Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Strategické hry na Amize

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #31
    O: Strategické hry na amize

    Theme park, The Settlers, nebo treba Supremacy
    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

    Komentovat


      #32
      O: Strategické hry na amize

      Nuclear War. V souvislosti s dnešním prohlášením severokorejské televize velice aktuální
      "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

      Komentovat


        #33
        O: Jak rozeběhat DUNE2

        Autorem citovaného textu je spajdr Přejít na původní příspěvek
        To jsem taky hrál, ale nikdy nedohrál, nejspíš jsem nevěděl jak na to, případně jsem na to byl moc blbý a nejspíš pořád jsem
        Tak začni za červený, tzn. za tu babu, v prvním kole dej jen 9 paňáců v druhém 21 a zbylými 70 třetí kolo rozořeš na piliny, to je pro začátek..tadááá
        Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

        Komentovat


          #34
          O: Jak rozeběhat DUNE2

          A kolik vojáků ti zbyde do posledních epoch, které už bývají s pouhou stovkou nedohratelné?

          Komentovat


            #35
            O: Strategické hry na amize

            Jo megalomania byla prima i kdyz ten posledni svet tam to bylo o vteriny kdy tam prilitne atomovka
            WinUae

            Komentovat


              #36
              O: Strategické hry na amize

              No právě, začátky jsou v pohodě, ale o tom horší je pak poslední svět.
              Historie vlastnenych pocitacu.: PMD-85 / Sharp MZ821 / Didaktik M / C= Amiga 500 / spousta PC
              Momentalne uz jen Commodore C64 / Registered WHDLOAD user / FS-UAE translator

              Komentovat


                #37
                O: Strategické hry na amize

                V každé epoše máš jen 100 čmočků. Já to dohrál za červené touto metodou. V poslední epoše je důležité s atomovkama vyrábět i protiatomové štíty v poměru 2:1 (2štíty na 1 atomovku), tak první útok přežiješ a k druhému už nepřítele nepustíš
                Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

                Komentovat


                  #38
                  O: Strategické hry na amize

                  Je fakt, že kdysi jsem to tak taky dohrál, šlo ale hlavně o štěstí, museli se atomovkama vymastit ty ostatní navzájem.
                  Skutečnost je ovšem taková, že když první epochu uhraješ s 20ti paňákama, 80 ti jich zbyde do další......... atd. Přebytky se kumulují
                  Koukám do svých poznámek a nejlepší výkon byl, že mi do poslední epochy zůstalo 575 paňáků.. a to se to pak hraje lehce...

                  Problém je dostat se ještě do poslední bitvy, a sice Mother of all battles, která je ovšem bohužel dětsky snadná, máš tam jen klacky a opět jen 100 paňáků
                  Naposledy upravil Host; 19.03.2013, 22:46:59.

                  Komentovat


                    #39
                    O: Strategické hry na amize

                    Já hraji skoro výhradně strategie a ekonomické, chybí mi tu 3 pecky:
                    - Sword of Aragon - unikátní záležitost, fantasy strategie + taktické bitvy, de fakto pŕedchůdce Mister of Magic (v mnoha věcech lepší)
                    - A-train - podle mne jedna z nejlepších ekonomických her
                    - Deuteros - triggerovaná strategie, podle mne lepši (a mnohem těžší) než Reunion

                    Dále je toho strašně moc, ale to bych Vás asi nudil... Lidi, co hrají strategie a ekonomické hry jsou podivná sorta

                    Komentovat


                      #40
                      O: Strategické hry na amize

                      lidé co hrají jakékoliv hry jsou pro nehráče jsou divná sorta
                      pařba a flink chtěj celýho člověka...

                      Komentovat


                        #41
                        O: Strategické hry na amize

                        Ale ti, co sedí nad monitorem, zírají do néj a jen obćas se pohnou, aby posunuli nějakou figurkou jsou divnější než ti, co pálí po paňácích

                        Komentovat


                          #42
                          O: Strategické hry na amize

                          Autorem citovaného textu je PeterSly Přejít na původní příspěvek
                          Dále je toho strašně moc, ale to bych Vás asi nudil... Lidi, co hrají strategie a ekonomické hry jsou podivná sorta
                          Hele - já znám skoro všechny hry na světě - pravda, ty strategické nejsou vysloveně v mém herním zaměřovači - ale i tak mne překvapuje, že Deuteros a Sword of Aragon neznám ani dle názvu! Díky za tipy! A jestli máš další (na Amigu), sem s nimi!
                          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                          Komentovat


                            #43
                            O: Strategické hry na Amize

                            To mě zase překvapuje, že název Deuteros Ti není povědomý, byla na to recenze v jednom z prvních Excaliburů. Je to pokračování hry Millenium 2.2.
                            "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                            Komentovat


                              #44
                              O: Strategické hry na Amize

                              Už si to čtu, LLG to celkem zepsul: "Doufám, že se Activision nepustí v dohledné době do pokračování, protože je hřích ztrácet drahocennéí hodiny zkoumáním hry, o které pak musím říct, že je to hloupost!" .
                              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                              Komentovat


                                #45
                                O: Strategické hry na Amize

                                Tak z neběžných her bych možná přidal ještě Das Reeder - následník notoricky známych Ports of Call, bohužel jen německy (ale má školní němčina ze střední na to celkem stačí). Mnohem lepší ekonomický model, než Ports of Call, kde nejlepší kšeft bylo kupovat lodě za 0,5 a prodávat za 1,5 a kašlat na vození zboží

                                Dále hra, jaké se dnes už moc nedělají, Balance of power (doporučuji 1990 edici, mnohá vylepšení). Balancovat po hraně jaderné války v bipolárním světě je pro hráče politických her čirým potěšením.

                                Pro lidi se zálibou v tajných službách a zákulisních hrách Floor 13.

                                A dále z neznámých důvodů naprosto opomíjené Rings of Medusa (ekonomicko-strategický mix, až doteď jsem nebyl schopen sehnat v angličtině). Hra jen pro tuhé stratégy. Pozor, Rings of Medusa Gold je hra dosti jiná, a dosti jednodušší (hlavně díky možnosti pokrýt akční mezihrou svou strategickou neschopnost). Rings of medusa II jsem nepochopil, mám pocit, že je to snaha spojit globální strategii s Dungeon masterem.

                                To je tak v rychlosti, co mne ještě napadá

                                Jinak za zmínku stojí globální strategie Conflict Europe (spíśe z historických důvodů, dnes je hra již přece jen příliš jednoduchá).Mnohem zajimavějśí a hratelná i dnes je Conflict: Middle East.

                                Hra, která je hratelná, ale promrhala svůj potenciál, je Starlord (<> Starlords). Feudální vztahy a ekonomie v říši o tisícech planetách je dobře, ale pověstné "něco málo" tam chybí.

                                Vůbec neuvádím Civilization a Colonization, jelikož by to byla urážka

                                Co ale bude znát málo z Vás je Imperium. Dle mne nejlepší předchůdce Master of Orion a jsem asi jediný, kdo to kdy vyhrál

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X