Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Vadný IDE konektor A600

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Vadný IDE konektor A600

    Tak to vypadá na nějaký vadný konektor na mé A600 on se sice tvářil v pohodě, ale když mi asi 3 piny zůstaly v kablíku tak to asi nebude v pořádku, navíc mě zaráží že všechny piny jsou urvané pod plastem na desce. Vzal jsem náhodně za držící piny na desce v plastu a skoro třetinu jsem jich vytahal.
    Zbytek v desce jde vyndat s pomocí pájky.

    Takže zásadní otázka, kde sehnat nový konektor pro přepájení?

    #2
    Myslim ze je to tenhle: http://www.ges.cz/cz/pld-2-00-80s-GES06614676.html

    Komentovat


      #3
      O: Vadný IDE konektor A600

      Super !

      Komentovat


        #4
        O: Vadný IDE konektor A600

        Nevymienat cely konektor! Iba odfaklene piny, je to bezpecnejsie. Treba pajkou nahriat poskodeny pin a ihlou vytlacit odlomeny kusok. Zo stareho vraku pouzit novy pin a je to. Je to rychle a bezpecne riesenie.
        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
        Furiatune homepage

        Komentovat


          #5
          O: Vadný IDE konektor A600

          No já na to mám takový drátek, opřít ze strany konektoru, trochu prohřát a jde to ven pěkně.
          Co se týče výměny, pokud by z nového konektoru šli piny vytáhnout, tak bych to asi skusil, ale vzhledem k tomu kolik je toho vadnýho tak nevím...
          Mám objednaný ty z Gesu, tak jsem zvědavý až to dorazí jak to bude vypadat. GMko má taky, ale ne pozlacené, jen abyč a jen 2x5 pin...

          Komentovat


            #6
            O: Vadný IDE konektor A600

            Ty z GESu jsem taky kupoval a super. Z desky A600 jsem dával pryč celý konektor, poměrně jednoduše. Z kratší strany jsem pin ohřál a z druhé strany jsem ho vytáhl kleštičkama, takhle jsem sundal celý konektor. Pak už jsem jen odsál cín, vrazil tam nový konektor a připájel. Deska vydržela úlně v pohodě.
            www.oldcomp.cz
            party.oldcomp.cz

            Komentovat


              #7
              O: Vadný IDE konektor A600

              ale treba dobre prehriat cely pin inak to vytrhnes aj z kuskom vodiacej plosky ci prekovenia.

              Komentovat


                #8
                O: Vadný IDE konektor A600

                No tak jasně, musí jít ven úplně volně. Mně teda nic jiného nezbývalo, prosotže deska měla celý konektor v háji. Někdo na něj kdysi znouze napájel kapel přímo a pak ho zase ustřihl!
                www.oldcomp.cz
                party.oldcomp.cz

                Komentovat


                  #9
                  O: Vadný IDE konektor A600

                  Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
                  No tak jasně, musí jít ven úplně volně. Mně teda nic jiného nezbývalo, prosotže deska měla celý konektor v háji. Někdo na něj kdysi znouze napájel kapel přímo a pak ho zase ustřihl!
                  Das is prasárna...

                  Komentovat


                    #10
                    O: Vadný IDE konektor A600

                    Jenze v roce 1995 k sehnani zadne takove veci nebyly, takze se hledalo nejake nahradni reseni. Prasarna je to desna, ja bych to taky nikdy neudelal, ale kdyz jsi uz nahodou nejaky dostupny disk splasil a byl 3.5". redukce nebyla k sehnani, tak se obcas nekdo uchylil k tomuhle.

                    Komentovat

                    Zpracovávám...
                    X