
              O: Amiga skříň

              V tomhle případě bych se asi moc nerozmýšlel, pokud máš mediatora s AT zdrojem, tak můžeš použít zdroj z plasťáče nebo ATX-AT převodník (Tuším, že ho maj i v alze). Pokud máš už novějšího meďoucha, tak použiješ prostě ATX. Redukci na klávesnici použiješ tu, kterou tam už máš, nebo koupíš jinou, kterou bys musel stejně koupit. ten EZ Tower jsem viděl naživo a řek bych, že dobrý... Já osobně se dál trápím s plasťáčem, ale radši ho nikam nepřenáším
              www.oldcomp.cz
              party.oldcomp.cz

              Komentovat


                #8
                O: Amiga skříň

                Pozor pánové, ten case pro Amigu musí být minimálně 47cm na výšku, jinak se tam turbína s mediatorem nenarve. A 90 procent case, co se dá koupit, je jen 45cm...!

                Komentovat


                  #9
                  O: Amiga skříň

                  https://amigakit.leamancomputing.com...roducts_id=700 v popisu je, že se tam meďouch vejde...
                  Update:
                  https://www.amibay.com/showthread.php?t=18051 tady je to i s vobrázkama.
                  Naposledy upravil Starej_Mraf; 26.09.2011, 12:38:10.
                  www.oldcomp.cz
                  party.oldcomp.cz

                  Komentovat


                    #10
                    O: Amiga skříň

                    Vím, že tehdy jsem nějaké vyšší skříně dokonce i našli. Ale ta cena byla trochu nevýhodnější. Každopádně to udělat není problém
                    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                    Komentovat


                      #11
                      O: Amiga skříň

                      Tak jasně, ta kisna na amigakitu má těch správnejch 47 cm, já to hlavně myslel pro nadšence samodomo přestavby...

                      Aby nebyli zklamaný, že sa to nezmestí...

                      Komentovat


                        #12
                        O: Amiga skříň

                        A proto říkám, že je to jenom otázka naměření.
                        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                        Komentovat

                        Zpracovávám...
                        X