Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Pouzitie MC68HC000LP16 v Amige

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Pouzitie MC68HC000LP16 v Amige

    Zohnal som procesor MC68HC000LP16. Je mozne ho vyuzit v CDTV alebo inej Amige, ktora ma 68000 procesor ? Myslim A500 alebo A2000. Teda sposobom ze nepotrebuje nejaku pridavnu turbokartu, len zmena procesora + oscilator. Vie niekto ?? Ak mate niekto vyskusane na akej frekvencii pobezi, ked sa len zameni v Amige.

    Pytam sa, lebo StaryMraf ponuka 68010 na 10 MHz, tak pre zaujimavost ci sa da pouzit aj ta moja motorola na 16MHz.
    A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

    #2
    O: Pouzitie MC68HC000LP16 v Amige

    Ta 010 tam jde požít naprosto bez úprav. Ale na taktu původní 68000.
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    Komentovat


      #3
      O: Pouzitie MC68HC000LP16 v Amige

      Pokud chceš vyšší takt na staré dobré A500, musíš provést (tedy kromě přidání rychlejšího procesoru) i nějaké ty HW úpravy, které siec nejsou nijak zvlášť náročné, ale rozhodně si udělej HW switch na přepínání na starou frekvenci.

      Komentovat


        #4
        O: Pouzitie MC68HC000LP16 v Amige

        No ja kdysi delal prepinac na dvojnasobnou frekvenci u A500 dle Aminetu a moc stabilni to nebylo. Za chodu prepinat temer neslo. Podle me je to k nicemu.
        I love Amiga

        Komentovat


          #5
          O: Pouzitie MC68HC000LP16 v Amige

          Presne o to mi ide, lebo viem ze ta 010 je na rovnakej frekvencii asi o cca 10% rychlejsia. Tak nejak som predpokladal ze bez uprav to nepojde, aby Amiga vedela vyuzit vyssiu frekvenciu.

          Viac ako v A500 by ma to ale zaujimalo v CDTV alebo A2000, kedze v A500 to pre mna nema valneho vyuzitia. No, ved v tej CDTV vlastne tiez nie
          A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

          Komentovat


            #6
            O: Pouzitie MC68HC000LP16 v Amige

            Kdyz 010tce doprejes nejakou tu skutecnou fastku, tak ten narust vykonu je dost znat i na 7mhz.

            Komentovat


              #7
              O: Pouzitie MC68HC000LP16 v Amige

              Ono nema zmysel mat pretocene CPU na 14MHz pokial nie je FastRAM, ten rozdiel je markatny. CPU pojde na prazdno pretoze caka na Amigu.
              Tie navody na aminete s upravou na 14MHz nie su prilis stabilne, 68000 je dost haklivana na presne casovenie a to bez pridavnej logiky sposobuje kolize.
              Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
              Furiatune homepage

              Komentovat


                #8
                O: Pouzitie MC68HC000LP16 v Amige

                Ja jsem to taky delal, jestli to bylo stabilni uz si moc nepamatuju, ale narust vykonu byl priblizne nic, fakt se to skoro neprojevilo.

                Autorem citovaného textu je Solaris104 Přejít na původní příspěvek
                No ja kdysi delal prepinac na dvojnasobnou frekvenci u A500 dle Aminetu a moc stabilni to nebylo. Za chodu prepinat temer neslo. Podle me je to k nicemu.

                Komentovat


                  #9
                  O: Pouzitie MC68HC000LP16 v Amige

                  Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
                  Ono nema zmysel mat pretocene CPU na 14MHz pokial nie je FastRAM, ten rozdiel je markatny. CPU pojde na prazdno pretoze caka na Amigu.
                  Tie navody na aminete s upravou na 14MHz nie su prilis stabilne, 68000 je dost haklivana na presne casovenie a to bez pridavnej logiky sposobuje kolize.
                  Doplnil by som ze ciste pridanie FASTky (bez pretocenia cpu) ma lepsi vplyv na vykon ako len pretocernie CPU.

                  Jedine co je mozne dosiahnut zmenou cpu na HC verziu je znizenie zahrievania cpu a spotreby amigy (ale cpu tam nieje najvecsi zrac)

                  Komentovat

                  Zpracovávám...
                  X