Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

ARexx

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: ARexx

    Zobrazit obrazek nebo prehrat zvuk v ARexxu jako takovym primo nejde. Pouze spustit program (napr. Multiview) kterej to zaridi. Test stisku klavesy by sel. Jakoze overit zdali byla stisknuta urcita klavesa ?
    Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

    Komentovat


      #17
      O: ARexx

      Jo přesně tak, zda li byla stisknuta klávesa. Doporučuješ použít ten Multiview? To by pak chtělo něco co zabírá nejmíň (na ty obrázky, zvuk). Jak tedy zařídím, aby Arexx spustil program?
      Amiga - PMD 85

      Komentovat


        #18
        O: ARexx

        Program k zobrazovani - prehravani si vyber jaky ti vyhovuje, nemusi to byt jen Multiview. Programy nebo treba prikazy co jsou v c: se spousteji pomoci "address command".

        Code:
        ADDRESS COMMAND 'sys:utilities/multiview ram:pic.png'
        Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

        Komentovat


          #19
          O: ARexx

          Overit stisk urcite klavesy by slo asi takhle. Ovsem musis zmacknout enter.
          Code:
          say "Stiskni klavesu p."
          pull klavesa
          if klavesa = p then say "Ano mily hochu je to klavesa p."
              else say "Nestvi me !"
          Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

          Komentovat


            #20
            O: ARexx

            OK a je k dispozici nějaká přiručka k Arexxu? A jak se řeší test klávesy?
            Amiga - PMD 85

            Komentovat


              #21
              O: ARexx

              Aha no měl jsem na mysli test stisku klávesy bez enteru. S entrem to mám přistupné i v Amiga Pythonu
              Amiga - PMD 85

              Komentovat


                #22
                O: ARexx

                Tady je manual co mi zmenil zivot http://ghh.wz.cz/friends/ARexxManual.lha (cesky), nebo hledej na Aminetu ARexx guide apod.
                Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                Komentovat


                  #23
                  O: ARexx

                  Paráda, díky za uvedení do situace, jak to je s Arexxem. Nejvíce bych potřeboval rozběhat práve tu detekci stisknuté klávesy (časem), ale opět jsem se něčemu přiučil. Akorát jsem odstranil další chybu ve svém převodníku znakových sad. A to jen díky tomu, že jsem si v něm listoval manuál Arexxu, který Ti změnil život
                  Amiga - PMD 85

                  Komentovat


                    #24
                    O: ARexx

                    V AR (v knihovně na portále) vyšel serial o ARexxu...

                    Komentovat


                      #25
                      O: ARexx

                      Jó ten seriál jsem proběhl (hodně rychle...), ale až na to, že v posledním díle je probíráné vkládaní obrázků pomocí knižnice, jsem tam nenašel to, co mne zajímalo. Až na systémové věci u Amigy a třeba na absenci GUI si tak nějak vše zvládnu napsat v Pythonu. Na ten Aminet.net se pak ještě podívám - návody k Arexxu. Nevím, proč mne to nenapadlo. Hlavně, že tam lezu kvůly Amiga Pythonu. Je tam jeden celkem aktivní Amiga Pythonista Jmenuje se Barry Walker. Od něho jsem se naučil, jak pomocí escape sekvencí použít barvy pro Shell. A tam právě směruje mé fantazírovaní. Escape sekvence umožňují vkládat znak kamkoliv na obrazovku, bez toho, abych musel rolovat text. Takže pokud přidám test klávesy (bez enteru), můžu udělat primitivní pohyb s primitivní grafikou. Mám v hlavě jeden nápad. Uvidím jak to vše pude. Mám toho v hlavě více než zvládám
                      Amiga - PMD 85

                      Komentovat


                        #26
                        O: ARexx

                        A v original prirucke co bola dodavana s Amigou, nie je nic zaujimave ? (mam len bohuzial v nemcine).. A este prirucku od jedneho kosicana - Milan Igrini. Vola sa Programovaci jazyk AREXX - Zakladny popis prace s programom. Tato brozurka ma 30 stran a vacsinou popisuje len prikazy. Ak by niekto chcel mozem to nascanovat...
                        A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

                        Komentovat


                          #27
                          O: ARexx

                          Lisiak: uz je nekde nejaka dostupna verze na vyzkouseni?

                          Komentovat


                            #28
                            O: ARexx

                            voodoo: To s tim Arexxem pod Pythonem bude na delší trať pokud se k tomu dostanu. Je to tam dělané přes nějaký HOST nebo co, tomu já nerozumím. Každopádně se mi nepovedlo udělat ani klasický PRINT (SAY) nebo jak se tomu v Arexu nadává . Takže zatím odkládám. Čekají mne ještě ESCAPE SEKVENCE.

                            Scav: Není dostupná verze na vyzkoušení. Je toho více než jsem čekal. I když tahle verze rozhodně nebude maximem, co z Pythonu dokážu vymáčknout (to bych tomu asi musel přidat další rok ) Nechci to odfláknout. Kdybych to odflákl, už by byla verze hotová (a plno chyb v ní a ješte pomalá a u Pythonu pomalá je opravdu na zabytí - i tak bude pomalá to je jasný ) Na převod (poslední část mého programu) se teď chystám. Je dostupné jen nějaké povídání a foto ale ne na těchto stránkách. Když bude program hotov, dám to jak na OLDCOMP, tak na AMIGAPORTAL a POWERPC.LUKYSOFT.
                            Amiga - PMD 85

                            Komentovat


                              #29
                              O: ARexx

                              tak se to ptrece vydává - program plny chyb, potom service pack 1,2,3,4 atd...

                              Komentovat


                                #30
                                O: ARexx

                                Escape sequence jsou popsany i v zakladni Amigisticke knizce Prirucka uzivatele 2. (http://www.amigaportal.cz/dalsi/ke-s...ihy-a-prirucky).

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X