Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Problém se zvukem u A1200 a A4000

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Problém se zvukem u A1200 a A4000

    Nezávisle na sobě začaly mít problém se zvukem dvě mé Amigy - A4000 a jedna A1200. Zvuk z nich zní, jako když odpálíte reprák, případně pamětníci si vzpomenou, jak zněla hudba hraná přes PC Speaker. Prostě v důsledku to je jak hodně špatné samply hrané na C64. Repráky jsem samozřejmě vyzkoušel i jiné, ale výsledek je stejný. Nenapadá někoho, čím by to mohlo být?

    #2
    O: Problém se zvukem u A1200 a A4000

    Napada, vadne elektrolyticke kondenzatory. Doporucuji vymenit za tantalove u nekoho zkusenejsiho.
    Naposledy upravil Solaris104; 14.10.2011, 22:19:34.
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      O: Problém se zvukem u A1200 a A4000

      Jo, tak to Mraf bude mít radost... Už takhle ho se mnou čeká spousta práce... Ach jo... Mě zastřelí...

      Komentovat


        #4
        O: Problém se zvukem u A1200 a A4000

        Ano mozu to byt kondiky, ale samotny problem moze spocivat, ze vytiekol elektrolit a kyselina vyzrala spoj napajanie -12V alebo +12V. To sposobuje skreslenie a chrcanie. Je to bezny jav ako odchadzaju dosky. Treba kondiky vymenit a poskodene spoje opravit. Niekedy treba odspajkovat vsetky suciastky v radiuse 20mm pretoze, elektrolit moze byt zateceny aj pod inymi suciastkami a neskor sa moze jav opakovat. Ak sa nespravy dokladna ocista, chyba sa uz potom tazko odhaluje.
        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
        Furiatune homepage

        Komentovat


          #5
          O: Problém se zvukem u A1200 a A4000

          To, co napsal Boboo můžu jen potvrdit. Poločas rozpadu těch šmejdskej elektrolitů započal a nejhorší na tom je, že to na těch MB není nijak vidět. Projeví se to, až když je malér na světě. Já jsem už postupně z preventivních důvodů povyměňoval kundíky na cca polovině svých mašin a to právě proto, že mi jedna A1200 začala hrát jak rozšlápnutý ZXSpektrum. A jelikož se tady tato varianta závady už dříve probírala, tak sem to prubnul a schodil kundíky z desky. Bohužel, pod nimy mě čekalo nemilé překvapení v podobě "sežraných" kontaktních plošek a jak jsem posléze zjistil, odnesli to i dvě prokovení.

          Komentovat


            #6
            O: Problém se zvukem u A1200 a A4000

            Nenašel by se nějaký dobrovolník, který by mi pro jistotu v a4k vyměnil kondíky?
            Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
            -----------------------------------------------
            Líbí se mi Retropolis

            Komentovat

            Zpracovávám...
            X