Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

WHDLoad A500 10MB RAM AlfaPower problém

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    WHDLoad A500 10MB RAM AlfaPower problém

    Nejsem schopen kloudně rozběhat WHDload - snad někoho něco napadne. Mám teďka na stole A500 zmíněnou v podpisu (68010, 2MB Chip, 8MB Fast, AlfaPower s CF512MB). Vždy se dostanu tak akorát k tomu, že zahlásí guru 80000003. Nejdřív jsem myslel, že by to mohlo být 68010kou, tak jsem tam dal zpět 00ku, ale bez výsledku. Pak jsem snížil na CFce max transfer na hodnotu doporučovanou všude na fórech (0x1fe00). Bez výsledku. Nakonec jsem tam vrátil reálný harddisk, ale také to něbeží. Některé hry kousek naběhnou a pak Amiga spadne. U jiných se neobjeví ani okénko WHD Loadu. Zkoušel jsem NOCACHE, NOVBRMOVE. Nic. WHDLoad mám ve verzi 16.8.
    RAMka je OK. Hry, co mohou být instalovány standardně na HDD běží bez problémů (třeba Settlers - nainstalované standardně běží, ve WHDLoad verzi nikoliv).

    #2
    O: WHD load A500 10MB RAM AlfaPower problém

    Já mám na stejné sestavě jen 512KB ram a whdload nehrozí. Ale co se mi podařilo pod whdload rozjet, tak to byl tuším Beast 1. Whdload 16.9.
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    Komentovat


      #3
      O: WHD load A500 10MB RAM AlfaPower problém

      No jasně, ale tam je právě zádrhel těch 512kB Chip. S 2MB Chip (1MB Chip na boardu, další 1MB v trapdooru), co mám já, by tedy nefungování z nedostatku ram neměl ani v nejmenším hrozit.

      Komentovat


        #4
        Zkousel jsi jine verze WHD?

        Komentovat


          #5
          O: WHD load A500 10MB RAM AlfaPower problém

          Jo, před chvílí jsem si stáhl 17.0 - ten samý výsledek. Hrál jsem si do aleluja s všemožnými i nemožnými parametry - jediný výsledek byly různé guru kódy - 80000004, 8000000B, 80000003... Stáhl jsem cca 25 her, neběží jediná. Asi budu muset udělat nějaký bugreport a poslat přímo autorovi, ale vůbec netuším, jak na to (ano, něco je popsané v DOCkách, ale ještě jsem se tím nepročetl).

          Zkoušel jsem i utility pro degradaci 010ky, ale bez výsledku. Ostatně mi to neběží ani s 00kou. Mám dojem, že problém bude právě v řadiči AlfaPower.

          jako ostrý je, že třeba běží i chameleon, který na 020 už nefachá mám AmiSTčko
          Naposledy upravil MisticJoe; 18.12.2011, 22:27:25.

          Komentovat


            #6
            O: WHD load A500 10MB RAM AlfaPower problém

            zkus starší verzi whdload 16.4 a nižší
            A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

            Komentovat


              #7
              O: WHD load A500 10MB RAM AlfaPower problém

              Zkus jeste najumperovat jen 4 MB pameti, ty ostatni vytahovat nemusis. Treba ten memtest neodhalil nejakou chybu...
              www.oldcomp.cz
              party.oldcomp.cz

              Komentovat


                #8
                Jestli je to stejna A500 kde resis problem s Amosem, tak mas podle me nejspis nejake dodrbane knihovny. Urcite to muze porad souviset s Alfapowerem, ale ja bych smaznul LIBS: a zacal znovu.
                Naposledy upravil Doda; 19.12.2011, 10:08:58.

                Komentovat


                  #9
                  O: WHDLoad A500 10MB RAM AlfaPower problém

                  Ne, takAMOSy testuju z floppyn... Ale ty libs zkusim take. To neni od veci.

                  Komentovat


                    #10
                    O: WHDLoad A500 10MB RAM AlfaPower problém

                    Tak jo - ramkou to neni, knihovnama taky ne. Pozdeji odpoledne jeste zkusim tu starsi verzi a pak uz nevim...Mozna jeste zkusim vyhodit mego chipky z trapdooru, jestli nedela problem to.

                    Komentovat


                      #11
                      Zajimave je, ze ti kde co hazi guru, mozna mas v tom radici nejakou nestabilni RAMku, zkus jeste co radi Mraf, ale ja bych tu pamet asi uplne vyndal, prece jenom i ty jakoby nepouzite chipy zatezuji sbernici. Tomu by odpovidalo i chovani, ze ti vcera neco nejelo a uz to jede, zrejme je neco na limitu fungovani.

                      Komentovat


                        #12
                        O: WHDLoad A500 10MB RAM AlfaPower problém

                        No ono nehází guru "kde co" - kromě AMOSu a WHD jede všechno naprosto korektně. ImageFX, Wordworth, LightWave - to jsou věci, které bych řekl, jsou celkem náročné na všechno.
                        Naposledy upravil MisticJoe; 19.12.2011, 12:50:56.

                        Komentovat


                          #13
                          O: WHDLoad A500 10MB RAM AlfaPower problém

                          Tak jo - WHD 16.4 neběží, vyndání RAMky z trapdooru nepomohlo. Tohle je krajně zapeklitá situace, ale rád bych jí nějak vyřešil, protože ne všechny hry, které si chci zapařit, lze nainstalovat na harddisk...

                          No - prostě WHDload má problém - tak třeba K240, přes WHDload neběží, ale je to jedna z her, u které není nutný - z WHD balíčku jí normálně spustím dávkovým souborem.
                          Naposledy upravil MisticJoe; 19.12.2011, 18:27:41.

                          Komentovat


                            #14
                            O: WHDLoad A500 10MB RAM AlfaPower problém

                            No jo, hele Happy New Year 96 Vyčistím a dám vědět...

                            Komentovat


                              #15
                              O: WHDLoad A500 10MB RAM AlfaPower problém

                              Tak vyčištěno od viru - stejně nic...

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X