Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Pokusy záchrany dat z HDD v domácích podmínkách

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Pokusy záchrany dat z HDD v domácích podmínkách

    Mně v neděli odešel externí disk, je definitivně KO, bylo tam 500GB dat a z toho cca 250GB na Amigu
    To naštve ...
    ♦ Amiga 1200 + Blizzard 1230 IV 50MHz, FPU, 64MB RAM + HDD 8GB CF ♦ Pegasos2 600MHz + AmigaOS 4.1 ♦ Amiga 600 ♦ Amiga CDTV ♦ Amiga CD32 ♦

    #2
    O: Co vás v poslední době vytočilo?

    Zkoušel si ho vyndat připojit přímo do póča? Jako proč se ptám Kamarádovi takhle taky začal zlobit externí disk - někdy naběhl, někdy ne. Pak už vůbec. Ještě, než ho vyhodil, tak rozloupnul skořápku, vyndal a strčil dovnitř jako interní. A tam fungoval naprosto korektně.
    Naposledy upravil MisticJoe; 07.12.2011, 11:09:49.

    Komentovat


      #3
      O: Co vás v poslední době vytočilo?

      Ano, to jsem zkoušel, vypadá to, že se neroztočí motor, snaží se jako pořád nabírat otáčky a nějak se mu nedaří ...
      ♦ Amiga 1200 + Blizzard 1230 IV 50MHz, FPU, 64MB RAM + HDD 8GB CF ♦ Pegasos2 600MHz + AmigaOS 4.1 ♦ Amiga 600 ♦ Amiga CDTV ♦ Amiga CD32 ♦

      Komentovat


        #4
        O: Co vás v poslední době vytočilo?

        Aha... A ručníkovou metodu si již zkoušel? Porůznu naklánět?

        Komentovat


          #5
          O: Co vás v poslední době vytočilo?

          a ještě k tomu, zabýval jste se někdo otázkou kam zálohovat ? Mně přijde, že neexistuje technologie pro spolehlivou zálohu ...
          DVD = tak na několik let, pak jdou do háje, při větším objemu drahé
          HDD = totálně nejméně spolehlivá záloha
          cloud = docela drahé
          Blueray = ???
          ♦ Amiga 1200 + Blizzard 1230 IV 50MHz, FPU, 64MB RAM + HDD 8GB CF ♦ Pegasos2 600MHz + AmigaOS 4.1 ♦ Amiga 600 ♦ Amiga CDTV ♦ Amiga CD32 ♦

          Komentovat


            #6
            O: Co vás v poslední době vytočilo?

            naklánění jsem zkoušel, ještě mně napadlo s ním zkusit poklepat ... ale k tomu zatím odvaha nebyla
            ♦ Amiga 1200 + Blizzard 1230 IV 50MHz, FPU, 64MB RAM + HDD 8GB CF ♦ Pegasos2 600MHz + AmigaOS 4.1 ♦ Amiga 600 ♦ Amiga CDTV ♦ Amiga CD32 ♦

            Komentovat


              #7
              O: Co vás v poslední době vytočilo?

              I ten předehřátý ručník? To dáš (samo suchý) ručník do trouby a necháš ho "propéct" na 75°C, vytáhneš disk z compu na kabelu ven a obalíš ho tím ohřátým ručníkem. Pak to chce chvíli vytrvat, ale takhle se mi nakonec po cca 5ti minutách roztočila i naprostá mrtvolka, která dělala jen "škrun, škrun". Na dlouhodobý provoz to není, ale na vytažení dat to stačí.

              Komentovat


                #8
                O: Co vás v poslední době vytočilo?

                a nebo ten HD vrazit na pár desítek minut do mrazáku, jak pak bude ledovej tak by mohl chvilku jet . . mám to otestováno a občas to i zabralo

                Komentovat


                  #9
                  O: Co vás v poslední době vytočilo?

                  No...to tedy nevim Mrazák bych neriskoval...

                  Komentovat


                    #10
                    O: Co vás v poslední době vytočilo?

                    Mražák se používá v případě, když disk vyluzuje ten klasický zvuk - klik klak klik klak... To se totiž hlavičky neustále vrací do parkovací polohy z důvodu vadných sektorů hned za nultou stopou, jelikož je nemůže načíst. Náležitá "mražáková hibernace" mu značně zpomalí reakce a soft na opravu vadných sektorů může začít "klestit" cestu ke kýženým datům.
                    Naopak při potížích s motorem, potažmo s ložisky, je ohřívací metoda ta jediná správná. Zmražení by v tomto případě byla totální konečná...

                    Komentovat


                      #11
                      O: Co vás v poslední době vytočilo?

                      Chlapi pěkně, po zapékání grafické karty v troubě další reccepty do kuchařky. Znamenám si
                      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                      Komentovat


                        #12
                        O: Co vás v poslední době vytočilo?

                        mozna by to chtelo odpovidajici kus vlakna presunout do samostatneho tematu

                        Komentovat


                          #13
                          O: Co vás v poslední době vytočilo?

                          V dobe A500 si kamos poridil 20MB HD IDE velikosti 5,25" k externimu IDE radici ceske vyroby. Jeho testy kvality HD spocivaly v tom, ze HD zabalil do rucniku a den na tom drtil Amigu. HD to samozrejme neprezil a pak se ho marne snazil vratit .
                          I love Amiga

                          Komentovat


                            #14
                            O: Co vás v poslední době vytočilo?

                            Dle mého názoru je výhodný cloud, pokud ti nejde o terabajty. Jinak mít pár HDD v raidu je dlouhodobě levné a řekl bych spolehlivé řešení.

                            Já už jsem archivaci dat vzdal. Než to najdu v záloze, tak je to rychlejší stáhnout z internetu - což je takovej můj osobní cloud . Takže si jen na různá místa ukládám vlastní tvorbu a fotky třeba, jinak nic.
                            Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                            Komentovat


                              #15
                              O: Pokusy záchrany dat z HDD v domácích podmínkách

                              Ja pouzivam NAS v RAIDu 5.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X