Stránka 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazuji výsledky 41 až 52 z 52
    Boboo's Avatar
    Datum registrace
    01.12.2006
    Město
    Nitra
    Věk
    45
    Post Thanks / Like

Výchozí O: AmigaOne X1000 - First Contact Limited Edition

Je to kus pekne HW, zial nie pre bezneho smrtelnika...
    Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
    Furiatune homepage

Amigans ni.q music's Avatar
    Datum registrace
    04.05.2009
    Město
    none
    Post Thanks / Like

Pro mě to nemá význam vůbec, nemám čas ani tvořit systém na MOSu, akorát stahuju software a sotva něco vyzkouším, tak uteče hodně času a nebo mi to prostě přestane bavit, když se v těch archivech topim, zkoušim, co běží, co neběží z 68k programů. Držim se stále aktuální jen s OS 3.9 na WinUAE, ale použití taky nic moc. Takže si akorát hraju a samozřejmě mě to pořád baví Takže to vidim asi tak - nejde úplně o 50 litrů, je to dost, ale primární to není - říkám, co bych s tím vlastně dělal. To samý co s MOSem anebo nic. Aktualizace, běžné věci, poslech hudby, kuk na filmy, hry a co já vim. To si raději pustim na PC notesu, výsledek stejnej a žeru o dost méně energie. Jednoduše Trevor si postavil mašinu, měl peníze na vývoj a tak prostě tu mašinu postavil, aby měl a lidi okolo něj dělo. Tak mají dělo, protože na to měl prachy a dokázal to udělat a ukočírovat. Třeba si splnil nějaký sen nebo své ambice - to je úplně normální vlastnost. A stanovil nějakou cenu, pod kterou nepůjde, protože nemusí - pokud to celý (vývoj) zalepil bez úvěrů, tak je mu to tuplem šum a fuk. I v CZ jsou lidi, který se kdysi chytli v "ekonomickém" sektoru a dnes sedí na zadku a opravdu jim roste konto 50 litrů za den. Je jich málo, ale jsou. On může být něco podobného. Otázka pak je, kolik je výrobní cena za kus a jeho distribuce, a kdo vůbec financuje vývoj AmigaOS? Nevěřim, že to utáhnou kupující uživatelé, kteří si koupí systém za nějakých 100+ euro ... Je taky dost možné, že má jisté možnosti odběrů pro speciální odvětví, průmyslová řešení a tam to prodá jako nějaký celek v přidanou službou navíc. Jenže tohle nikdy neřekne, a platí pořád totéž - o prachy jde až v první řadě. Běžný zákazník je něco tak nejistého, že tohle si dovolit nemůže. Jinak plnej souhlas s Mrafem - taky jsem měl Didaktika za 6200, Merkura 2 ještě za 3400, Elta mono kazeťák za asi 1900, BT100 a co já vim a součtem to mohlo být v roce 1990/1991 opravdu 4 až 5 tehdejších platů. Všechno tohle bylo drahý všeobecně a tak kdo to chtěl, tak prostě našetřil a nejméně rok se nemohl absolutně nudit, i kdyby jen hrál hry Tady je něco za 50 litrů, ale ostatní počítače stojí do 20 litrů a považuje se to za herní dělo. Mám rád Amigu a vždycky budu.

pavlor's Avatar
    Datum registrace
    15.02.2007
    Město
    Sokolov
    Věk
    35
    Post Thanks / Like

Po te, co jsem videl benchmarky, se upevnilo me rozhodnuti koupit X1000. Kdyz vse pujde tak, jak ma (a neprijdou nenadale financni potize), poridim si tohle drahe tezitko k Vanocum. Mozna pak budu s X1000 jezdit po republice a predvadet ji za vstupne ve stanu... ale ted vazne, jeste pro ni musim v pokoji uvolnit misto a to bude horsi.

Administrátor Doda's Avatar
    Datum registrace
    24.10.2006
    Město
    Praha
    Věk
    44
    Post Thanks / Like

Výchozí

Tohle proste obdivuju. Ja jsem vzdycky rozhodnuty si neco koupit, nez prijde okamzik vytahnout penize.

pavlor's Avatar
    Datum registrace
    15.02.2007
    Město
    Sokolov
    Věk
    35
    Post Thanks / Like

Diky botovi za pripomenuti tohoto vlakna.

Jak dopadl muj plan koupit X1000?
    Vyclenil jsem v rozpoctu na X1000 50000 CZK, konecna cena se vsak vysplhala na v prepoctu 75000 (to ani nepocitam dopravu). To uz by byla prilis velka dira do meho ucetnictvi, a proto si musim nechat zajit chut na tento uzasny stroj. Snad se Cyrus bude pohybovat v pro mne prijatelnejsi cenove oblasti.

amiga autista Lisiak4's Avatar
    Datum registrace
    13.04.2009
    Město
    Brno - Bystrc
    Věk
    40
    Post Thanks / Like

Cyrus? Něco mi uniklo?
    Amiga - PMD 85

pavlor's Avatar
    Datum registrace
    15.02.2007
    Město
    Sokolov
    Věk
    35
    Post Thanks / Like

Cyrus je dalsi projekt spolecnosti A-Eon. Mela by to byt zakladni deska s procesory Freescale P3041 (4 e500mc jadra 1.5 GHz) ci P5020 (2 e5500 jadra 2.2 GHz). Jestli se jej v dohledne dobe podari dokoncit je uz jina otazka.

Scavenger's Avatar
    Datum registrace
    01.01.1970
    Post Thanks / Like

Jsou k tomu nějaké informace? Tedy hlavně něco kolem ceny?

pavlor's Avatar
    Datum registrace
    15.02.2007
    Město
    Sokolov
    Věk
    35
    Post Thanks / Like

Zatim se jedna pouze o spekulace podlozene prezentaci Trevora Dickinsona na lonskem AmiWestu (detail zakladni desky nazvane Cyrus spolu s jiz zminenymi udaji o procesorech). Zadne oficialni oznameni nebylo, podle mne se na trh nedostane drive nez koncem roku (pokud vubec). Cena? Trevor hovoril o Mid-Range variante, ale co to v jeho terminologii znamena, to rici opravdu nemohu.

pavlor's Avatar
    Datum registrace
    15.02.2007
    Město
    Sokolov
    Věk
    35
    Post Thanks / Like

Tak to vypada, ze Cyrus skutecne bude nova zakladni deska pro OS4. Na VCF prezentovali hned dva prototypy (starsi Micro-ATX a novejsi ATX). Zaujalo mne, ze CPU bude pravdepodobne ugradovatelne (z P5020 na P5040). A-Eon doufa, ze by se Cyrus mohl k betatesterum dostat kolem letosniho AmiWestu (tedy cca podzim), podle zkusenosti s X1000 to podle mne ale je prilis optimisticky odhad. Cena? Nekde mezi SAM460 a X1000...

11. Poděkovat Prober - tito lidé za příspěvek poděkovali
    Scavenger's Avatar
    Datum registrace
    01.01.1970
    Post Thanks / Like

tak cena nekde mezi 20 - 70000? to je celkem velký rozptyl kdyby se radši snažili udělatz něco cenově dostupnějšího

pavlor's Avatar
    Datum registrace
    15.02.2007
    Město
    Sokolov
    Věk
    35
    Post Thanks / Like

V Ceske republice je asi jedna X1000... (soude podle fora Hyperionu) Tak kdopak z vas se skryva pod nickem sailorMH, pochlubte se!

Podobná témata

1. Amigaportal.cz - "Community Edition"
    By Prober in forum Informace o provozu portálu
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 23.04.2013, 05:41:00
  2. Amiga 4000 D Ultimate Edition
    By ExiE in forum Hardware
    Odpovědí: 28
    Poslední příspěvek: 21.04.2013, 19:44:05
  3. Uvažujete o nákupu X1000?
    By Prober in forum Hardware
    Odpovědí: 50