Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Strategické hry na Amize

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Strategické hry na Amize

    Nechtěl jsem kvůli tomu zakládat nové vlákno, tak se zeptám tady... Dunu2 znám dobře, ale můžete mi doporučit další podobné real-time strategie stravitelné pro amigu 500/600? A když jsme u toho klidně i tahovky podobné Ufo?


    EDIT: Omlouvám se za braigl, až teď jsem našel čisté téma DUNE II, ptal bych se jinak tam...
    Naposledy upravil Butterfly; 02.03.2012, 22:31:34.
    ♦A600 ♦A1200 ♦A1200

    #2
    O: Jak rozeběhat DUNE2

    https://hol.abime.net/2021

    https://hol.abime.net/1444 Ono tech rts pro A500 zas pro amigu moc nebylo kdyz se nepocita powermonger atd
    Naposledy upravil ADFboy; 02.03.2012, 22:35:55.
    WinUae

    Komentovat


      #3
      O: Jak rozeběhat DUNE2

      Treba takova K240 je taky dobra.

      Komentovat


        #4
        O: Jak rozeběhat DUNE2

        Sabre Team je podobny ako UFO, specialne jednotky proti teroristom. Je to trochu slabsie ako UFO, nie je tam managment zakladne, len zbrani. Ale celkom dobre a presiel som to.

        Tahova strategia je napr. History Line, ale ta bude na A600 desne pomala (rychlost tahu pocitaca, zavisi na rychlosti procesora, na 030 sa uz da). A moja najoblubenejsia strategia na Amigu je Colonization od Sida Maiera. Skvela grafika, skvela hudba = uzasna hra.
        A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

        Komentovat


          #5
          O: Jak rozeběhat DUNE2

          Tak hele jako, na History Line mi nesahej, jo? Tu jsem se kdysi na A500 napařil jako divej...

          Komentovat


            #6
            O: Jak rozeběhat DUNE2

            Autorem citovaného textu je voodoo Přejít na původní příspěvek
            Sabre Team je podobny ako UFO, specialne jednotky proti teroristom. Je to trochu slabsie ako UFO, nie je tam managment zakladne, len zbrani. Ale celkom dobre a presiel som to.

            Tahova strategia je napr. History Line, ale ta bude na A600 desne pomala (rychlost tahu pocitaca, zavisi na rychlosti procesora, na 030 sa uz da). A moja najoblubenejsia strategia na Amigu je Colonization od Sida Maiera. Skvela grafika, skvela hudba = uzasna hra.
            O Colonization jsem kdysi četl, ale tu čest zahrát si, jsem ještě neměl...dále si vzpomínám na Caesara, opět pouze jako na text a obrázky z časáku. Jediné co jsem měl byla zmíněná Duna, a vím že jsem prahnul po Ufo. Sabre Team, History Line a K240...jdu hledat nějaké poznatky teď

            EDIT: kecám, ještě Battle Isle mám...
            Naposledy upravil Butterfly; 04.03.2012, 13:30:24.
            ♦A600 ♦A1200 ♦A1200

            Komentovat


              #7
              O: Jak rozeběhat DUNE2

              Mimochodem http://www.mobygames.com/browse/game...ga/list-games/ ... ne všechny hry bych považoval za strategie, ale jako námět nebo přehled to stačí...

              P.S. Přesunul jsem to do vlastního vlákna, s původním tématem už to moc nesouviselo.
              Naposledy upravil Starej_Mraf; 04.03.2012, 13:46:38.
              www.oldcomp.cz
              party.oldcomp.cz

              Komentovat


                #8
                O: Strategické hry na amize

                History Line se hraje jedno kolo celý den na holé A600 a ještě není jisté zda ho dohraješ. S ACA 630 je to jiné kafe, jedno kolo 2 až 3 hoďky.
                UFO na holé A600 je skoro nehratelné. I s ACA 630 jsou některá kola skoro nehratelná. Ale jinak je to paráda hrát UFO.

                Komentovat


                  #9
                  O: Jak rozeběhat DUNE2

                  S obojím souhlasím (změna vlákna i seznam mobygames).
                  Jinak nejsem žádný vášnivý stratég, ale viděl jsem video (asi od někoho zdejšího), že na vytuněný A600 už je Dune2 znatelně hratelnější. Věřím že Ufo na zákl. konfiguraci taky asi moc neběhá, jen The Settlers či A-Train se moc hrát nedalo, ale člověk to stejně pařil...ani mu to nepřišlo že by to mohlo jít lépe
                  ♦A600 ♦A1200 ♦A1200

                  Komentovat


                    #10
                    O: Strategické hry na amize

                    So strategii pre A600 odporucam REUNION. Aj ked cez diskety to bude asi diskoteka.
                    A1200/KS3.1/34MB/030/50MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION/A1200/KS3.1/66MB/060/66MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION MK2/WHDLOAD REG/

                    Komentovat


                      #11
                      O: Strategické hry na amize

                      No pravda je, ze tenkrat jsem pomalost hrani neresil. Casu bylo habakuk. Treba takovy Settles ve vetsich levelech jsou na 00ce masakr. I tak bych chtel ale jednou vedet, jak to udelali. Ta rychlost vykreslovani a pohyb po mape jsou na min konfiguraci dechberouci (i kdyz potom uz na ukor AI).

                      Komentovat


                        #12
                        O: Strategické hry na amize

                        Settlers. Co dodat.
                        "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                        Komentovat


                          #13
                          O: Strategické hry na amize

                          Settlers podla mna naj hra, este teraz si ju dam na amige.
                          Powerbook G4 A1138, MOS 3.18, MACOSX Tiger + LubuntuPPC 16.04
                          Mkr. Tower Inf. II, Amiga 1200, BPPC603e+/210MHz/060/50MHz, 256MB Ram, BVision, SCSI 2.5" 80GB, AOS3.2,MOS,AOS4.1FE
                          E/Box Tower, Amiga 1200, Blizzard 1260/50MHz, 128MB Ram, Mediator 1200TX, Voodoo 3 2000, SB128, Fast ETH, CF 8GB, AOS3.9
                          Amiga 600, X601, Furia EC020, SMC PCMCIA WiFi Network Card
                          AmigaCD32 + TF330 64MB RAM, Paravision_SX1, 8MB Ram


                          registered on https://amigamap.com/amiga-slovak_republic.html

                          Komentovat


                            #14
                            O: Strategické hry na amize

                            Settlers.

                            Ked som mal znova amigu tak som si zohnal hned tri hri cannon folder, settlers a Syndicate. Bri hrani sa z FAST ram som zistil ze settlersu pomaha aj mat viac RAM.

                            Komentovat


                              #15
                              O: Strategické hry na amize

                              dodam par mych kdysi velmi oblibenych
                              Mega lo Mania (realtime, velmi zabavna)
                              Centurion: Defender of Rome (tahovka, bude rychla)
                              Syndicate (strategicko akcni ale uzasna)
                              Space Crusade (podobne ufo, bez managementu zakladny, rychleji to odsypa - universe Warhammer 40000)

                              + me jeste napadlo
                              Utopia (jako Sim city + valceni, scifi)
                              The Patrician (obchodnicka historicka)
                              Lords of the Rising Sun (strategicka cast prolozena akcnima mezihrama)
                              Castles
                              Civilization a Colonization (colonization je graficky o moc hezci ale Civ je zaklad )
                              Naposledy upravil ExiE; 04.03.2012, 22:34:21.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X