Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

AmigaOne X1000 - First Contact Limited Edition

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #31
    O: AmigaOne X1000 - First Contact Limited Edition

    Autorem citovaného textu je Delihc Přejít na původní příspěvek
    Zajímalo by mě co je na tom tak drahý, zda je to tím, že je to Amiga, nebo se to skládá z nějakých hodně drahých komponent?
    Kusová výroba.
    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

    Komentovat


      #32
      O: AmigaOne X1000 - First Contact Limited Edition

      Kusová výroba je vždycky dražší, i když třeba osazování laminátů či kompletace sestav tak nákladná není, spíš bych to viděl tak, že hodně drahý byl vývoj, případně tvorba věcí které jsou k výrobě potřeba (šablony, software do robotů, testery...) Mě spíš šlo o to, zda je v té Amize něco zásadního, nějaká součástka, která hodně zvyšuje cenu té sestavy, nebo tam jsou normálně dostupné komponenty a cenu zvyšuje to, že je to prostě Amiga.
      Panda Libor

      Komentovat


        #33
        O: AmigaOne X1000 - First Contact Limited Edition

        Autorem citovaného textu je Delihc Přejít na původní příspěvek
        Kusová výroba je vždycky dražší, i když třeba osazování laminátů či kompletace sestav tak nákladná není, spíš bych to viděl tak, že hodně drahý byl vývoj, případně tvorba věcí které jsou k výrobě potřeba (šablony, software do robotů, testery...) Mě spíš šlo o to, zda je v té Amize něco zásadního, nějaká součástka, která hodně zvyšuje cenu té sestavy, nebo tam jsou normálně dostupné komponenty a cenu zvyšuje to, že je to prostě Amiga.
        A co třeba zlaté a ne zlacené vývody konektorů atp.....
        Vše by mělo mít své meze, a podle mne jsou to všechny důvody dohromady a "prostě Amiga" navíc
        Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

        Komentovat


          #34
          O: AmigaOne X1000 - First Contact Limited Edition

          No každopádně jsem zvědav, co se bude ohledně AmigaOne X1000 dál dít, je to sice pálka, což mě vůbec nepotěšilo, ale aspoň se něco děje dobrým směrem... Mě hlavně děsí Amiga 1000X/2000X/... nebo jak se ta krabice jmenuje...
          Panda Libor

          Komentovat


            #35
            O: AmigaOne X1000 - First Contact Limited Edition

            Já jsem spíš zvědavý na ten oznámený noťas.
            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

            Komentovat


              #36
              O: AmigaOne X1000 - First Contact Limited Edition

              jj ten noťas by mohl být bomba
              Panda Libor

              Komentovat


                #37
                O: AmigaOne X1000 - First Contact Limited Edition

                Kvuli notasu sem si malem ustrik do kalhot, tak doufam, ze to vyjde!!!!!
                www.oldcomp.cz
                party.oldcomp.cz

                Komentovat


                  #38
                  O: AmigaOne X1000 - First Contact Limited Edition

                  Jasně, a jak jsem tady už někde zmiňoval, tak už šetřím, teď už to dělá 87.59 Kč
                  Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                  Komentovat


                    #39
                    O: AmigaOne X1000 - First Contact Limited Edition

                    Autorem citovaného textu je Dedy Přejít na původní příspěvek
                    A co třeba zlaté a ne zlacené vývody konektorů atp.....
                    Vše by mělo mít své meze, a podle mne jsou to všechny důvody dohromady a "prostě Amiga" navíc
                    No podívej, ptali jsme se onehdá třeba Jense Schönfelda, jestli si myslí, že by se dalo udělat něco jako SX32 pro CD32. Odpověděl že teoreticky jo, jenže cena takové věci by podle jeho odhadů byla někde kolem 300 Eur. A to je jen malý modul. Ta nová Amiga je celá deska plus komponenty, takže asi tak.
                    Naposledy upravil Predseda; 01.11.2011, 15:04:02.
                    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                    Komentovat


                      #40
                      O: AmigaOne X1000 - First Contact Limited Edition

                      Ale já to chápu, vývoj a výroba v podstatě kusového HW opravdu není zadarmo, ale to jsem ctěl naznačit tím "prostě Amiga navíc". Tady je ta naše dnešní komunita v obrovské nevýhodě, ale to je asi specifické jen na východ od ráje. Ceny u nás i když srovnatelné, jsou pro našince, (jak to slušně napsat ), téměř nedosažitelné. Ale s tím se nic nedá dělat, a tak opšt spořím, ale tentokrát to nebude tak drastické...
                      Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                      Komentovat


                        #41
                        O: AmigaOne X1000 - First Contact Limited Edition

                        Je to kus pekne HW, zial nie pre bezneho smrtelnika...
                        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                        Furiatune homepage

                        Komentovat


                          #42
                          O: AmigaOne X1000 - First Contact Limited Edition

                          Pro mě to nemá význam vůbec, nemám čas ani tvořit systém na MOSu, akorát stahuju software a sotva něco vyzkouším, tak uteče hodně času a nebo mi to prostě přestane bavit, když se v těch archivech topim, zkoušim, co běží, co neběží z 68k programů. Držim se stále aktuální jen s OS 3.9 na WinUAE, ale použití taky nic moc. Takže si akorát hraju a samozřejmě mě to pořád baví Takže to vidim asi tak - nejde úplně o 50 litrů, je to dost, ale primární to není - říkám, co bych s tím vlastně dělal. To samý co s MOSem anebo nic. Aktualizace, běžné věci, poslech hudby, kuk na filmy, hry a co já vim. To si raději pustim na PC notesu, výsledek stejnej a žeru o dost méně energie. Jednoduše Trevor si postavil mašinu, měl peníze na vývoj a tak prostě tu mašinu postavil, aby měl a lidi okolo něj dělo. Tak mají dělo, protože na to měl prachy a dokázal to udělat a ukočírovat. Třeba si splnil nějaký sen nebo své ambice - to je úplně normální vlastnost. A stanovil nějakou cenu, pod kterou nepůjde, protože nemusí - pokud to celý (vývoj) zalepil bez úvěrů, tak je mu to tuplem šum a fuk. I v CZ jsou lidi, který se kdysi chytli v "ekonomickém" sektoru a dnes sedí na zadku a opravdu jim roste konto 50 litrů za den. Je jich málo, ale jsou. On může být něco podobného. Otázka pak je, kolik je výrobní cena za kus a jeho distribuce, a kdo vůbec financuje vývoj AmigaOS? Nevěřim, že to utáhnou kupující uživatelé, kteří si koupí systém za nějakých 100+ euro ... Je taky dost možné, že má jisté možnosti odběrů pro speciální odvětví, průmyslová řešení a tam to prodá jako nějaký celek v přidanou službou navíc. Jenže tohle nikdy neřekne, a platí pořád totéž - o prachy jde až v první řadě. Běžný zákazník je něco tak nejistého, že tohle si dovolit nemůže. Jinak plnej souhlas s Mrafem - taky jsem měl Didaktika za 6200, Merkura 2 ještě za 3400, Elta mono kazeťák za asi 1900, BT100 a co já vim a součtem to mohlo být v roce 1990/1991 opravdu 4 až 5 tehdejších platů. Všechno tohle bylo drahý všeobecně a tak kdo to chtěl, tak prostě našetřil a nejméně rok se nemohl absolutně nudit, i kdyby jen hrál hry Tady je něco za 50 litrů, ale ostatní počítače stojí do 20 litrů a považuje se to za herní dělo. Mám rád Amigu a vždycky budu.

                          Komentovat


                            #43
                            O: AmigaOne X1000 - First Contact Limited Edition

                            Po te, co jsem videl benchmarky, se upevnilo me rozhodnuti koupit X1000. Kdyz vse pujde tak, jak ma (a neprijdou nenadale financni potize), poridim si tohle drahe tezitko k Vanocum. Mozna pak budu s X1000 jezdit po republice a predvadet ji za vstupne ve stanu... ale ted vazne, jeste pro ni musim v pokoji uvolnit misto a to bude horsi.

                            Komentovat


                              #44
                              Tohle proste obdivuju. Ja jsem vzdycky rozhodnuty si neco koupit, nez prijde okamzik vytahnout penize.

                              Komentovat


                                #45
                                O: AmigaOne X1000 - First Contact Limited Edition

                                Diky botovi za pripomenuti tohoto vlakna.


                                Jak dopadl muj plan koupit X1000?
                                Vyclenil jsem v rozpoctu na X1000 50000 CZK, konecna cena se vsak vysplhala na v prepoctu 75000 (to ani nepocitam dopravu). To uz by byla prilis velka dira do meho ucetnictvi, a proto si musim nechat zajit chut na tento uzasny stroj. Snad se Cyrus bude pohybovat v pro mne prijatelnejsi cenove oblasti.

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X