Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Anketa - Nástupce Fúria S628

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #76
    O: Anketa - Nástupce Fúria S628

    Ja jsem samozrejme tu 060 myslel pro A1200. Nicmene si tak rikam, jestli by Boboo nemel dodelat Furia batch a pak se treba pul roku venovat rodine a relaxovat. Jak mi rekl cisnik, kdyz jsem mu mirne vytknul, ze jiz hodinu a pul cekam na obed - "Lidi nejsou roboti, pane."
    Naposledy upravil uunek; 18.08.2014, 17:36:16.

    Komentovat


      #77
      O: Anketa - Nástupce Fúria S628

      Ja bych se na to spis podival z jine stranky. Bez ohledu na to jaky procesor pouzijes ted, pri vyvoji rychlejsich karet treba prave s 060 se novym pametem nevyhnes. Takze tohle lze brat i jako prilezitost vyzkouset si novou logiku s tim, ze zbytek karty mas odzkouseny a funguje atd.

      Komentovat


        #78
        O: Anketa - Nástupce Fúria S628

        uunek: To s tím odpočinkem máš těžký, když tě něco baví/naplňuje. Boboo říkal, že se své tvorbě věnuje tak 2 hodiny denně. Asi u toho někdy býva i déle, ale když pak věci fungují, člověk má z toho radost. Jednou z tvorby vypadneš a může to být taky napořád... . Změníš úhel pohledu a vše začneš vidět jinak. Takhle to tedy vnímám já - tedy můj současný úhel pohledu, který se může kdykoliv, třeba po odpočinku z programování změnit a s programováním můžu třeba úplně skončit.

        Odpočívat budeme všichni tak za 50 let .
        Amiga - PMD 85

        Komentovat


          #79
          O: Anketa - Nástupce Fúria S628

          No ja ti to reknu asi takhle - deti na tebe nepockaji a cas nevratis. Muzes si za 10 let rikat, jak ses jim mel venovat, ale uz ti to nebude nic platne. Samozrejme pokud jsi sam, muzes si s casem delat, co chces. Ale Boboo ma rodinu. No, to uz je offtopic. Pisu to i proto, ze sam mam maslo na hlave. A to myslim celkem velkou hroudu, jestli mi rozumis.

          Komentovat


            #80
            O: Anketa - Nástupce Fúria S628

            Dakujem za nazory, v kazdom z nich je kus pravdy a inspiracie. Dost casto teraz citam hlavne zahranicne fora orientovane na HW. Preto som tu napisal rozne moznosti, treba sa uz len rozhodnut, samozrejme musim brat v uvahu co je realne a co od toho ocakavam. Asi 030 ukoncim vyvoj akceleratorov pre A600, realne asi nie je mozne vyuzit vyssi vykon nakolko A600ka je lowend pocitac na hranie OCS/ECS hier. Mozno este nejake emulatory 8-Bit pocitacov potazmo 16-Bit. Idealna konfikuraci co mi s toho vychadza je Full MC68030 na 33MHz 64MB DRAM. Pohravam sa z myslienkou nechat si zadne vratka a na akcelerator umiestnit mini Zorri II (plnohodnotny), v dnesnej dobe su uvolnene zdrojaky pre Piccaso-II a dalo by sa to vyuzit.

            Momentalne dokoncujem dosku Furia 030, ta vychadza z povodnej dosky Furia EC020. Bola by to vyvojova doska na ktorej si mozem plne omakat MC68030 a nabrat nejake skusenosti, pretoze 030 je interface pre MC68060. Tato doska bude mat na palube PGA MC68030RC25MHz tie sa daju zohnat z USA uz od 20$ (Manufactur Japan Cierne), samozrejme overlock na 33MHz, pamate DRAM 50ns s ktore tu mam v zasobe. Cela logika sa da prekopnut rovno na 030, cize to problem nie je, treba uz len vyriesit Burst-Mode. Ak toto bude v poriadku, pride finalna faza a to navrh akcelerator z 64MB FastRAM, tu vsak musim preklenut Auto-config Zorro-III. Pretoze s PGA sa neda do buducna ratat, procesor bude plastovy QFP MC68030FE33 ten sa da lahko zohnat a cena je cca 17$. Co sa tyka SDRAM vs DRAM, SDRAM ma navrch rychlostou je az 10x rychlejsie ako najrychlejsie DRAM, cena SDRAM 64MB 16-Bit ako je vo Vampire 600 je 29,- Eur bez dane a treba 2 kusy. Cize nic lacne, samozrejme su aj lacnejsie varianty. U DRAM sme s cenou niekde v polke a hlavne uz mam vymakany 32-Bit radic pre FastRAM.

            U MC68060 nema zmysel nieco riesit s DRAM, pretoze pristup do DRAM je limitovany, to neznamena, ze sa to neda, ale cenu straty vykonu. Tu je moznost iba SDRAM no a tu su dva nove neprebadane prvky a to 060 a SDRAM, zla kombinacia pre zaciatok. Tu by som si vedel pomoct Furia 030 Devkit s PGA puzdre, pretoze vsetko od 060 logiky by bolo vyladene a pod kontrolou. Ale to len okrajovo...

            Mozne volby - CD32 projekt, bol som oslovny pre vyvoj HW pre tuto konzolu, zial sam na to ist je samovrazda do teamu by som potreboval ludi. Tych co poznam to odmietli, dalsie problem je urcita rivalita, ludia co by mi vedeli pomoct napriklad predajom BUS konektorov od vyrobcu TE AMP, mi ich s principu nepredaju. Problem mam aj SW podporou, MarK uz Amigu zavesil na klinec a takeho skuseneho cloveka tazko niekde najdem, nechcem tym nikoho pocenovat. Zaujimave riesenie a hlavne pre udrzanie Amiga komunity je najlepsia volba A1200, tu chyba highend karta MC68060, neviem ako rychlo pojde vyvoj projektu Apolla, ale dalo by sa vychadzat aj s tohoto projektu. Podla dostupnych informacii, bude Apollo softcore CPU ako samostarna jednotka co by mohlo nahradit samotne CPU 060, kto staci zostrojit iba intreface s SDRAM radicom.

            Turbokarty pre A1200, tu to vsetko ovladol Jens. Karty su dost vykonne ACA 1232/40MHz je vykonnejsia ako Blizzard 1230IV, tu to chlapec ma uz vsetko vychytane, problem je, ze karty co su skladom sa predaju a dalsie niebudu aspon nie tie 40MHz, postupne aj dalsie. MC68030 sa uz nevyrabaju, este nieco sa da zohnat ale bez zaruky ako fake, co si nikto netrufne. Freescale este drzi nejake 030 v limitovanej serii pre vacsie firmi ako Boing ale to tak vsetko. Tu ostava moznost uz len Softcore CPU a to Apollo.
            Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
            Furiatune homepage

            Komentovat


              #81
              O: Anketa - Nástupce Fúria S628

              Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
              Problem mam aj SW podporou, MarK uz Amigu zavesil na klinec a takeho skuseneho cloveka tazko niekde najdem, nechcem tym nikoho pocenovat.
              Verím, že sa nejaký programátor nájde. Keď nie na Slovensku, tak inde v zahraničí.
              Amiga - PMD 85

              Komentovat


                #82
                O: Anketa - Nástupce Fúria S628

                Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
                Ja bych se na to spis podival z jine stranky. Bez ohledu na to jaky procesor pouzijes ted, pri vyvoji rychlejsich karet treba prave s 060 se novym pametem nevyhnes. Takze tohle lze brat i jako prilezitost vyzkouset si novou logiku s tim, ze zbytek karty mas odzkouseny a funguje atd.
                Ano mas pravdu, je to jedno z rieseni
                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                Furiatune homepage

                Komentovat


                  #83
                  O: Anketa - Nástupce Fúria S628

                  Jenže Jensovy karty jsou pro oldschool hráče a WHDloadisty. Co na trhu chybí jsou právě 060 karty, na které vznikají dema a když už, tak i nové hry a konverze. Také emulátory je nejlepší provozovat s 060.

                  Pokud vyjde ten Apollo projekt, určitě bude úspěšný, ale zatím to jsou jen plané řeči. Navíc spousta z nás koupí raději pravý HW než emulaci (i když chápu, že hlavní problém tkví právě v nedostatkovosti CPU).
                  http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                  Komentovat


                    #84
                    O: Anketa - Nástupce Fúria S628

                    Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
                    Jenže Jensovy karty jsou pro oldschool hráče a WHDloadisty. Co na trhu chybí jsou právě 060 karty, na které vznikají dema a když už, tak i nové hry a konverze. Také emulátory je nejlepší provozovat s 060.

                    Pokud vyjde ten Apollo projekt, určitě bude úspěšný, ale zatím to jsou jen plané řeči. Navíc spousta z nás koupí raději pravý HW než emulaci (i když chápu, že hlavní problém tkví právě v nedostatkovosti CPU).
                    Jack-3D nie je to len CPU, pri nakupe komponentov vo Farnell UK vidim, ze v roznych polozkach su zmeny, aj ine firmi prestavaju vyrabat a dodavat suciastky. Napriklad Xilinx zrusil celu radu CPLD 5V, zostava iba rada XC95xxXL co je 3.3V. Ta uz ma nastupcu a ja nespolupracuje s TTL logikou (TTL a CMOS Amiga) cize bude to vyzadovat dalsie suciatky co budu prevadzat 5V signal na 3.3V ako u Vampira 600. Tiez niektore pasivne suciastky ako socket 68 PLCC co je na Furiach Rev2 co vyraba firma TE AMP, tiez uz je stiahnuty s trhu, zohnat sa da iba na eBay aj to len to co je na skladoch. A takto by som mohol dalej menovat. Vyvoj ide dynamicky do predu a firmi sa ktomu nalezite prisposobuju, cize nielen MC68xxx do buducna je problem. Bavime sa o technologii co 25 rokov stara.

                    Ja drzim Apollo Team palce, nech to dotiahnu do konca!
                    Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                    Furiatune homepage

                    Komentovat


                      #85
                      O: Anketa - Nástupce Fúria S628

                      Však já také chci aby se Apollo projekt zrealizoval a měl úspěch. Jenže jak tu už zaznělo, plánů a skvělých projektů byla spousta, ale zrealizovaných jen pár (USB karty E3B, Jensovo HW, Vampire, Fúria a snad pár mini projektíčků Kippera). Kdo ví, jak dopadne také Elbox, Mediátory se sice pokaždé várce za čas vyprodají, ale ty nové projekty také zůstavají jen u slov.

                      A co 060 procesory, myslel jsem, že Freescale je stále bouchá? Jestli emulátorovou kartu Apollo nebo kartu pro 060 + SDRAM (256 MB minimálně) šel bych spíš do pravé 060 karty (i kdyby se karta prodávala jen s 060 socketem, tak dneska stále není problém 060 sehnat).
                      http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                      Komentovat


                        #86
                        O: Anketa - Nástupce Fúria S628

                        da sa ocakavat pri spojeni SDRAM a 060 dramaticky narasat vykonu na A1200 ako je to pri A600+020 s Furiou? Teda oproti klasickej 020
                        WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

                        Komentovat


                          #87
                          O: Anketa - Nástupce Fúria S628

                          Jo,o 68060 kartu pro A4000 nebo A1200 bych měl velký zájem. Podle mého názoru by se o ní lidé porvali.
                          Mám už shánět procesor? Abych potom nemusel pořád přehazovat procesor z Falcona do A4000 a zpět.
                          A500,2xA500+(020),A600,CDTV,CD32,4xA1200(030),A400 0(040),komplet ATARI 8/16/32/64-bit,Didaktik192,Maťo,SharpMZ800,4xC64,C128

                          Komentovat


                            #88
                            O: Anketa - Nástupce Fúria S628

                            Ja si myslim, ze to muze byt klidne jen deska bez 060. To bych nechal na pripadnem kupci.

                            Komentovat


                              #89
                              O: Anketa - Nástupce Fúria S628

                              Já myslím, že MC68060FE133 jsou stále dostupné. Počítalo se s nimi i v Natami.
                              I love Amiga

                              Komentovat


                                #90
                                O: Anketa - Nástupce Fúria S628

                                Autorem citovaného textu je venox Přejít na původní příspěvek
                                da sa ocakavat pri spojeni SDRAM a 060 dramaticky narasat vykonu na A1200 ako je to pri A600+020 s Furiou? Teda oproti klasickej 020
                                Urcite ano, pri Apolle 1260/100MHz je vykon oproti holej A600 145x nasobny pri DRAM kde je minimalne 3-4 Wait-state pri pristupe do FastRAM. Wait-state je oznacenie kolko CLK taktov procesor caka pokial operacia je uspesne dokoncena. Cize 68060 caka pokial vsetko je bezpecne zapisane do pamati alebo precitane, dalsie cakanie je na Amiga HW kde je to este biednejsie. Podla vypoctu 68060 pri 100MHz procesor caka 57 CLK taktov. Pre zaujimavost Furia EC020 pristup do FastRAM ma 0 Wait-state a 68EC020 caka na Amiga HW a dlzke je 19 CLK taktov.

                                Pri kazdom Wait-state do FastRAM dramaticky pada, napriklad pri Furia EC020 ak CPU bezi na 40MHz a pamate uz nestiha treba pridat 1 Wait-state co praxi znamena, ze karta je asi rovnako vykonna +- 3% ako ked CPU bezi na 33MHz a 0 Wait-state. Jednoducho si mozeme zratat ako je na tom overlocknuta 68060 na 100MHz ked procesor pridava 3-4 Wait-state. Tie Wait-state pri pouziti SDRAM odpadaju cize vykon by mal narast len neviem o kolko.
                                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                                Furiatune homepage

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X