Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Vvasha

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Vvasha

    Ahoj všem !!

    jsem Vašek, jsem z Prahy a hrám se věnuji od útlého dětství . . .

    Začátek mojí herní historie sahá samozřejmě ještě před revoluci, kdy k nám strýc přitáhl krabičku Universum která v televizi uměla udělat dvě čárky které honily kostičku
    Na rodiče jsem naléhal a na vánoce jsem dostal TV GAME COMPATIBLE 2600 což je vlastně první kousek mojí sbírky která zahrnuje většinu známých herních konzolí a počítačů počínaje ruskými Pongy a 8-bity od Atari, samozřejmě nesmím opomenout C64 a didaktiky, přes 16-bity od Segy a nintenda, konče next-gen konzolemi a dvou jádrovým PC

    Moje sběratelské choutky dříve zahrnovaly hlavně herní konzole ( Sega Megadrive, Atari Jaguar, Amiga CD32) a starší počítače (vlastním např. krásné kousky 386sx, 486dx2) ale poslední dobou jsem se zaměřil také na Amigu protože jí určitě patří velký kus historie herního průmyslu i když v dětství jsem jí nikdy nevlastnil . . .
    zatím jsem si pořídil Amigu CD32, ke které jsem opravdu dlouho sháněl příslušenství Paravision SX1 a flopy disketovku od Analogic ( ještě bych rád pořídil ProModule od Escomu) dále jsem sehnal Amigu 500 s přídavnou 512kb pamětí, Amigu 2000 s přepínáním kickRomu, a ve finále jsem pořídil královnu celé mojí sbírky, sněhově bílou Amigu 1200 od escomu s Turbokartou a CF diskem. Tím začíná moje seznamování s Amigou jinak než s joystickem v ruce

    Do budoucna bych rád pořídil ještě Amigu CDTV, 3000 a Atari Mega ST

    Kdyby měl někdo zajímavý kousek o který bych mohl svoji sbírku rozšířit tak by se dalo určitě domluvit

    Fotografie mojí sbírky budu časem doplňovat protože je toho moc . . .
    Naposledy upravil vvasha; 30.09.2011, 22:00:22.
    CD32*PARAVISION*8MB*Cf4GB

    #2
    O: Vvasha

    Tož vitaj mezi nama

    Komentovat


      #3
      O: Vvasha

      Tak ať se Ti tady líbí, a ne abys prznil ceny , sběrateli
      Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

      Komentovat


        #4
        O: Vvasha

        Przněním ceny bych byl přeci sám proti sobě vždy se snažím najít kompromis aby byly obě strany spokojeny . . . samozřejmě pokud něco hodně chci tak se přizpůsobuji prodejci.
        CD32*PARAVISION*8MB*Cf4GB

        Komentovat


          #5
          O: Vvasha

          Vítej a jestli ti to vyjde, stav se na bytefestu, nebudeš litovat .
          Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
          -----------------------------------------------
          Líbí se mi Retropolis

          Komentovat


            #6
            O: Vvasha

            moc jsem se chtěl letos poprvé podívat na Bytefest ale bohužel mi vyšla práce zrovna na tyto tři dny . . . takže bohužel mi to letos unikne
            CD32*PARAVISION*8MB*Cf4GB

            Komentovat


              #7
              O: Vvasha

              Autorem citovaného textu je vvasha Přejít na původní příspěvek
              moc jsem se chtěl letos poprvé podívat na Bytefest ale bohužel mi vyšla práce zrovna na tyto tři dny . . . takže bohužel mi to letos unikne
              nevadí zachvíli je prasepárty a pařbě zdar
              pařba a flink chtěj celýho člověka...

              Komentovat


                #8
                O: Vvasha

                nová police pro moje hračky

                Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 20131215_131940.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 35,0 KB
ID: 107433
                CD32*PARAVISION*8MB*Cf4GB

                Komentovat


                  #9
                  O: Vvasha

                  Hotový sběrač prachu

                  Komentovat


                    #10
                    O: Vvasha

                    Autorem citovaného textu je Scavenger Přejít na původní příspěvek
                    Hotový sběrač prachu

                    já jsem na prach vysazenej, svůj koutek si hlídám pečlivě
                    CD32*PARAVISION*8MB*Cf4GB

                    Komentovat


                      #11
                      O: Vvasha

                      Zdravím všechny Amiga maniaky,

                      před několika lety jsem se s těžkým srdcem rozhodl zredukovat svojí kolekci Amiga počítačů (Commodore A1200HD40 Blizz1230/3, ESCOM A1200 Blizz1230/4 a taky šla do světa a2000)
                      Protože jsem odjakživa hlavně hráč/sběratel her a konzolí, nechal jsem si od Commodoru kvůli hrám pouze CD32 osazenou Paravisionem SX-1, 8MB RAM a CF diskem.
                      Za těch několik let mi do sbírky přibilo mnoho dalších herních konzolí a počítačů, pořád jsem ale cítil že je něco v nepořádku a že Amigu jako počítač prostě potřebuji k herní spokojenosti.

                      Tak abych to trochu zkrátil, už jsem v tom zase, "nová" amiga 1200 od Escomu pro mě byla jasná volba, turbíčko Blizzard 1230 nahradilo Apollo 1240, no a koupě procesoru 060 a regulátoru na sebe nenechala dlouho čekat (díky Amigounovi za procesor a adaptér pro ATX zdroj)
                      Teď už jen sehnat ROM 1260, Oscilátor a hodně šikovného srdcaře na upgrade . . .

                      Dlouho jsem se na České amiga scéně nepohyboval takže budu rád za každou radu a pomoc od místních GURU, myslíte že někdo v ČR dokáže odvést profesionální práci při Recapu a upgradu z 040 na 060, nebo je jistota například Stachu nebo Tbtorro?
                      CD32*PARAVISION*8MB*Cf4GB

                      Komentovat


                        #12
                        O: Vvasha

                        Vítej po čase zpět, doufám, že nebudeš zase brzo rozprodávat . Recap ti udělá Romistore, dělal to několika lidem a zdá se, že byli spokojení.
                        Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                        -----------------------------------------------
                        Líbí se mi Retropolis

                        Komentovat


                          #13
                          O: Vvasha

                          Upgrade jedině u Stachua . Vítej zpět
                          http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                          Komentovat


                            #14
                            O: Vvasha

                            Vítej zpátky, tvoje A2000 se má dobře a má čestné místo na mém stole...

                            Komentovat

                            Zpracovávám...
                            X