Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Oprava jamesd_007 BlizzardPPC by IDEfix

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Oprava jamesd_007 BlizzardPPC by IDEfix

    Tak Jamesi, veselé Vánoce, tvoje PPC turbína ŽIJE !
    Přiložené soubory

    #2
    O: Oprava jamesd_007 BlizzardPPC by IDEfix.

    Opravit turbínu, na které si vylámal zuby EXA a dokonce i Stachu, pane klobouk dolů...
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      #3
      O: Oprava jamesd_007 BlizzardPPC by IDEfix.

      to Vezir...
      ???

      Komentovat


        #4
        O: Oprava jamesd_007 BlizzardPPC by IDEfix.

        Génius, génius!! nemožné, proboha čim to bylo? Já věděl, že IDEžíšek existuje!!! Tak tohle je ten nejlepší dárek pod stromeček Po roce vánoce vánoce přicházejí . . ... .

        Komentovat


          #5
          O: Oprava jamesd_007 BlizzardPPC by IDEfix.

          IDEfix, respekt
          I love Amiga

          Komentovat


            #6
            Famozni

            Komentovat


              #7
              O: Oprava jamesd_007 BlizzardPPC by IDEfix.

              Gratulujem IDEfix, dobra praca!
              Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
              Furiatune homepage

              Komentovat


                #8
                O: Oprava jamesd_007 BlizzardPPC by IDEfix.

                Díky chlapi za uznání, vážím si toho...

                Komentovat


                  #9
                  O: Oprava jamesd_007 BlizzardPPC by IDEfix.

                  Rescept! Mame noveho HW genia! Ocekavej naval objednavek

                  Komentovat


                    #10
                    Ja jsem myslel, ze mu do toho BPPC da Stachu jine (rychlejsi) PPCcko? To se pletu?

                    Komentovat


                      #11
                      O: Oprava jamesd_007 BlizzardPPC by IDEfix

                      Já pochopil, že ho jen vyměnil za jiný, odzkoušený kus v rámci pokusu opravy karty. Zrychlení nebylo v původním plánu a Jamseovi šlo hlavně o oživení.
                      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                      Komentovat


                        #12
                        O: Oprava jamesd_007 BlizzardPPC by IDEfix

                        dělal tam přesně tohle

                        1) Examination - 20EUR
                        2) Flash replacement - 30EUR
                        3) PPC CPU replacement - 90EUR (ten na 160Mhz)
                        4) Postage - 5EUR if sent as not insured letter or 18EUR if sent as tracked and insured up to 150EUR parcel. Please choose the best option for you.

                        Zázraky se dějííííí

                        Komentovat


                          #13
                          O: Oprava jamesd_007 BlizzardPPC by IDEfix

                          Takže přátelé, kamarádi, je tu závěrečné rozuzlení, proč nefachala turbína jamesd_007.

                          Bylo to způsobeno souhrou několika naprosto fatal error záserů, které byly, a to každý zvlášť, naprosto destruktivní a neslučitelný se životem nebohé turbíny.
                          Ale začněmež od počátku (blahoslaven budiž Oráj...) ) Nejdříve jsem celou kartu podrobně projel pod zvětšovacíma brejlema na nejvyšší zvětšení.
                          Karta byla celkově v dost zuboženém stavu a působila značně usmoleným a upatlaným dojmem . Zásadnější vady jsem nezjistil, i když podivně vedený drátek odspoda karty, přes zářez na boku, až k PPC procesoru kde byl zafixován malím jezírkem vteřinového lepidla mě poněkud děsil. Po zapojení do Amigy obrazovka hodila pouze dva posty - tmavě šedý a světle šedý. Správě by se mělo toto opakovat dvakrát - tmavý, světlý, tmavý, světlý, pak černá a pokuď se po celou dobu drží ESC tak by se objevilo bootmenu samotné karty, kde se nastavuje rychlost pamětí, maprom, PCI, atd. A ono prt...

                          Zkusil jsem šahnout na procáky - PPC teplý, 68K studený jak psí čumák (před tím jsem z toho samozřejmě očesal ten větrákový ansábl, bo bych to do zkušebního desktopu nenarval, o prohnutém a uprostřed skoro milimetrovou vrstvou silikonové pasty podlitým pasivu na PPC ani nemluvim).
                          Selským rozumem vzato - když CPU netopí, tak nejede. Tak jsem se pustil tímto směrem. Znovu jsem opticky projel patici 68K a její blízké okolí. A pak mě to "padlo do voka". Když jsem se díval z boku do škvíry mezi CPU a paticí, tak jsem si všiml, že v jedné z mezer něco jakoby v přebývá (správně by mělo být - řada nožiček - mezera zkrz až na druhou stranu - řada nožiček - zase mezera - atd.) A opravdu tam něco přebývalo!
                          Dva plochý šroubováky a banzaj na něj - CPUčko bylo dole (stejně jsem ho chtěl servat dolu, ale trochu později ). Ofšem to, co sem uviděl... viz obr. #1

                          Tomu řikám maso! Pevnou jehlovou pinzetu, nedýchat a modlit se, aby to neruplo. Naštěstí se povidlo viz obr. #2

                          Že by to bylo až tak jednoduchý - jedna blbá ohnutá nožička...? To se mi tak nějak nechtělo věřit. A měl jsem pravdu. Dal jsem CPUčko zpátky do patice a ono nic. Studený. Vyškub sem ho ven a dal svoji 68060tku a... taky nic. Jamesovo CPU do mé karty - fachá... Hmm, sme trochu dál. Teď je ofšem otázka proč to nejede v PPC turbíně. Nemám šanci zjistit, jakej tam je firmware - 040 nebo 060 ? Jede, čistě teoreticky, 040 firmware s 060 procákem ?

                          Nejrychlejší asi bude, uvést celou kartu do původního stavu - přehodit voltáž z 3.3 na 5V a prohodit CPU selektor. A samo procák na 68040. A voalá - bingo ! Jede! Nirvána... Takže fšechno zase nazpět aaaa... zase nic! S 68060tkou to prostě nejede. Že by teda ten firmware? To se mi zdálo jako jediný možný řešní, ale... co když ne? Co když to vrátím na 68040, flešnu na 060tku a už se to nerozběhne vůbec. Budu ve slepé uličce. Když bych to nechal tak, jak to momentálně je, bude mít jamesd aspoň fukční turbínu s 040tkou. A co když je zádrhel ještě někde jinde? S čim sem hejbal naposled? Voltáž selektor a CPU selektor. Voltáž po změření OK. CPU selektor... že by? Při pohledu na to upatlaný fluxový jezírko ve kterém se ztrácely odpory multiplikátoru a selektoru CPU sem si řek, že tohle musí komplet pryč a očistit, páč tam není absolutně nic vidět. Schodil jsem i spodní patici pro krystal, aby k tomu byl lepší přístup. Po umytí isopropylem a odsání přebytečného cínu koukám a ono nám tu tak nějak něco chybí... viz obr. #3. )

                          Jedna ploška od jednoho z odporů multiplikátoru. A bez toho to fakt nejede... Zřejmě jak sem pájkou nahřál plošňák, tak to chytlo kontakt.
                          Pak už to šlo rychle - opatrně napájet odpory nazpátek a ten jeden mírně natočit a posunout, aby měl kontakt, nastavit voltáž, nasadit 060tku a zkusit.

                          A podruhý bingo! JEDE!!! Workbench a WhichAmiga. 060tka jede bez FPU a MMU a PPC není vidět. P5 library pro 060. Workbench nenajede. Library pryč. Najede. Žeby firmware? Seru na to a dem flashovat. Nervy a napětí - de o fšechno! Povedlo se! DONE! Restart. Workbench najel! P5 library nazpět. WhichAmiga. Gut! Všechno jak má být! Obrázek je nahoře na začátku vlákna.

                          A to je fšechno, přátelé... taadytaadydaaaa....

                          )
                          Přiložené soubory
                          Naposledy upravil IDEfix; 19.12.2011, 23:18:12.

                          Komentovat


                            #14
                            O: Oprava jamesd_007 BlizzardPPC by IDEfix

                            No, smekám klobouk!

                            Komentovat


                              #15
                              O: Oprava jamesd_007 BlizzardPPC by IDEfix

                              Když to tak čtu a přeskakuju slova kterým moc nerozumím , tak to vypadá celkem jednoduše Perfektní práce vezíre a Jamesovi letí gratulace k funkční turbíně. Tak pod stromeček už jenom AmigaOS 4.1 Classic a nebude to mít už žádnou chybu
                              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X