Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

PC demotool .werkkzeug - velký tutoriál - má to cenu?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: PC demotool .werkkzeug - velký tutoriál - má to cenu?

    Taky si dovolím nesouhlasit. Demotooly pro PC chápu, tady není potřeba demo příliž ladit. Ale pokud se vrátíme k Amize, tak si moc nedovedu představit použití demotoolu, protože tady výkonu nebylo nikdy na zbyt a šroubovalo se to vždycky až na dřeň. Tohle jsou pro mě sceneři, programátoři, grafici, hudebníci. Ona dema měla vždycky ukázat, že jde z dané platformy vytáhnout vždycky ještě o ždibíček víc.

    Ale jinak přítomnost demotoolu chápu a je mi jasné že udělat v něm něco taky vyžaduje hodně práce a učení.
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      #17
      O: PC demotool .werkkzeug - velký tutoriál - má to cenu?

      O tohle právě jde, díky demotoolům nebudou kvůli demům časem programátoři potřeba, a dema budou čím dál tím víc podobná. Bude nějaká skupinka, která bude vyvíjet demotool, a budou slavní, ale nikdo jinej nebude mít šanci, protože jiná skupinka z nuly nic tak suprovýho nenapíše, tak proč by to dělali? Jsou tu nadšenci, jako je Lisiak, nebo já, kteří programujeme proto, že nás to baví, ale co tím světu přineseme? Pro mě je to hlavně o tom se učit stále něčemu novému.

      Před cca 20 lety jsem dělal přednášky v Amiga Klubu Praha ve Školské ulici o programování v AMOS Basicu, bývalo tam i 200 lidí, většinou starší, než já, a všechny ro zajímalo, měli dotazy, a přednášku si vyslechli, ukázky si prohlédli. A dneska? Nic. Jasně, je nás míň, ale o to většími profíky bysme měli být. Amiga pořád poskytuje skvělé možnosti osobního rozvoje, jen si to člověk asi nedá do CV, no a?

      Komentovat


        #18
        O: PC demotool .werkkzeug - velký tutoriál - má to cenu?

        Autorem citovaného textu je MarK Přejít na původní příspěvek
        O tohle právě jde, díky demotoolům nebudou kvůli demům časem programátoři potřeba, a dema budou čím dál tím víc podobná.
        Programátoři byly, jsou a budou lidi Nr1. Tvorba rozsáhlého řekneme přímo epického dema od začátku (from scratch) zabare spoustu času a pokud se tak stane, většinou chce skupina jako další demo udělat něco ještě lepšího, ještě komplexnějšího a chce programátor znovu trávit spoustu času vymýšlením již vymyšleného? (myslím si, že si vezme části z minulého dema a začne je vylepšovat a nabalovat nové efekty a nové funkce).

        Enginy/demotooly si vymysleli programátoři, protože je baví programovat nové věci a ty staré již vymyšlené nechávají zakomponované. Programátoři se defakto předhánějčí, čí engine je lepší, má lepší funkce. Jenže demo není jen o tom co umí engine, ale jak s ním umí zbytek tvůrců naložit, proto se na demo díváme z více aspektů:

        - technologie dema, optimalizace
        - design, nápady, grafika, efekty
        - muzika, synch mezi muzikou a grafikou

        Autorem citovaného textu je MarK Přejít na původní příspěvek
        Bude nějaká skupinka, která bude vyvíjet demotool, a budou slavní, ale nikdo jinej nebude mít šanci, protože jiná skupinka z nuly nic tak suprovýho nenapíše, tak proč by to dělali?
        I když budu mít největší oháňku na světě, neznamená to, že se stávám automaticky nejlepším milencem. Občas stačí být originálnější, vtipnější, rychlejší, líbivější, ... A to se stává velmi často, že David přemůže Goliáše i v demoscéně.

        Autorem citovaného textu je MarK Přejít na původní příspěvek
        Jsou tu nadšenci, jako je Lisiak, nebo já, kteří programujeme proto, že nás to baví, ale co tím světu přineseme? Pro mě je to hlavně o tom se učit stále něčemu novému.
        Pro pány programátory já mám vždy respekt. Jen programujte dál a klidně oslovujte lidi ke spolupráci, spousta lidí čeká, že budou vznikat hry, dema, programy, ale nechce přiložit ruku k dílu, ale je tu i spousta těch, co by se na tvorbě ráda podílela, jen čeká na svou příležitost, až se objeví programátor.

        Jenže třeba já nemohu 10 let čekat až mě konečně osloví programátor, hele pojď uděláme demo. Když není programátor, nerezignuju a jdu na to jinak. Navíc první demo není nikdy nic moc, chce to tvořit a tvořit aby se člověk vyvinul. No a proto si ty roky čekání na programátora vyplňuji samoukou ve tvorbě dem fungováním v cizích demotoolech, kde se učím režii, střihu, grafice, synchronizaci, na jaké bázi fungují efekty apod. Až mě pak někdy osloví programátor, budu pak alespoň částečně znalý.

        Autorem citovaného textu je MarK Přejít na původní příspěvek
        Před cca 20 lety jsem dělal přednášky v Amiga Klubu Praha ve Školské ulici o programování v AMOS Basicu, bývalo tam i 200 lidí, většinou starší, než já, a všechny ro zajímalo, měli dotazy, a přednášku si vyslechli, ukázky si prohlédli. A dneska? Nic. Jasně, je nás míň, ale o to většími profíky bysme měli být. Amiga pořád poskytuje skvělé možnosti osobního rozvoje, jen si to člověk asi nedá do CV, no a?
        Nemá cenu plakat nad minulostí, lépe už bylo, ale pořád může být dobře. Držme při sobě a pomáhejme si a možná se časem objeví i nějací navrátilci, protože je komerční svět PC znechutil na tolik, že chtějí znovu zažít pohodu a přátelství v Amiga komunitě.
        http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

        Komentovat


          #19
          O: PC demotool .werkkzeug - velký tutoriál - má to cenu?

          Autorem citovaného textu je MarK Přejít na původní příspěvek
          myslím, že to jsou pořád lameři, kdo používají demotool, jenže dneska je jich asi už většina, a protože si nechtějí říkat urážlivým způsobem, tak to jsou třeba designéři, aby to znělo líp... tohle je jen další důkaz obecně upadající inteligence lidstva...
          ...až tak to neprožívám,ale víceméně souhlasím. Otázka na kolik jsou dnešní demotooly dokonalé či složité a jak je možno nahlížet na autory podílejících se na tvorbě. Grafik, hudebník podle mě nezlameřil, jen coderů je málo. Doba je taková, zadarmo ani kuře nehrabe a za pochvalu si jídlo nekoupíš...
          Panda Libor

          Komentovat


            #20
            O: PC demotool .werkkzeug - velký tutoriál - má to cenu?

            Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
            Taky si dovolím nesouhlasit. Demotooly pro PC chápu, tady není potřeba demo příliž ladit. Ale pokud se vrátíme k Amize, tak si moc nedovedu představit použití demotoolu, protože tady výkonu nebylo nikdy na zbyt a šroubovalo se to vždycky až na dřeň. Tohle jsou pro mě sceneři, programátoři, grafici, hudebníci. Ona dema měla vždycky ukázat, že jde z dané platformy vytáhnout vždycky ještě o ždibíček víc.

            Ale jinak přítomnost demotoolu chápu a je mi jasné že udělat v něm něco taky vyžaduje hodně práce a učení.
            Když jsem se o tohle aktivně zajímal, docela sem se divil, co všechno na amigu vzniklo v demotoolech, co se mi líbilo a vůbec by mě to nenapadlo že to někdo tak mohl "tvořit", taky právě díky tomu že se to šroubovalo až na na dřeň...

            Je ale pravda, že Amiga není a nikdy nebyla o demotoolech
            Naposledy upravil Delihc; 03.10.2013, 03:42:56.
            Panda Libor

            Komentovat


              #21
              O: PC demotool .werkkzeug - velký tutoriál - má to cenu?

              Autorem citovaného textu je MarK Přejít na původní příspěvek
              Jsou tu nadšenci, jako je Lisiak, nebo já, kteří programujeme proto, že nás to baví, ale co tím světu přineseme? Pro mě je to hlavně o tom se učit stále něčemu novému.
              Ty jo, tady tu větu co si o mně napsal, to by chtělo vytisknout a zarámovat )
              Amiga - PMD 85

              Komentovat


                #22
                O: PC demotool .werkkzeug - velký tutoriál - má to cenu?

                Pokud někoho baví dělat jen dema, tak ať klidně nástroj na jejich tvorbu užívá. Je to pořád lepší, jako dema pořád začít jen chtít dělat Pokud někoho baví dělat textové hry, tak ať klidně používá nástroj na jejich tvorbu, je to pořád lepší, než textové hry začít chtít dělat. Pokud někdo chce věci dosáhnout přímým programováním, tak ať se učí programovat a né jen chtít se začít učit programovat. Já třeba nevím, jak dlouho budu programovat. Možná s tím dnes skončím, možná za měsíc. Můj život se řídí na základě různých událostí a já nedělám plány. Žiju tím, co teď je, co bude zítra se dozvím zitra
                Amiga - PMD 85

                Komentovat


                  #23
                  O: PC demotool .werkkzeug - velký tutoriál - má to cenu?

                  ja uz hodne dlouho chci zacit v AMOSu ) dokonce mam i ucebnici... ale furt se k tomu nemuzu dokopat
                  PowerMac G4 MDD 2x 1,42 GHz FW800+Airport+USB 2.0+PCI SATA+SSD... Amiga uz jen v emulatoru

                  Komentovat


                    #24
                    O: PC demotool .werkkzeug - velký tutoriál - má to cenu?

                    Looke, ale pokud se nepletu, tak Ty tvoříš hudbu?
                    Amiga - PMD 85

                    Komentovat


                      #25
                      O: PC demotool .werkkzeug - velký tutoriál - má to cenu?

                      to jo, ale pred cca 15ti lety jsem se myslim docela naucil programovat v BASICu na spectru a zacal jsem i s AMOSem... ale pak mne to pustilo, protoze jsem objevil ProTracker... Ale ted bych rad zrealizoval nektere sve tehdejsi plany, myslim ze AMOS zvaldnu... ale nechce se i do toho...
                      PowerMac G4 MDD 2x 1,42 GHz FW800+Airport+USB 2.0+PCI SATA+SSD... Amiga uz jen v emulatoru

                      Komentovat


                        #26
                        O: PC demotool .werkkzeug - velký tutoriál - má to cenu?

                        Autorem citovaného textu je looke Přejít na původní příspěvek
                        to jo, ale pred cca 15ti lety jsem se myslim docela naucil programovat v BASICu na spectru a zacal jsem i s AMOSem... ale pak mne to pustilo, protoze jsem objevil ProTracker... Ale ted bych rad zrealizoval nektere sve tehdejsi plany, myslim ze AMOS zvaldnu... ale nechce se i do toho...
                        A prozradíš, co by si třeba chtěl udělat?
                        Amiga - PMD 85

                        Komentovat


                          #27
                          O: PC demotool .werkkzeug - velký tutoriál - má to cenu?

                          adventury... prvni pocin je predelavka moji asi nejlepsi textovky pro Spectrum do textovky s grafikou (kdyztak ke stahnuti tady: http://www.monchi.cz/aliens/aliens.zip)... a ucit se programovat adventury (ala LucasArts)...
                          PowerMac G4 MDD 2x 1,42 GHz FW800+Airport+USB 2.0+PCI SATA+SSD... Amiga uz jen v emulatoru

                          Komentovat


                            #28
                            O: PC demotool .werkkzeug - velký tutoriál - má to cenu?

                            Autorem citovaného textu je looke Přejít na původní příspěvek
                            adventury... prvni pocin je predelavka moji asi nejlepsi textovky pro Spectrum do textovky s grafikou (kdyztak ke stahnuti tady: http://www.monchi.cz/aliens/aliens.zip)... a ucit se programovat adventury (ala LucasArts)...
                            respect
                            Panda Libor

                            Komentovat

                            Zpracovávám...
                            X