Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Butterfly?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Butterfly?

    Jmenuju se Zdeněk, je mi 30 let jsem ženatý a mám půlročního syna(v době vložení příspěvkusmile:*. První Amigu(A600) jsem koupil od spolužáka na základní škole za našetřené peníze někdy v roce 1995, jelikož jsem věděl že je to skvělý stroj, a také jsem na ní znal mnoho her ze svojí sbírky herních časopisů Excalibur apod., byla to klasická A600 německá verze v naprostém základu bez monitoru. Amču jsem proháněl zpočátku velice vydatně, především hraní skvělých her, kreslení v DP či tvorba animací mě bavilo velice, ale později jsem dostal (tehdy vytoužené) PC 486/DX2/66. Amiga šla (ne)logicky trošku do ústraní, teda používal jsem jí stále, ale hlavně jako konzoli na hry ve zkušebně/klubovně. V okolí jsem neměl (a stále nemám anebo o něm nevím) žádného přímého amikolegu, tzn. měl jsem stále jen těch "pár" disket, a adres lidí, kteří za nějaký ten pěníz potřebný software poslali. Vlastně akorát kamarádův otec (spíše Atarista) měl A2000, později jsme od něj měli půjčený monitor v té zkušebně/klubovně, když jsem ho pak s těžkým srdcem vracel, šla vlastně moje Amiga do ústraní ještě více. Nedávno jsem si tentýž monitor (C= 1084s) opět sehnal.
    Osobně jsem další dění okolo Amigy opět lehce sledoval až od roku 2004 po pořízení internetu, byl jsem nadšen tím že přežívá, zároveň nebyl příliš okouzlen PowerPc/Pegasosem potřebou dokazování toho, že Amiga zvládne PC hry jako Quake apod. Zajímala mě více nostalgie zachovaná jako vzpomínky na probdělé herní noci v obýváku (Cannon Fodder, Swiv, Alien Breed, Barbarian2 atd.) V roce 2011 jsem u rodičů na půdě oprášil kufr se zmíněným strojem, a odvezl si domu.
    Po zjištení jak jí lze vylepšit jsem už objednal Kickstart ROM 3.1.(bylo nutné) dále hodlám koupit CF redukci a kartu ?GB, originál monitor, možná turbokartu. V čem se obávám nějakých těch snad jen lehkých překážek bude nejspíš sehnání potřebných disket k instalaci HDD/WHDload, a celkově rychlé zasvěcení do světa tohoto nesmrtelného počítačového kultu. Dále mě velice fascinuje Amigovská hudba, rád bych někdy na té mojí zkusil něco zkomponovat.To je zatím asi vše co by vás mohlo (ne)zajímat. Za jakékoliv rady a poznatky budu velice vděčný.



    *Edit_27.2.2012: Amiga 600 k mojí spokojenosti téměř hotová jak vidno z podpisu, obavy z překážek sehnání softu atd. vyřešeno díky skvělé podpoře zdejší komunity.

    Nick Butterfly jsem měl na druhém stupni základní školy, a navíc jsem ho našel jako podpis v obrazcích které jsem tvořil v DP, jelikož mě při registraci nic jiného nenapadlo, zvolil jsem i zde.


    *Edit_8.1.2013: Tak už je mi nějaký čas 31, synovi rok a půl a konečně mám i vysněnou A1200 (asi druhý týden). Takže se velice těším jak jí budu opečovávat a vylepšovat, zatím prošla jen šetrným přesto myslím kvalitním čištěním, a testem AGA her které jsem kdysi chtěl vždy zkusit (emulátor to nikdy nenahradí). Šperkovat začnu jako u A600, CF HDD, možná fastku, ale spíš časem turbínu...
    Naposledy upravil Butterfly; 08.01.2013, 15:55:29.
    ♦A600 ♦A1200 ♦A1200

    #2
    O: Butterfly?

    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    Komentovat


      #3
      O: Butterfly?

      Vítej, mě A600 ve své době minula (A500-> A1200) a tak jsem si šestistovku pořídil teprve před několika roky (uchvátilo mě, jak je malinká) a nelituju toho, postupně jsem jí vybavoval až se podařilo, že je pěkně vytuněná a je s ní spoustu zábavy. Přeju ti ať se na tebe dostane s turbokartou Fúria MK-II, viz. diskuze tady, s ní se potom na A600 pracuje parádně.
      A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

      Komentovat


        #4
        O: Butterfly?

        Ahoj. Já na Amize čas od času trackuju (nejvíc Protracker a AHX), tak kdyby Tě něco zajímalo, tak se klidně ptej :]]

        Komentovat


          #5
          O: Butterfly?

          Velice děkuju všem za uvítání.
          Naposledy upravil Butterfly; 29.05.2012, 10:03:31.
          ♦A600 ♦A1200 ♦A1200

          Komentovat


            #6
            O: Butterfly?

            Autorem citovaného textu je Nooly Přejít na původní příspěvek
            Ahoj. Já na Amize čas od času trackuju (nejvíc Protracker a AHX), tak kdyby Tě něco zajímalo, tak se klidně ptej :]]
            Ahoj a děkuju předem, hned jak nainstaluju CF kartu a koupím nějaké pořádné repro ke starýmu dobrýmu zesilovači...bude mě zajímat co a jak.
            ♦A600 ♦A1200 ♦A1200

            Komentovat

            Zpracovávám...
            X